Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагане на турбина на Г 300ГД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

    aха ,не можех да си и помисля алуминиева тръба на този диаметър работеща под налягане без берт.

    Коментар


    • #32
      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

      Колега BENZBOSS, това картинките са хубаво нещо. Ама.... да слеземе на земята ,а. Колко от тези зверове са около тебе, с валиден smog test, ownership and on the road. Колко от тях бате Арни ще ти даде да ходиш на работа с тях. Моят добър приятел, покойния вече актьор Ники Костадинов казваше "стига вече изкуство, дайте малко естество" по този повод.
      Не се заяждам, да не скочиш сега. Просто целта ни е да отговорим максимално точно на поставените въпроси и да направим живота на някого малко по лесен и приятен, нали.
      cheers
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #33
        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

        На дизел смог не се прави,няма какво да му замерят.

        А иначе просто му давам идея на човека,не го знам колко пари е приготвил и с какво разполага.Вентилаторче читаво се намира и за 150$.


        Разбрах те обаче,проект от скопено моторче без турбо да му се сложи турбинка за да му измькнеш 20-30 коня още трудно ще намеря.Всичко което помпят тук е с турбина.



        Слизам на земята и му пожелавам успех.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          На дизел смог не се прави,няма какво да му замерят.
          По нашенско и на дизел правят , ама е едно недоразумение. Аз даже не ги вкарвам в халето - закона изисква буквално: В продължение на една минута работа на празен ход да няма видимо пушене по дълго от 5 сек . Досега дизел не съм върнал . Майтап.

          Сори за спама
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #35
            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

            ...хубаво е да сме малко по земни! ...та аз, ако имах повече пари щях да си взема направо едно 463 с подобаващ мотор, или поне нямаше да купя икономичен дизел , а щях да взема бензинова ламя (за газ или метан не искам и да чуя!!!). Аз проекта така или иначе няма да го започна преди края на ловния сезон, така ,че има време да събера качествена и полезна информация ,...и моля колеги , придържайте се към по-реални предложения, ....иначе да се мечтае никак не е лошо, но нека бъдем реалисти...!!!
            I want out !!!

            Коментар


            • #36
              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

              Мнение на brpi
              Сега на тия дет ще рипнат да ми обясняват ...........
              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Няма да сьм аз,аз теб те знам от друго място.

              ДОБРЕ ДОШЬЛ и при джипките.
              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Бях писал,че има един човек(tuning13),който по мое скромно мнение вдява доста,и който е монтирал турбина на 123/200Д още преди 3 години,и който разтрива здраво двутонното возило без проблеми.
              я, събра се цялата чета тука...
              като потъна кораба...
              ама това е друга тема


              Wellcome...




              да, добре е да се пие вода от извора

              ето това е човека - http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=11274, за който говори мбенца

              с огромен практически опит, човека знае какво мисли и какво прави.
              резултатите му са видни, ама нека да не му правя такава реклама...

              Коментар


              • #37
                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                ...хубаво е да сме малко по земни! ....иначе да се мечтае никак не е лошо, но нека бъдем реалисти...!!!

                Така де,да ти пусна разликите на единия мотор без турбина и другия мотор сьс заводска такава да видиш кьде скачаш,кое как се сменя,колко пари излиза ремонта и какви коне дьржи целия екшьн.
                И после ще ти пусна един скапан вентилатор дето струва 150$ и ако го вьржеш на петица налягане не пипаш нищо по мотора.Толкова и коне вдига де,но ти не гониш 430 като тия по снимките.То и без това с тая помпа дето я имаш я качи и подьржа 150 коня я не.

                Реалист сьм аз,споко,не сьм и мислил,че ще го почнеш тоя проект по Коледа,но пьк и малко сьм наясно с колко парици и колко мьки какви коне ще хванеш.И ти казвам от кьде.

                Това долу е 1977 / младите да не се смеят,класика му викат на тва /и е една от истинските коли които сьм притежавал.Познай кой мотор има и какво му мислих преди време и защо тоя замести 240 моето карах.



                Как да е де,пак ти пожелавам КЬСМЕТ и ще следя темата да видя с колко пари и колко време какви коне ще вдигнеш.

                И още едно реално нещо - потьрси из форума или из интернет как се слага газова уредба на дизеловия ти Мерцедес,какво точно ти трябва,колко коня вдига,как се кара на дизел и като ти трябва малко РЯЗ си пускаш газта и.................колко струва цялия фифел.

                И после пак си говорим.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  я, събра се цялата чета тука...
                  като потъна кораба......
                  Как бе,има още живи и у ония форум,Жорето е там,той неговата нали я турби много успешно с години вече.Мога да ти пусна един развиващ се форум обаче
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                    Оказва се, че едното от нещата , на които трябва да се обърне внимание е дебита (не налягането) на маслото от маслената помпа за смазване на турбото. Става ли такава помпа от друг мотор с турбо?..., както и евентуално ГНП от друг турбо петак???
                    Последно редактирано от yankof; 19-12-09, 08:33.
                    I want out !!!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                      Масл.помпа и ГНП от ом60x няма как да паснат...не съм сигурен доколко основатени са притесненията отн. помпата,при положение,че няма да имаш пръскалки за буталата.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                        Първоначално публикуван от Torque Преглед на мнение
                        Масл.помпа и ГНП от ом60x няма как да паснат...не съм сигурен доколко основатени са притесненията отн. помпата,при положение,че няма да имаш пръскалки за буталата.
                        Помпата ще трябва да подава повече гориво при турбо захранване. Чух няколко мнения , че може и оригиналната да се пипне, но кой знае...
                        I want out !!!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                          ...и да се смени работната пружина в подкачващата помпа с №Бош 2 444 617 010 (3лв.и нещо),номер МБ А000 993 48 01,използвана в 300турбодизел .Така ще се поддържа по-високо налягане на захранването на ГНП(и с по-малък ход на плунжера,което също е в +).

                          Коментар


                          • #43
                            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                            ...т.е., може ли да се каже , че по този начин проблема с необходимото гориво за турбото , което трябва да подава ГНП ще се реши?
                            I want out !!!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                              Не,различни неща са.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                                Още ли не си се отказал?Разликата от турбо мотора и тоя без турбо е голяма и ако искаш ще ти изброя основните които те спьват за монтажа на турбина.Не случайно ти пуснах зеленото комби което е показател какво може да направи турбо при монтаж на атмосверен дизел - колата е прьснала мотор след няколко часа,не е устискала и до пистата за тест.Ускорение на тоя мотор може да постигнеш само ако ..............го засилиш от някоя пропаст.
                                Нито мазането на лагерите е сьщото,нито помпата,нито буталата,нито закаляването на коляновия вал,нито главата,нито колекторите.................и шанс да вдигнеш какьвто и да е кон/е без да го строшиш е равен на 00000000000.
                                6% газ ще ти вдигнат 8% мошност и тва е което може да му докараш без да го утепаш тоя чук,другото е показано по клиповете.

                                Тьрси си турбо мотор ако ще и строшен да е,поне конструктивно е правен да дьржи на турбина,че и по-голяма от оригинала дьржи.Атмосверата ще я скапеш за 0 време.


                                И кьсмет каквото и да направиш,но се вижда с колко мька,колко работа какьв е резултата.Справка зеленото комби от клипа в началото.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X