Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    А кой в темата твърди подобно нещо (че щяла да излети) , или си чел постовете по диагонал ?
    И още един въпрос : ти сигурен ли си , че при движение със 100 и със 130 км/ч , разликата в разхода ти на газ е само 1 литър ?
    В пост номер две в тази тема пише това, цитирам: "С същата джипка съм правил 180 км за кратко в гоника с едно Ауди 80 (скъсах го).....можеше и още малко(все пак беше след последния тунел на витиня посока София по хубавото нанадолно) .....но усещането беше много гадно....имаш чуството че гумите едвам стъпват на асфалта и че само да стъпиш на едно камаче си до там.......! "
    Нешко си е симпатяга и естествено не имал предвид, че буквално от едно камъче непременно ще излети. Но в някоя от другите теми съм срещал, признавам че не мога да цитирам точно коя, че едва ли не и от най-малката неравност при висока скорост с джип, и си аут. И междудругото при неизправни амортисьори наистина е възможно да се случи. Ама не ти казвам нищо ново.

    А за разхода при 100 и при 130 наистина разликата ми е 1 литър. Плюс - минус няколко стотин милилитра. Едва ли мога да поддържам една и съща скорост за да го засека абсолютно точно. Нали, не карам само със 100 или 130. Извън шегата, наистина разликата ми се явява около литър. При 100 ми е горе - долу 12, а при 130 около 13, доколкото може да се засече абсолютно точно, разбира се. Най-интересното е, че и с 80 да карам пак е 12. Под това не мога да слезна. Признавам обаче, че дългата ми фронтерка е по-стабилна на магистралата от късичката. Това е неоспорим факт. Обаче, и с малката съм карал със 120 и съм се чвствал сигурно в нея. Само дето с нея не можех да дърпам караваната със 100. Въпреки това и при нея страничния вятър не ми оказваше никакво влияние на стабилността. Сравнявам го с лека кола, където малко да духнеше и се местеше и колицата.

    Коментар


    • #32
      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

      Да, прав си за Том Том. Миналата година подарих на една позната един том том за нова година. И тъй като и него трябваше да настройвам - да наистина учудващо добър за парите си (в момента не мога да си спомня модела имаше нещо one хх ...). Не напразно го имат за номер едно малко по на запад. Проблемът е (или беше, може и да е решен), че нямаше карта само за България и трябваше да се зарежда някаква по-обща. И тя си беше достатъчно подробна само дето написите бяха на латиница. По тая причина бях обявен за некъдърник - че не мога да намеря карта с надписи на български. Но донякъде компенсирах, като заложих изображението за позицията да бъде една червена количка която веднага беше оприличена на Igo-то на познатата ми. И съвсем замазах неприятния ефект от латиницата като заложих за звуков сигнал на полицейските стоянки - мучене на крава. Очарованието от Том-Тома беше пълно.
      А иначе моя гоклевър 35хх си скача с 200 - 300 м с включена опция за придържане към пътя. Ама съм от много години с него, сложих му нов софтуер, напоследък му намерих хубави карти за цяла европа (щото аз от европа не се прибирам ама .. ), знам му "мурафетите", свикнал съм им и се разбираме. Имам POI с метанстанциите в България за него. Играх си да ги събирам и да ги преобразувам за него. Може да заработят и на следващите модели. Ако на някой му трябват - имам скайп в профила. А служебния гармин cs60xx не е навигатор за кола въпреки че и той определя скорост на движение. Хубавото му е, че е много здрав и не е проблем да удряш с него някого по главата. И наистина е точен (за класа си де). Но последните години си замръзна в чекмеджето щото много тежи за носене много място заема и не е (много) по-добър от гсм-ния, който тъй или иначе нося.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • #33
        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

        [QUOTE=Alexfield;1819636]bogilloff,
        виждам , че си врял и кипял с GPS-и. Държал си в ръка повече GPS-и от всеки един от нас. ....

        Обаче твоят подход към GPS устройствата и техните резултати от измерванията е статичен - в точка. А в случая с измерване на скоростта подходът трябва да е динамичен. Ще се опитам да го обясня с математика. Сборът от статичните измервания/грешки дава динамично измерване/грешка. При движение статичните грешки се компенсират една друга и до голяма степен се нулират.
        Прилагам една интересна екселска таблица:
        При допустима грешка в позиционирането 10 метра (+/-10 метра напред/назад и +/-10 метра ляво/дясно) при движение с 60 км/ч (16.67 м/с), каква е грешката в моментната скорост (колонки I и J).
        В клетка B3 може да се променя стойността на допустимата грешка.
        В клетка I1 е средната стойност от моментните скорости с грешка. В клетка J1 - разликата с реалната скорост.
        А според мен е най-интересно в колонка L: средна скорост за последните 3 секунди - горе-долу това е стойността, която показват разните GPS устройства за кола. Отклонението в повечето случаи е по-малко от 1 км/ч като рядко е повече от 2 км/ч.

