Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушен "снайпер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въздушен "снайпер"

    И какво прави? Троши лещи ли? Размества ли се?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #17
      От: Въздушен "снайпер"

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      И какво прави? Троши лещи ли? Размества ли се?
      Специално тази с която стрелям аз - размества се много...

      Коментар


      • #18
        От: Въздушен "снайпер"

        Първи заминават уплътненията на лещите. В зрителната тръба се появяват парченца гума, или каквото е там. После започват да изпускат резбите на разните "навиваеми" елементи като окуляра. Като правило, тези резби са с малки дълбочина и стъпка, а за регулируема оптика дори не ми се мисли. Всичко това, ако си сложил стопер. Без него, оптиката се пързаля по шината, колкото и да я стягаш.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Въздушен "снайпер"

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Първи заминават уплътненията на лещите. В зрителната тръба се появяват парченца гума, или каквото е там. После започват да изпускат резбите на разните "навиваеми" елементи като окуляра. Като правило, тези резби са с малки дълбочина и стъпка, а за регулируема оптика дори не ми се мисли. Всичко това, ако си сложил стопер. Без него, оптиката се пързаля по шината, колкото и да я стягаш.
          При мен основен проблем са резбите - изтърват, но и оптиката ми сама по себе си е някакъв шит, ама хората са казали, че на харизан кон зъбите не се гледат! Пари за "тунинг" на въздухарката не давам...

          Коментар


          • #20
            От: Въздушен "снайпер"

            Мисля, че резбовите съединения могат да се фиксират с осигурител на резби на локтайт и няма да мръднат, но за останалото нямам идея. До сека никога съм нямал проблем с оптика, а съм ползвал на СВД, ПК и на още куп оръжия.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #21
              От: Въздушен "снайпер"

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              При мен основен проблем са резбите - изтърват, но и оптиката ми сама по себе си е някакъв шит, ама хората са казали, че на харизан кон зъбите не се гледат! Пари за "тунинг" на въздухарката не давам...
              Затова, на въздухарката си минах на "мерник-мушка". Много по- голям кеф ми е, поддържам някаква форма... абе, оптика на въздушна пушка си е за маниаци и слабаци. Нищо лично към хората, решили да стрелят на 20 метра с оптика и аз минах по този път. Не си струва.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Въздушен "снайпер"

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Мисля, че резбовите съединения могат да се фиксират с осигурител на резби на локтайт и няма да мръднат, но за останалото нямам идея. До сека никога съм нямал проблем с оптика, а съм ползвал на СВД, ПК и на още куп оръжия.
                Прострелвал съм СВД. Дойдоха чисто нови в казармата и ни хванаха трима души, на не съвсем случаен принцип да ги прострелваме. Оптиката им няма нищо общо с това, което се продава по магазините. Отделно от това, знаеш че оптиката си върви с пушката серийно. И рита по- малко от сериозна въздушна пушка с бутало....
                ПК- естествено, че след като обратните газове отиват в двуногата (земята) е съвсем друго....
                Последно редактирано от Тропчо; 31-10-13, 21:15.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Въздушен "снайпер"

                  Добра дискусия се е заформила.

                  Тропчо, какво ще рече "мерник-мушка"?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въздушен "снайпер"

                    Железни пишки с каквито идва всяко пушкало от Балканската та до преди една петилетка,никакви стъкълца и тръбички.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въздушен "снайпер"

                      Какво толкова ви "ритат" пушките? Аз на Хатсан 125 6,35 усещам някакъв откат, но нищо толкова сериозно. Повече ме бърка зареждането, че като прекаля с стрелянето на другия ден имам мускулна треска от пружината.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въздушен "снайпер"

                        Мойта въздухарка си я избрах по "Наръчник на икономиста". Това е едно ежемесечно списание, с 5-600 страници. С продавача и няколко пушки отидохме в горичката на гребната база и идеята ми беше да застрелям въпросния наръчник с пушките. Еднакви съчми (бях се спрял на 5,5), която пушка "прочете" най- много страници- тя ще е. Мойта стигна до 247 и я купих. Чак тогава взех да мисля: "Еееее, тая кара надалече, ко ше стане ся, да туря и една оптика...?" Те, тогава ми се разказа играта. Имам 3 разбити оптики в гардероба.
                        Мисълта ми е, че въпросът трябва да се решава комплексно. Ако ще е с оптика- трябва предварително да подбереш и пушката.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въздушен "снайпер"

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Какво толкова ви "ритат" пушките? Аз на Хатсан 125 6,35 усещам някакъв откат, но нищо толкова сериозно. Повече ме бърка зареждането, че като прекаля с стрелянето на другия ден имам мускулна треска от пружината.
                          Трябва да ти снимам на шурея жената отблизо, за да разбереш колко рита - остана и един много типичен белег около дясното око, характерен за всички които си мислят, че отката е само по филмите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въздушен "снайпер"

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Трябва да ти снимам на шурея жената отблизо, за да разбереш колко рита - остана и един много типичен белег около дясното око.......
                            Верно ще да рита множко жената. Щом и белези под очите са и останали. Белезите от тебе или от шурея ? Абе кого ще ритая тая бе !
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въздушен "снайпер"

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Затова, на въздухарката си минах на "мерник-мушка". Много по- голям кеф ми е, поддържам някаква форма... абе, оптика на въздушна пушка си е за маниаци и слабаци. Нищо лично към хората, решили да стрелят на 20 метра с оптика и аз минах по този път. Не си струва.
                              Явно не си попадал на истински въздушни оръжия,има пневматични пушки където на 100 метра съчмите влизат в група 10см,а отделно има и опасни оръжия 50кал,в тубето има доста клипове на лов на диви свине с тях,отделно в американската армия вече има на въоръжение въждушно оръжие.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въздушен "снайпер"

                                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                                Явно не си попадал на истински въздушни оръжия,има пневматични пушки където на 100 метра съчмите влизат в група 10см,а отделно има и опасни оръжия 50кал,в тубето има доста клипове на лов на диви свине с тях,отделно в американската армия вече има на въоръжение въждушно оръжие.
                                Явно не си прочел какво имам предвид. Поразгледай по- подробно темата, може и да разбереш. Аман от ютуб- професори.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X