Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инвертор от 24V на 220V.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся инвертор от 24V на 220V.

    Имам една идея за една магария на джипката и ми трябва инвертор от 24 на 220 волта. Вече бяха пробвани 2 китайски на които защитата им сработва над 24 волта и могат да се ползват докато запали колата. След като запали изключват . Търся си работещ инвертор на нормална цена, до 100 лв. Може ли някои да помогне или да изработи, нямам си на идея какво е това чудо отвътре. Предварително благодаря за всякаква информация по темата.

  • #2
    До: Търся инвертор от 24V на 220V.

    Имам идея Митак, ще пробваме с UPS, мисля че ще стане, виждал съм работещ такъв но на 12 волта . Утре ще поровя за информация по въпроса .
    Последно редактирано от v0id; 25-10-07, 20:55.
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: Търся инвертор от 24V на 220V.

      Ами давай, ти си доста запознат със случая.

      Коментар


      • #4
        До: Търся инвертор от 24V на 220V.

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Имам една идея за една магария на джипката и ми трябва инвертор от 24 на 220 волта. Вече бяха пробвани 2 китайски на които защитата им сработва над 24 волта и могат да се ползват докато запали колата. След като запали изключват . Търся си работещ инвертор на нормална цена, до 100 лв. Може ли някои да помогне или да изработи, нямам си на идея какво е това чудо отвътре. Предварително благодаря за всякаква информация по темата.
        Ако не намериш такъв инвертор, който да работи на 28 - 29 V и за да използваш този, който имаш можеш да намалиш напрежението с 5 - 6 мощни диода, вързани последователно и едно реле, чийто НО контакт ги шунтира. Бобината на релето захранваш от лампата за контрол на заряда на таблото. При подаване на контакт лампата свети и релето е шунтирало диодите. Значи цялото напрежение отива към инвертора. След като запалиш напрежението се покачва, но и лампата изгасва, релето отваря контакта и диодите остават последователно свързани с инвертора. Върху един диод смятай спад на напрежение 0.7V
        Това ми хрумна на момента...

        Коментар


        • #5
          До: Търся инвертор от 24V на 220V.

          Респект ! Четири пъти го чета това и със всеки следващ път все повече разбирам колко малко разбирам от тия неща.

          Коментар


          • #6
            До: Търся инвертор от 24V на 220V.

            Ъъъ.. Сложно ли звучи? Това е прост и икономичен вариант. Иначе е най-лесно да извадиш парите и да си купиш нещо марково.

            Коментар


            • #7
              До: Търся инвертор от 24V на 220V.

              За мен е сложно, просто тая материя ми е чужда. Ти казваш диоди, ама то диоди има незнам си колко вида и с незнам си какви данни. Лесно е за теб предполагам ама за мен наистина ми е доста по лесно да си купя инвертор. Проблема е че не ми се дават пари за марков защото ще се обезмисли "магарията". Представяш ли си картинката как отивам в магазина и казвам " дайте ми 4 диода" , контра въпросът ще е "какви" и дотам съм аз
              Иначе на 18тото прочитане схемата ми стана ясна, само имам два въпроса: 1. Колко да са мощни диодите. 2. Колко да е мощно релето и от какъв тип да е?

              Коментар


              • #8
                До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                За мен е сложно, просто тая материя ми е чужда. Ти казваш диоди, ама то диоди има незнам си колко вида и с незнам си какви данни. Лесно е за теб предполагам ама за мен наистина ми е доста по лесно да си купя инвертор. Проблема е че не ми се дават пари за марков защото ще се обезмисли "магарията". Представяш ли си картинката как отивам в магазина и казвам " дайте ми 4 диода" , контра въпросът ще е "какви" и дотам съм аз
                Иначе на 18тото прочитане схемата ми стана ясна, само имам два въпроса: 1. Колко да са мощни диодите. 2. Колко да е мощно релето и от какъв тип да е?
                Споко бе Митак нали знаеш, че и на мен ми трябва такава джаджа. Ще поръчам 2 и си готов не се занимавай с "магарии" които не разбираш. В петък съм на линия и можеш да ми звъннеш