        Здравей, мисля, че сме разменяли реплики в едни други форуми - на дир.бг. Поне ника-ти ми навява такива спомени. Ама не помня вече - в история ли, в гсм-и ли беше. Може и да греша. Там аз бях (съм) със същия ник като тук.
        Не се имам за спец по гпс-ите. Играл съм си с не повече от 10-тина и то на аматьорски начала - мои, на познати ...... Днес вече само китайските безименни (и техните деривати) станаха неизброими.
        Разбирам много добре, какво искаш да кажеш и го приемам. Дори и статичното определяне на точността е проблемно и свързано с избора на място. Една хипотеза - геодезична точка в голям град - побита тръба между тротоарните плочки - координатите се купуват от кадастър и регулация (и не са пари). Но в съседство - висок блок с луминисцентни реклами, наоколо снопове висящи кабели по сълбовете, трамвайни и тролейни линии и на всичко отгоре - тръбите на канализацията под тротоара, които могат да изиграят в известна степен ролята на леща (или вълновод).... въобще влияния колкото щеш. В такава обстановка не е изключено едно добро устройство с висока чувствителност да покаже по-лоши резултати от някой дървен екземпляр, въпреки добрите алгоритми за елиминиране на грешката. Както и да го въртим - силата да гпс-те е вън от града. Прав си, че посоката на грешката в непроменящи се (много) условия при пътуване постепенно се компенсира. Големите грешки се забелязват веднага - скоковете с много метри се елиминират от потребителя. Тези два типа грешки не са проблем - едните се компенсират другите се елиминират. Проблем са не много честите и не много големи грешки които потребителя не може да елиминира, те не му правят впечатление, а софтуерът не може да обработи и компенсира - те често се пораждат от причини, които няма как да предположим, не са свързани обичайната обстановка, софтуерът не е предвиден да ги хваща (той в никой случай не е всесилен) и тогава резултатът е лош - губиш бас или пари.
        Но ако продължаваме така ще избродим теорията на грешките плюс още много сфери на човешкото познание. Изместихме темата - може би е време за нова тема, но аз няма да съм инициатора.
        Накратко - и аз се изпълвам с доволство от кутийката на стъклото, като изпищи и ми изкара червеното кръгче с 60. Предпочитам да приема че работи вярно за да си нямам проблеми. И наистина почти винаги е вярно. Но на бас само по гпс не се хващам. Обикновенно причината за бас се появява в ситуации, където вероятността за грешка на гпс-а е голяма.
        ОФБ ДБ X22SE
        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

