Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си купя ли е ML230 w163?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да си купя ли е ML230 w163?

    Здравейте,
    Хвърлил съм око на ML230 който ще бъде газифициран обезателно дааа обаче от това което сондирах като информация до сега коментарите за тази кола са по скоро негативни като се започне от високия разход скъпите части некачествените материали и проблеми с електрониката.
    Аз имам наблюдения че това е една доста популярна и карана кола и наистина гледам скиптично на това че я наричат проблемнна точно за това реших да се допитам и до Вас.

    Въпросите ми към Вас са:
    1. Наистина ли колата не си струва и ще се окажа разочарован ако я купя?
    2. Мотора капризен ли е носи ли на газ?(знам че е муден и идва слаб за това купе но не ми е проблем)
    3. Частите скъпи ли са и кой части бързо се амортизират при тази кола?
    4. Към коя година на производство трябва да се насоча когато избирам (разбрах че тези правени зад океана са още по трагични но до коя година се правят там така и не разбрах окончателно)
    5. Как сме с ръждата тенекето тънко ли е или е по скоро нормално както и покритието му?
    6. Какво точно се има предвид под "проблеми с електрониката" и тези проблеми скъпо ли се отремонтират?
    7. Последно къде да заостря вниманието си при оглед на такава кола?

    п.с. Предполагам че много от вас ще ми кажат по добре избери 320i или 270cdi ами.... автоматик няма да карам и то на над 200000км а дизела не е моята кола.

  • #2
    От: Да си купя ли е ML230 w163?

    Принципно за Мл от тези година най-подходящите двигатели са:
    -Дизел-270 cdi
    -Бензин-320,350,55 amg
    Обаче щом си решил да е 230 ок.Това си е твой избор.Принципно е муден на фона на другите.Здрав е,понася газ.Ръждата го хваща ако е неподдържан от предишния собственик или е удрян.Не е с най-здравите ламарини.Частите са на поносими цени като за такъв клас джип.230-ката се прави до 2000 година.Гледай да е от последните.Имат проблем с CAM модула.
    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

    Коментар


    • #3
      От: Да си купя ли е ML230 w163?

      по т2. - Наистина е слаб мотора за това купе. Носи на газ.
      по т4. - Мисля, че всички се правят отвъд океана. Както и Х5.
      по т5. - Еми ... ръждясват си ...
      по т6. - Май имат ядове с комфорт модула ...

      Коментар


      • #4
        От: Да си купя ли е ML230 w163?

        ОК конфорт модула ремонтира ли се или се купува second hand?
        И още един важен въпрос койото забравих да попитам:
        8. Истина ли е че материалите в интериора са с ниско качество и много скърцат,тропат и т.н?

        Коментар


        • #5
          От: Да си купя ли е ML230 w163?

          Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
          Здравейте,
          Хвърлил съм око на ML230
          ...
          ... автоматик няма да карам и то на над 200000км а дизела не е моята кола.
          Това е най-куция вариант, а да се откажеш от 722.6, още по-голяма глупост, за която 200К са нищо, но и не виждам как ще намериш W163 на такива километри.

          Не случайно 230 са за без пари, освен ако това не е причината за избора.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Да си купя ли е ML230 w163?

            Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
            8. Истина ли е че материалите в интериора са с ниско качество и много скърцат,тропат и т.н?
            Силно казано с ниско качество.
            Не скърцаха ама след 50км. по гори,планини по каменисти пътища,лекинко взеха да се чуват чат пат ама не е да е какафония.
            Шумна е щората на багажника,недоклатено е направена,за това повечето такива МЛ се карат без тая дрънкалка.
            Бива джипката и е стабилна по завоите.

            Коментар


            • #7
              От: Да си купя ли е ML230 w163?

              Не!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #8
                От: Да си купя ли е ML230 w163?

                НЕ!
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Да си купя ли е ML230 w163?

                  ДА!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да си купя ли е ML230 w163?

