Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си купя ли е ML230 w163?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да си купя ли е ML230 w163?

    ML230 произвеждал се е само и единствено в щатите.

    https://fakti.bg/avto/2067-mercedes-benz-m-klasse


    Коментар


    • #17
      От: Да си купя ли е ML230 w163?

      Това нещо върви като умрял циганин стоварен върху куц катър.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Да си купя ли е ML230 w163?

        Ако искаш бензинов се насочи към друг двигател.И такъв джип за мен е неоправдано да го купуваш с ръчни скорости.
        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

        Коментар


        • #19
          От: Да си купя ли е ML230 w163?

          Към колегата пуснал темата:
          Явно не си карал Мерцедес автомат. Качи се на какъвто модел намериш след 2000г., покарай и после драсни в темата.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Да си купя ли е ML230 w163?

            А който е карал автомат трябва да знае, че автомата качва разхода с около 2 л. извън градско, градско с 4 .....
            И това с неубиваемия автомат 722.6 не е вярно. Въобще няма такова понятие що се отнася до съвременните автомати, в най добрия случай ресурса им се върти около 250 хил.

            Коментар


            • #21
              От: Да си купя ли е ML230 w163?

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              А който е карал автомат трябва да знае, че автомата качва разхода с около 2 л. извън градско, градско с 4 .....
              ...
              Андро, това е цената на удобството, а за извънградското разлика почти няма, но е въпрос на стил на управление, както и на градско де, щото имам познати които карат малоумно и освен идиотският разход изкъртват съединителите на всичко, без значение от марката, а не са с книжки от вчера щото са на по 50г.

              ... а за убиването, който е настоятелен винаги успява.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Да си купя ли е ML230 w163?

                Карам 320 на газ ,дребни ел проблеми ,разход 15-20 на 100км, струва си . А 230 идва слабичък мотора....

                Коментар


                • #23
                  От: Да си купя ли е ML230 w163?

                  Има си разлика в конструкциите, които си казват думата - ръчната скоростна кутия е 6 ст, автомата се води 5, ама май само се води, сега не ми се рови.
                  Тоест, най малкото, ако на магистралата си с 130 км/ч, с ръчната кутия, ше си на 2500 об. С автомата ще си на 3000, примерно.
                  Отделно, хидротрансформатора заключва при скорост над 50-60 км/ч и на градско ще стои все отключен, тоест загубите на градско в трансмисията са много големи.
                  Това само при сравнения на модела 270, щото само там реално има ипълнение с ръчка и автомат.
                  А човека явно не е паралия и търси нещо евтино, надеждно и с нисък разход, без да му е приоритет вървене и лукс като атомачична кутия, което според мен напълно се покрива с модела 230 на МЛ.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да си купя ли е ML230 w163?

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    А човека явно не е паралия и търси нещо евтино, надеждно и с нисък разход, без да му е приоритет вървене и лукс като атомачична кутия, което според мен напълно се покрива с модела 230 на МЛ.
                    Много точно казано!

                    Относно другите коментари отново съм раздвоен някой от нещата който бях събрал като информация явно се потвърждават от думите ви и не знам.... очевидно колата според някой от Вас не е "чак толкова зле".... Ще го мисля още и същевременно ще наблюдавам пазара за някой по читав екземпляр.

                    На хората който ме съветват да си взема 320 или 270 ами момчета изрично казах че няма да карам автомат и дизел

                    Концепцията ми е за един СУВ който няма да ползвам за офроуд и ще си карам основно градско и същевременно с това трябва да е и бюджетен вариант с нодка на престиж и лукс което според мен стария ML донякъде олицетворява поне в мойте очи. В момента търкалям 3 коли Е39 528i(бензин) с което мисля да се разделя имам и Трибют 2.0i(Газ) и Rocky 2.0i(Газ) така че съм свикнал и на бързо и на бавно и на много бавно

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да си купя ли е ML230 w163?

