Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня със сушилня-мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пералня със сушилня-мнения

    Имам идея да сменям пералнята.За отделна сушилня няма място. Идеята е да улесня половинката , да не мята дрехи на простора и да чака в този сезон няколко дни да изсъхнат. Та въпроса е , заслужава ли си такова "чудо на техниката" или да не се занимавам с глупости.В пространството има доста противоречиви мнения.Бих се радвал да споделите Вашите такива от опит.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

  • #2
    От: Пералня със сушилня-мнения

    Удобно е. Разваля някои дрехи. Мъжката върти електромера. Трябва да уредиш изпускането на влагата.

    Коментар


    • #3
      От: Пералня със сушилня-мнения

      Това с влагата лекичко ще е проблем.Старата е вградена в кухненски шкаф,което означава съответно че това ще е мястото и на новата.ХМ , влагата , не се бях замислял за това.Всъщност влагата не отива ли в канала?...Предположения само от моя страна.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Пералня със сушилня-мнения

        Влагата от сушилните се отвежда по два начина. Първият с отдушник в комин, вент.отвор, навън, през някаква дупка в атмосферата. Вторият е с кондензно казанче, което се изхвърля периодично. Това за сушилни некомбинирани с пералня. Поради принципът им на работа, недостатъци нямат, това късане на дрехи и т.п. легенди отсъстват. Добрите страни: изчистват всичко което сушиш от прах и всякакъв вид власинки. Тъканите стават пухкави и меки. Комбинираните такива са нито едното нито другото. При опита ми с комбинирана такава се оказа че е тотално неудачна и си отиде след два дни работа. Съвета ми е да си потърсиш място за отделни такива. Това го казвам от опит, две сушилни и три перални работят в момента.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: Пералня със сушилня-мнения

          Мнение от личен опит.
          Имаме сушилня която е отделно от пералнята и толкова сме свикнали, че не можем да мислим как ще сме без нея.Ама ние пък нямаме балкон защото сме на първия етаж.
          Когато я копувахме изрично ни съветваха да е отдело а не две в едно защото са по надежни и принципа е че ако си изпрал 5 кг. трябва да го сушиш в сушилня за 6кг.Ние също нямахме място но взехме отдена и сме я сложили в спалнята в гардероба.Мисля че бяха два вида.Едини събират влагата в съд и се изхвърля а другият се свързват с отдушника на блока.Нашата е с отдушник.
          Предимства-можеш да сушиш бързо дрехи които ти трябват веднага, също така страхотно ги изтупва от прахоляк и мъхове,също да дезинфекцираш на висока температура.
          Недостатък-при сушене на висока температура много се смачкват дрехите, също така е доста шумна.За да не мачкат дрехите трябва да ги вадиш с една идея по влажни и така да си доизсъхват.
          За влагата незнам, сигурно има повишено отделяне, защото на нас много ни се потят стъклата на дограмата ама незнам дали е от това.
          За тока не сме го засичали ама сигурно си подхарчва , все пак си е един нагревател.

          Аз докато го напиша колегата го е казал, но като гледам всичко се потвърждава.
          Последно редактирано от vasko jonchev; 23-11-11, 01:17.

          Коментар


          • #6
            От: Пералня със сушилня-мнения

            С казанче или без, влагата в помещението си е сериозна по време на работа. Ако няма отдушник с вентилатор трябва да се отваря прозорец. Не става студено, защото тя и топли.

            Коментар


            • #7
              От: Пералня със сушилня-мнения

              Мултифункционалните уреди са компромис - като всесезонни гуми зимата. Обикновено, при комбинираните перални, сушилнята има по-малък капацитет, качеството на изсушаване е по-лошо и т.н.. Вземи си отделна, кондезна сушилня, можеш да я поставиш на всякъде и да я аранжираш по всякакъв начин, място ще се намери.
              Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
              “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

              Коментар


              • #8
                От: Пералня със сушилня-мнения

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=112748
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  От: Пералня със сушилня-мнения

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  С казанче или без, влагата в помещението си е сериозна по време на работа. Ако няма отдушник с вентилатор трябва да се отваря прозорец. Не става студено, защото тя и топли.
                  Тези без казанчето са с пъти по-мощен вентилатор от който и да е абсорбатор и влага в помещението няма при условие че е изведено във вентилационна система. Едно предупреждение- след всяко сушене чистете фиртъра за прахови частици и периодично, ако е с идведен отдушник, тръбата. Събира се много мъх.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пералня със сушилня-мнения

                    Така сега едно мнение на жена, имала съм и двете, в момента имам пералня ААклас, но сушилнята ми е Б, преди имах пералня АЕГ,без клас но с голям казан, така че ако переш пет килограма сушиш четири, и нямаш проблем,служи ми верно 20г.и ако не се беше развалила нямаше да я сменя. Ако имаш нужните средствавземи на жената пералня от доказана марка ААклас със сушилня и казан за 7кг. а жената ако суши да пере 5кг. няма влага няма нищо смущаващо.Сега обмислям идеята точно за такава но имам малък проблем с финансите.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X