                    Е ДА ама НЕ.От личен опит с 320 бензин.Интериора е с мноооого ниско качество,возията лично на мен не ми хареса ама хич.320-ката не мърда а 230 сигурно души къде да умре.А като цяло съм фен на марката притежаващ и в момента Бенц.Трудно ми е да го призная,но в този сегмент и в тези години Х5 е по добрия вариант
                    Борис 0888 999 едно едно9
                    PATROL Y260 RB30S

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да си купя ли е ML230 w163?

                      Търси 2.7цди, 2.3 ще съжаляваш!
                      0887 526 564/ 0897 933 755 /

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да си купя ли е ML230 w163?

                        Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
                        Е ДА ама НЕ.От личен опит с 320 бензин.Интериора е с мноооого ниско качество,возията лично на мен не ми хареса ама хич.320-ката не мърда а 230 сигурно души къде да умре.А като цяло съм фен на марката притежаващ и в момента Бенц.Трудно ми е да го призная,но в този сегмент и в тези години Х5 е по добрия вариант
                        Не ама ДА.
                        И аз като фен на марката да се изкажа щото търкалям точно 320.
                        И слязох от Мерцедес 394 коня и се качих на тоя джип дето ти викаш че не мърдал.
                        Мърда си достатъчно щом не ритам кика постоянно,карам си го на бензин щото газова няма и няма и да има.
                        Проблема на интериора са само корите на вратите които са от някаква смотана пластмаса,всичко останало си е както трябва за един Мерцедес.
                        Моя е с кожен салон и кожата му си е от оная качествената не като на по новите врънгели бошлаф.
                        Проблеми с джипа не съм имал никакви а и аз и жена ми го караме юнашката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да си купя ли е ML230 w163?

                          Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
                          1. Наистина ли колата не си струва и ще се окажа разочарован ако я купя?
                          3. ....... кой части бързо се амортизират при тази кола?
                          4. Към коя година на производство трябва да се насоча
                          5. Как сме с ръждата
                          6. Какво точно се има предвид под "проблеми с електрониката" ------
                          7. Последно къде да заостря вниманието си при оглед на такава кола?
                          1.Двигателят е окей, но има странични неща които макар и не особено съществени, са дразнещи
                          2. не обича дупки в асфалта; шибидахът засича и струва едни излишни пари; катализаторът е склонен към чупене; системата за лесно въртене на волана е с гаранция 10г, така че смятай.... ; въздушен и горивен филтър се сменят на 60хил км - смятай, свещи на 100хил. Евентуално към 200хил км може да се наложи разглабяне и пренареждане на трансмисията.
                          3.Горивна помпа, демпферен маховик, копчетата за прозорците, ключалките на вратите, отоплението на седалките, напукана тапицерия, изолацията на вратите се разпада, ЕГР, датчици, уплътнения, връзки, бушончета, релета, моторчета, дребни течове...
                          4.Поне 2000г. Проблемите са си едни и същи до премоделирането през 2002г, но впоследствие имат подобрени части за някои повтарящи се плоблеми и евентуално след толкова години поне някои неща ще са преодоляни.
                          5.ръждясват калниците и предния капак
                          7. отнасяй се подозрително към всякакви "дребни" проблеми, примерно не пали от раз и т.н. защото може да се окажат симптом на по-големи неща.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да си купя ли е ML230 w163?

                            Шъ припадна.

                            Взех да се чудя на моя врънгел как като го купих е възможно да има толкова малко забележки.
                            Четирите тампона на стабилизиращата щанга,предни накладки и помпата на хидравликата лекинко мяука.

                            Че и е преди фейса,ужас.
                            А и на километража пише 220 000км.
                            Последно редактирано от roki77; 30-05-17, 23:56.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да си купя ли е ML230 w163?

                              Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                              ... щото търкалям точно 320.
                              ...
                              Да, ама той иска 230.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X