                Коментар


                • #9
                  До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                  Никой няма да направи такова ни за 100, ни за 200 лева. Разправията е много.
                  Повечето днешни ЮПСи са тъкмо на 24 В. На 12 ще намериш трудно. Лошото им е че са евтина схема с ниско кпд.
                  Сега, колко всъщност ще живее обичайна стайна джаджа в джипа е божа работа. Моя го правих скоро и още не е минавал изпитания.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                    Аз ще споделия моя опит със тези джаджи.
                    Имам 2 конвертъра, 1 @ 350вата, и 1 @ 150вата. Този за 350 е по голям но по мощен.
                    Малкия го вземах заради лап топа само защото има плъг за самолети и по малък.
                    Иначе ето основният принцип на който работят.
                    Входяшия ток е 12Волта, а изхопдящия е 110 ( аз съм в щатите )
                    Този със лимит 350 вата работи много добре, но 350 вата е границата на така наречената пийк пауър.
                    Изчисляването на ватовете става по следния начин.
                    Умножаваш амперите по волтовете.
                    Да речем уреда има 3 ампера и работи на 110 волта значи ватовете са 330 вата.
                    Аз сум пробвал уреди които имат пийк пауър над 350 но е трудно да се каже на точно колко ще изключи бушона.
                    Цената на този със 350 вата е около $60, виждал съм такива до 3000 вата но те са към $150.
                    Можеш ли да кажеш точно за какво ще го използваш че да можем да ти дадем други идеи
                    CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                    http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                    http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                      Имам UPS на 24 волта от старите. Истински материал. Транзисторите са в метален корпус на много добър радиатор. Дава почти идеална синусоида. Ако някой проявява интерес ще го снимам и ще го пусна тук. Извел съм му външни кабели за акумулатора и съм му монтирал допълнително вътрешен вентилатор за охлаждане който включва само когато генерира. Не е тестван на натоварване щото нямам два акумулатора за пробата, но ако някой го вземе ще му дам време да го пробва. Мисля да му искам едни 60 лв. Вие сте на ход
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Никой няма да направи такова ни за 100, ни за 200 лева. Разправията е много.
                        Повечето днешни ЮПСи са тъкмо на 24 В. На 12 ще намериш трудно. Лошото им е че са евтина схема с ниско кпд.
                        Сега, колко всъщност ще живее обичайна стайна джаджа в джипа е божа работа. Моя го правих скоро и още не е минавал изпитания.
                        Има и 12 - волтови; до 600 - 800 VA са точно такива. Има и на 36V, 48V, 60V...

                        Но все още не мога да разбера, защо трябва да се купи UPS и да се използва част от него, вместо да се ползва инвертор, след като търсеното решение видимо е бюджетно. Така или иначе, UPS съдържа освен инвертора, още и: зарядно устройство, обслужваща автоматика и акумулатор. Изхарчвайки същите пари, независимо колко човек си е "нарочил" за целта, може да се купи устройство, което е само инвертор, но от по-горен клас.

                        То и ползването на инвертора не го схващам твърде.

                        Понеже никой дотук не разбра, че почти всичките ще си слагате компютри в Жипките , да кажа: този проблем не е само наш, български. Купища автоманиаци от всякакви породи по света копаят в тази посока.

                        Та, това, което е измислено до момента, е следното:
                        - Най-изгодно е да се ползва мобилен компютър. Той си изработва множеството необходими му напрежения сам. Има нужда само от прост адаптор за едно захранващо напрежение (15 - 18V), каквито се продават, и на горе-долу прилични цени. Консумира по-малко, и все пак е приспособен да понася механичните натоварвания в автомобила по-леко (или иначе казано, с по-редки последствия).
                        - Не е изгодно ползването на инвертори за захранване на настолно PC в автомобил поради големите загуби. Най-безумни са загубите при 12V бордова мрежа. При 24V е доста по-прилично. При все това, се наслагват загуби при преобразуването от 12V (или 24V) постоянно напрежение към 220 V променливо, с тези от стандартното захранване на PC-то. Общите загуби достигат до 30 - 60%! Все пак, автомобилът служи и за транспорт, дори след ползването на компютъра...
                        - По гореизложените причини (и не само) най-често се ползват специализирани захранващи блокове, които се монтират на мястото на захранващия блок на PC-то. Те директно преобразуват напрежението на бордмрежата до необходимите за компютъра напрежения, без да минават през 220 V. Такива се продават (не съм виждал у нас), а е възможно и да се произведат, но както писа Стефан, за 1-2 бр. няма сериозен смисъл - развойната дейност не е малко.

                        Преди време правих проучване по темата; като си изровя данните, ще ги представя тук.
                        Мога и да помагам.

                        Ето един популярен форум за самодейци по темата:
                        http://www.mp3car.com
                        Последно редактирано от Iliya; 26-10-07, 21:44.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                          С юпс-а можеш и да заредиш малък акумулатор. А вместо неговия се използва акумулатора на колата.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                            Имам схема за елементарна преработка на стандартно комп. захранване за работа на 12 волта. Предимството на UPS-а е, че може да включиш и всякакъв друг консуматор на 220.
                            Последно редактирано от Myyy; 26-10-07, 23:25.
                            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                              Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                              Имам схема за елементарна преработка на стандартно комп. захранване за работа на 12 волта. Предимството на UPS-а е, че може да включиш и всякакъв друг консуматор на 220.
                              Колега, нищо не разбрах.

                              Идеята е, че на изхода на UPS, с изход 220 V AC можеш да включиш всякакъв друг консуматор, а на изхода на инвертора (също 220 V AC) не можеш?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X