        Коментар


        • #34
          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
          Виждам, че съм те предизвикал с моите изказвания за гпс-ите. Нямах такова намерение. Имах предвид това, че те са "черни кутийки" за които няма как да знаем какво става вътре и как го правят. Някои работят доста точно през повечето от времето на работа. Други - не. Но всички на хартия имат претенции за най, най .... Например гоклевъра ми (който не е особенно точен) на едно и също място редовно ме хвърля в средата на съседната нива - някъде повече от 200 м. Само веднъж не се случи и май тогава 220 kV електропровод (който там се пресича от друг с по-ниско напрежение) нямаше напрежение. Има твърде много влияния, някои от които дори не е възможно да предположим, които да ни подведат. Въпросът за индивидуалната точност на спидометъра на колата (при съответните гуми) е съществен и който иска да го установи (пак съответно с грешка, но доста по-малка) с достатъчна точност - километричните стълбчета. Чесно казано, на магистрала тракия не съм се качвал май от 20 г. Така ми се случи - карам кола всеки ден, поне веднъж седмично имам един маршрут между 200 и 400 км. но до магистралата не съм стигал. Не зная какво ще покажат гпс-те ми там. От 10-на години имам работа с гпс-и (не само навигатори) и заради тях вече няколко пъти се отзовавам в положението да гледам като коте дето манипулират майка му сексуално на керемидите. Имам един служебен ръчен гармин (дето издържа на незнам колко фута под вода и някога струваше към 1 500 лв) с претенциите да определя и площи - така ме набута веднъж с тия площи, че още псувам като си спомня. Всеки нов гсм с който ще имам работа или от гсм на някой познат с голяма уста - го занасям на една контролна точка, чийто точни геодезични координати знам и правя серия измервания - 20 - 30. След няколко дена пак (гледам броя спътници и разположението им да е горе долу едно и също). После смятам средното квадратично отклонение. Досега не е имало машинка от евтиния клас дето отклонението и да е по-малко от 4 м. А иначе как те сами си изчисляват грешката (и дали въобще я изчисляват) е съвсем друга тема. Между другото най-точен се оказва все пак оня стария гармин дето ме излъга за площите. Няколко нокии се издъниха тотално - 15 м устойчиво отклонение в страни - всяка нокия в различна посока. В същото време твърдяха че са сгрешили с 2 м. Гоклевъра ми и той така, но той поне няма претенции да си изчислява сам грешките. А второ по точност, след ръчния гармин се оказа HTC-то ми. То няма устойчиво отклонение в страни но и то разсейва повече от 4 м.
          А за ония табла на светофарите дето за "твое добро" ти показват моментната скорост - ами и те са "черни кутийки" и не е много ясно всяка от тях какво прави. Например едно такова табло в софия и таблото на входа на русе ми показаха 5 км разлика - при 50 км показания на един и същи спидометър.
          Нямам представа какво е това "колорадо" - вероятно е фабрично инсталирано на колата. Сигурно е добро. Но си е гпс. Е, виждал съм и тотални станции, комбинирани с гпс но от съвсем друг клас - 160 х долара. И наистина цепят сантиметрите. Ама и те все пак са "черни кутийки" - не се знае кога ще те излъжат. Километъра и хронометъра са най-сигурни.
          Всъщност извинявай, отплеснах се. Това което исках да кажа е, че ти, да речем на базата на показанията на твоя гпс, който е точен твърдиш нещо и се подкрепяш с показанията на гпс. Някой друг с друг гпс, който по-често послъгва - твърди обратното и пак се "подкрепя" с гпс. Няма как и двамата да сте прави но и двамата мислите така щото ви подкрепя чудото наречено гпс. Точно по тоя случай вече и на катаджиите им се налага да минават през метрологията.
          А по какъв начин ще си получи информацията гпс-а за разположението на спътниците, дали по интернет или от сигналите на самите спътници - няма значение за точността. Просто ако има пресни данни от интернет "захапва" по-бързо. Например стария гармин въобще няма възможност за интернет, но това никак не му пречи да е "много" по-точен от доста гпс-и в гсм-и с интернет.
          Colorado-то е просто Garmin Colorado 300. Ръчен туристически GPS, с малко по-шарени възможности, но нищо особено.

          Приеми че съм натрупал достатъчно наблюдения за да си позволя да твърдя това, което твърдя. Когато още не се бях наиграл от чисто любопитство съм правил всякакви сравнения и наблюдения. Дори и NOKIA N86, метната небрежно на предната седалка показва скорост с прилична точност, която като осредниш дори на ум от 4-5 показания, пак излиза реалната. А от едно хубаво разглеждане на записан трак можеш да си извадиш доста изводи за това дали можеш да разчиташ на него или не. Да, като застана на прозореца на апартамента същия GPS съвсем уверено ме праща едни 20-30 метра в точно определена посока. И съвсем логично - има видимост към определена посока на небето, а спътниците, към които няма видимост се отразяват от отсрещната сграда докато стигнат до апарата, макар апарата да показва например 5-10 метра точност. И това се случва винаги при такива условия - например караш близо до висока и дълга сграда и от небето се вижда само някакво парче, а всичко друго достига до апарата с пречупване и отражение. И това ще се случи с абсолютно всеки GPS, който ползва информацията, която ползва тоя. От тая информация просто повече не може да се изчисли. Когато обаче условията са практически идеални - широка видимост във всички посоки и външна антена на тавана на колата, не съм имал дори един случай да забележа с нещо да ме лъже, тъй че съм приел че "черната кутия" в тия случаи лъже с достатъчно малко, за да съм сигурен в показанията и.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Colorado-то е просто Garmin Colorado 300. Ръчен туристически GPS, с малко по-шарени възможности, но нищо особено.

            Когато обаче условията са практически идеални - широка видимост във всички посоки и външна антена на тавана на колата, не съм имал дори един случай да забележа с нещо да ме лъже, тъй че съм приел че "черната кутия" в тия случаи лъже с достатъчно малко, за да съм сигурен в показанията и.
            Да - срещу това няма какво да кажа - и аз мисля така.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #36
              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

              Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
              Да, прав си за Том Том. Миналата година подарих на една позната един том том за нова година. И тъй като и него трябваше да настройвам - да наистина учудващо добър за парите си (в момента не мога да си спомня модела имаше нещо one хх ...). Не напразно го имат за номер едно малко по на запад. Проблемът е (или беше, може и да е решен), че нямаше карта само за България и трябваше да се зарежда някаква по-обща.
              Има карти на Източна Европа и на цяла Европа. И в двете България е с еднакво покритие (около 53% ако не се лъжа), като в пълната карта на Европа (не си спомням точно коя версия е, но я имам) надписите у нас излизат на кирилица и може да се търси на кирилица. Единственото, което мога да определя като съществен недостатък е, че има много малко блокове. И с Айго 2010 и 2011 е същата работа.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Има карти на Източна Европа и на цяла Европа. И в двете България е с еднакво покритие (около 53% ако не се лъжа), като в пълната карта на Европа (не си спомням точно коя версия е, но я имам) надписите у нас излизат на кирилица и може да се търси на кирилица. Единственото, което мога да определя като съществен недостатък е, че има много малко блокове. И с Айго 2010 и 2011 е същата работа.
                Да, сигурно е така. От година и повече не съм се интересувал какво става с този Том Том за да не ми се отваря излишна работа. Той си стои на стъклото на на тойотката (впрочем тойотката я смениха с по-нова но пак червена и няма нужда от промяна на превозното средство на екрана), от време на време измучава и всичко е наред. Жената шофира с "навигатор". А всеки който седне на предната седалка - хвърля един комплимент - "ти пак си с най-доброто". Въобще не искам да разбутвам нещата. С "органите се справя по неин си начин". Ей тая малка тойотка е много удобна за паяк. Нова, лъскава, малка - вече два пъти я вдигат.
                Освен това аз съм "българче" и нямам навика да си плащам за програмните продукти, които ползвам. Настроил съм и на лаптопа директно влизане на сайта на том-том за системата им за обновяване, показал съм и сметките, където трябва да прати за нови карти и услуги - да действа. И гледам да не питам какво става.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #38
                  От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                  Преди 6 месеца, когато взех моята фронтера, с много мъка вдигаше 140 и ги поддържаше за кратко време. След газифициране, за да ускори от 100 до 120 са й нужни около километър и половина, но успява да ги държи. Никакъв шанс за по-голяма скорост. Обяснявам си слабата мощност с няколко фактора:
                  -газова уредба (обикновена)
                  -по-големи гуми от стандартните-31х10,5х15
                  -без мислено широки джанти-джантите са 10j, при нужна ширина 7j. От тях стъпката на гумата е увеличена и се получава още по-голямо съпротивление.
                  На извънградско я карам с 70-90 км/ч. В тази скорост ми е най-комфортно. На магистрала не съм я карал, надявам се и да не ми се налага.
                  Засягам и темата с разход, защото виждам, че има дискусия и за него:
                  Непосредствено след монтажа на газовата, разхода извънградско е бил около 18/100. Бащата я е карал до вилата и на лов за прелетен дивеч с такъв огромен разход, без да му прави впечатление. Аз успях да я докарам до 22/100 извънградско още в първата седмица, в която се качих след 3 месеца далеч от джипа. Веднага след това я закарах на газ анализатор и в момента извънградския разход е около 14/100.

                  Поздрави,
                  Николай Савов
                  Опел Фронтера А КБ, 2.0
                  +359885 07 00 92

                  Коментар


                  • #39
                    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                    31ците не пречат те са щатния размер, газовата също ако е добре поставена.
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #40
                      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      31ците не пречат те са щатния размер, газовата също ако е добре поставена.
                      Аз пък си мислех, че 29-ки са щатен размер на моята Фронтера. Явно съм се "объркал". За газовата не мога да кажа нищо.

                      Поздрави
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • #41
                        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                        Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                        Аз пък си мислех, че 29-ки са щатен размер на моята Фронтера. Явно съм се "объркал". За газовата не мога да кажа нищо.

                        Поздрави
                        Ники не си се объркал,някой друг се бърка с на Паджеро размера.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                          Първоначално публикуван от kenedy Преглед на мнение
                          Ники не си се объркал,някой друг се бърка с на Паджеро размера.
                          Ирония, Асенка
                          Николай Савов
                          Опел Фронтера А КБ, 2.0
                          +359885 07 00 92

                          Коментар


                          • #43
                            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                            Подледнете си лепенките на вратите и си пуснете един калкулатор за гуми и ще разберете, че 31" е щатния размер на фронтера А. Но все пак не се знае кой неразумен предишен собственик е бил подведен от някой истински "гумаджия" и е монтирал аспиринчета на вашата фронтера
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Подледнете си лепенките на вратите и си пуснете един калкулатор за гуми и ще разберете, че 31" е щатния размер на фронтера А. Но все пак не се знае кой неразумен предишен собственик е бил подведен от някой истински "гумаджия" и е монтирал аспиринчета на вашата фронтера
                              Колега, ще пуснеш ли снимка на твоята лепенка?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                                Божко,
                                според OPEL_FRONTERA_HAYNES_repair.pdf
                                щатните размери гуми за Фронтра са:
                                225/75 R15
                                235/70 R16
                                255/65 R16
                                За кой от изброените размери предпочиташ да сметна размера на "аспиринчетата"

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tire_Size_Pressure.png
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5732366
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X