Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

    Краси, за 200 знам, че при скъсан ангренажен ремък - няма проблеми. Само се пречукват повдигачите. /пък и те във фото-мое са по 3-4 лв/. За 300 незнам, но предполагам, че пак няма проблеми. Все пак е от времето, когато нещата се правеха да работят, а не само да се продават.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #77
      От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      Краси, за 200 знам, че при скъсан ангренажен ремък - няма проблеми. Само се пречукват повдигачите. /пък и те във фото-мое са по 3-4 лв/. За 300 незнам, но предполагам, че пак няма проблеми. Все пак е от времето, когато нещата се правеха да работят, а не само да се продават.
      Мисля и при мен да няма проблеми,аз имам повдигачи и дори вече съм подредил повдигачите в главата.При тези мотори клапаните стоят точно срещу буталата и трудно се изкривява клапан,а повдигачите играят ролята на бушон.Сега като ремонтирам помпата помпата ще стане ясно дали съм имал късмет.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #78
        От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

        Днес почти сглобих джипката но когато сложих вала с кобилиците и започнах да стягам шпилките се появи проблем.От удара се бяха подмъкнали резбите на трите шпилки които държат вала с кобилиците,а единия от двата болта се скъса без никакво усилите.Направих нови шпилки с резба 10 мм от долния край,който се завива в главата.Утре мисля да го сглобя и да премеря компресията по цилиндрите,за да се убедя дали ще отварям мотора или ще се размина с "малкия дявол".
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #79
          От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

          Здравейте,
          Скоро мисля да поръчвам малко части(задни дискове и накладки) и покрай тях ще си взеха ангренаж, ремъци, ролки и каквото още трябва. Пиша тук за да не отварям нова тема. За сега съм се ориентирал към комплекта на Dayco http://www.paddockspares.com/timingkit300e-timing-belt-kit-300tdi-early-type.html + ремъка за климатик и алтернатор. Друго нещо трябва ли? Също така понеже незнам с какво време ще разполагам (принципно искам сам да си го сменя) знаете ли в София (около Младост/Дружба) колко лв струва смяната(с тези части)[ориентировъчно]?
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #80
            От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

            От преди 4 год. Смяна ангренаж при Леви -сервиза на ЛР Красно село 150лв части и 150лв труд . Цял ден.

            Коментар


            • #81
              От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

              Не ти препоръчвам този кит.
              При мен след 12х км се наложи да сменя двете ролки. Явно са някакви китайски, без маркировка.
              Купих си нови ремък и ролки ИНА и се надявам да изкарат колкото пише по книгите.

              Коментар


              • #82
                От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                Някой ползвал ли е комплекта на Терафирма ремък ,ролка ,обтегач и гарнитури,гледам са на нормална цена горе долу около 150 евро.Не знам какви са но тук се продават само Дайко и Геитс ако искаш да минеш на нещо което е извън ЛР.Аз до сега поне друго в сервиза не съм слагал за толкова години.
                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                Коментар


                • #83
                  От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                  Здравейте, от скоро имам Дискавъри 300 tdi, вече смених маслата, филтрите, предните накладки.... Утре трябва да сменям ангренажният ремък и сега виждам това което са ми доставили .На ремъка е написана някаква марка
                  Allmakes 4x4

                  някой познава ли въпросните производители и надежни ли са те ?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                    Всички такива марки: Britparts, Terrafirma, Allmakes, Bearmach... са търговци и не произвеждат части. Какво ви се е паднало в шоколадовото яйце, може само да се гадае.
                    По-горе писах колко изкара подобен кит и с какво смених след това, смятам това е правилното решение.
                    Allmakes имат няколко типа според качеството и цената. Пише го на сайта и на опаковките. На единично опакованите части, пише и в коя държава са произведени.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                      Благодаря за съвета! Днес върнах ремъка и ролките, поръчах нови но конкретно посочените по-горе марки.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                        Първоначално публикуван от Drdandonov Преглед на мнение
                        Благодаря за съвета! Днес върнах ремъка и ролките, поръчах нови но конкретно посочените по-горе марки.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...13#post2183513

                        Тук можеш да погледнеш оргиналния к-т.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                          Пепи, ролката с планката е без периферия?
                          Последно редактирано от Аndro 160; 26-01-14, 14:01.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Пепи, ролката с планката е без периферия?
                            Да,така е.
                            И на този к-т. който свалих първи когато го купих, и този който е сега на двигателя, и новия
                            ролките са все така.
                            Потърси го като STC4096L.
                            Ролката ERR2530 за 200Tdi е с периферия.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-01-14, 16:56.
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                              Мисля, че кашата с тия ролки е пълна. Аз досега колкото ролки на 300тди съм свалил и сменил, всичките са били с периферия. Нямаше да обърна внимание на тая подробност, ако нямаше един друг проблем - на това Диско ремъка има склонност да излиза от колелата и се трие в капака. Това е защото и двете колела - на ГНП и РВ са без приферия и като се сложи ролка без периферия на това място, още повече се испуска ремъка от контрол.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                                Добре, това значи ли че 300тди от първите години, напр. двигател 21L може да се сложи модифицирания кит STC4096 LG (има го в Island 4х4) с ремък Дайко и ролки ИНА с ръбче?
                                Мисля, че конкретния кит като комплектация и цена е доста добър.

                                Моят ремък е сменян в Дару, стария беше изтрит от едната страна, сега не знам с какви ролки съм.
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X