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      ...
                      А човека явно не е паралия и търси нещо евтино, надеждно и с нисък разход, без да му е приоритет вървене и лукс като атомачична кутия, което според мен напълно се покрива с модела 230 на МЛ.
                      Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
                      Много точно казано!
                      ...
                      Ето какво попитах още в началото:

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Това е най-куция вариант ...
                      Не случайно 230 са за без пари, освен ако това не е причината за избора.
                      ...
                      Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
                      ...
                      Концепцията ми е за един СУВ който няма да ползвам за офроуд и ще си карам основно градско и същевременно с това трябва да е и бюджетен вариант с нодка на престиж и лукс което според мен стария ML донякъде олицетворява поне в мойте очи.
                      ...
                      Щом се търси "вид на изглед", купуваш най-тънкия, слагаш едни 20"-ки, и си ти.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да си купя ли е ML230 w163?

                        Ами не съм много съгласен че са "без пари" ако погледнеш реално обявите за w163 в момента ще видиш че от 6000 до 8000лв може да намериш и от трите вида(230,320 и 270) като 320 и 270 също се намират и то не един два за под 7000лв. "вид на изглед" ще се търси разбира се (никой не си купува умишлено грозна кола или поне не си купува втори път такава ) но първо исках да разбера що за кола е и какви са и "детските болести" и когато избирам вече ще се гледа и външен вид и всичко останало което съм събрал като инфо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да си купя ли е ML230 w163?

                          Май не си се ровил в сайтовете за продажби!?
                          Ще се учудиш, че 230 държи цена колкото 320 и 270.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да си купя ли е ML230 w163?

                            Човека не е паралия пък иска сув и то Мерцедес!
                            Тоя филм е мн.добър.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да си купя ли е ML230 w163?

                              Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
                              ... никой не си купува умишлено грозна кола или поне не си купува втори път такава ...
                              Аз съм тоя никой !
                              Постоянно си взимам такива като ми изпадат, щото са под секва цена, особено ако имат и друг проблем.
                              Никога не съм разбирал как може два тона желязо да са ти фетиш ?!

                              Миналата година двама познати си купиха 230 за по около 5, щото ем искат да изглеждат, ем нямат пари, а 230 бяха най-евтини, абе нещо като "На гол гъз чифте пищови".
                              Къв гъзар може да си с нещо за десет бона, а и в София отдавна никой не се впечатлява от доста по-скъпи неща, виж ако е нещо за 50-100€, и/или с як тунинг, може и да събираш погледи, ама и това не го разбирам, но пък е чудесно за търговията.
                              От страстите и страховете на хората се печели най-добре.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да си купя ли е ML230 w163?

                                Мислех да си замълча защото темата отиде далеч от това заради което я пуснах нооо

                                1-во определението за "паралия" е въпрос на гледна точка и е индивидуално виждане и не виждам защо да не искам нещо което ми е достъпно.
                                2-ро за много хора включително и за мен автомобилът не е просто предмет и в много случай ми е носел много много приятни емоций и изживявания което лично аз не пренебрегвам вярно е че има хора който просто си "карат" независимо какво НО аз не съм от тях.
                                3-то къде написах че искам да съм "Гъзар" със стар МЛ и че една горе долу добре изглеждаща кола за годините си ще ме направи гъзар ??!?!?! наистина много ме учуди от къде извадихте тези изводи може би от това че написах че исках колата да носи малко престиж и лукс...хъм еми на фона на Трибюта който карам който е в същия ценови клас и като години на пройзводство също то МЛ е много ПО според мен.
                                4-то Много ама много НЕ СЕ вълнувам и не ме интересува от какво се впечетляват в София. И ми е ясно че няма да събирам погледите със стария МЛ НО се опитвам да Ви кажа че това не е целта ми!
                                5-то От страстите и страховете на хората се печели най-добре мога да добавя и от мераците им тук съм съгласен това е ФАКТ и си е въпрос на личен избор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X