Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луфт на колелото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не го знам къв е бил тоя Трупър, ама сигурно е имало нещо специално в изпълнението. Нормалните резбови двойки вървят на ръка. А си има отделен клас, натоварена резба, тя върви много тежко, само с ключ и без да е затегната. В нея е изключено саморазвиването по принцип, използва се главно в разни еднократни високонадеждни устройства, ама и другаде, където решат че е високоотговорно. Скъпа, прави се трудно.

    А бе, Змей, трябваше да им дъхнеш един път на тия гайки огън, те са си били замръзнали!)) Само спри турбината да не е много горещ, че ще бастисаш нещо.
    Като стане така не кривете ключовете, че ще счупите нещо. Бой му е майката, през меден избивач, или стоманена тръбичка ако през гайката стърчи шпилка. Тресни два-три пъти не много силно, с мааалкото бойно чукче да отлепи резбата, и живей щастливо. Човечеството още не е измислило камион, който се поправя без чук!

    Коментар


    • #17
      Точно натоварена резба, даа. няма саморазвиване. То и развиването по воля на собственика е ад.

      Коментар


      • #18
        Стефане, Стефане,

        И топлихме, и удряхме - мани, мани! Не искам да си спомням. Оригиналният кюч се изметна и накрая с един тръбен ключ с рамо. Номерът с удар по инатеста гайка ни е известен от зората на човечеството...

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #19
          Ъ ... А за майка им казахте ли им?

          Коментар


          • #20
            има едно устройство, динамометричен ключ /май така се казваше/ има си и таблица към него, кое на колко се затяга, ако има кой да го използва правилно такива неща нямаше да се случват
            drive alive

            Коментар


            • #21
              Аз използвам пистолет ..... нека не звучи като реклама, който си е разграфен....
              Динамометрични ключове имам три ... ама до сега не съм използвал нито един за гуми !!!
              Ако някой не знае цената на Расол примерно .. как да стягаш гуми с него ? Дори и на моята ..???
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #22
                хахахаха

                напълно си прав и аз небих използвал толкова скъп инструмент за такива работи, но ако имам гумаджийница и при мисълта за някой разярен гражданин с паднало колело и щанга в ръка бих инвестирал ... определено
                drive alive

                Коментар


                • #23
                  Ами на мен досега неми е падала гума ама ми се е случвало да изреда циалата рода на гумаджията.
                  В леко дъждовно време ,преминало в доста проливен дъжд спукак гума на корандото,алуминиеви джанти,гайки през които несе вижда шпилката ,абе то небе чукане ,тракане ,топлене,спрейчета маса време ме валя,чупих и ключове.Добре че един колега с камион спря и ми помогна ,извади ключ направен от бутален болт за рамо щпилка от танкова вирига и с подходиащо дълга тръба работата стана 6
                  След този случей и аз си направих такива ключове здрава работа
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X