Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    На старите ТЛК (90/120) до 2003 г. няма такъв изявен проблем с дюзите. Виждал съм на по 250 х.км. с оригиналните дюзи и ДВГ си работи без забележки.
    Има ли някаква вероятност да ги претоварвате (прегрявате дюзите) тия по нови машини и от там дюзите да дават фира на такива кратки интервали!?
    Чип?
    Писал съм и по назад в темата.
    Приятел си купи ТЛК 90 Д4Д на реални 80000 км от първи собственик Руското консулство Варна.
    На 100000 км даде проблем с дюзите и той я продаде на някой друг да се мъчи
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Има ли някаква вероятност да ги претоварвате (прегрявате дюзите) тия по нови машини и от там дюзите да дават фира на такива кратки интервали!?
      Чип?
      Нямах чип и никога не е претоварвана. Дори си мислех, че проблема може да е от липса на натоварване. Никога не е карана с повече от 130 и никога не е карана на високи обороти. Не е теглила и не е товарена с много (тежък) багаж.
      От първият ден съм и сипвал само от по-скъпата нафта от ОМВ, а дори и в чужбина и сипвах от по-скъпата нафта. За добавки - да не говориме, че слагах едва ли не на всеки резервоар.


      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Ники, ако не е проблем, на какви километри почнаха да се случват ядовете с дюзите?

        Коментар


        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

          Писах и по-горе - първият път на 110000км, после 120000км и за последно 145000км. Между другото, с вторите дюзи ми гасна в движение. Имаше записана грешка, но в Тойота не успяха да идентифицират конкретен проблем. След като я карах почти година и дюзите се скапаха, аз ги смених с нови и реших да тествам. След стотина километра каране, тотално реших, че ще си я карам и това ще е АВТОМОБИЛЪТ за следващите поне 5-6-7 години. Точно в този момент отново загасна в движение. Нататък е ясно - продадох я и сега нямам дизелов автомобил - нито семеен, нито фирмен.


          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Не знам колегата с какво я е сменил но бих взел същата 4 литра бензин или най добре братчето лексус с 4.7 осмак
            Ми аз така направих не че съм имал ядове с д4дто но нямам зареждане без Бардал Бензиновият осмак е мъжки род на двигател! Весел Великден !

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              На старите ТЛК (90/120) до 2003 г. няма такъв изявен проблем с дюзите. Виждал съм на по 250 х.км. с оригиналните дюзи и ДВГ си работи без забележки.
              Има ли някаква вероятност да ги претоварвате (прегрявате дюзите) тия по нови машини и от там дюзите да дават фира на такива кратки интервали!?
              Чип?

              австралийците пишат,че проблемите започват с Евро4 т.е. след 2003-а година реално. Има 120-ки от първите, дето не са Евро 4. За Евро 4 нещо изменят буталата и дюзите и започва драмата. Първоначалните до към 2007-а при проблем с дюзи често пукат бутала (май има и някаква междинна ревизия 2005-а с опит нещо да оправят). Май тези след 2007-а са с друга форма на буталата и по-рядко се пукат.

              Иначе всички дизели по-нови имат тоя потенциален проблем с дюзи т.е. и 90-ка може да има с такъв проблем и терано и каквото и да е друго по-ново дизелово. При някои модели като крузерите 120 и 150 е по-честичко явно.

              Имаше чип малко странно/скришно поставен. В ТМ при един обстоен преглед го откриха и го разкачихме - даваше грешка (massive fuel leak) миналото лято. Открихме чипа и го махнахме. От тогава не е давал тая грешка. А и джипа по-добре тръгна - по-естествено се държи. Може и с по-малко мощност да е, но повече ме кефи. Тая грешка може и дори е вероятно да е от дюза, но тогава дюзите показваха добри показатели.......

              Моя от както го взех на 150 хиляди, не е претоварван. Аз постоянна скорост над 110 не вдигам, при изпреварване може да съм дигал 140 или 150. Има мощност тая машина. Офроуда ми е по-скоро лека разходка без извращения. Сега съм на 205 хиляди т.е. на 15-тина хиляди правя дюзи :-)

              Явно и преди да го купя са правили дюзи, защото в ТМ-а диагностика каза, че на 150 хиляди няма вариант да е с толкова добри показания без да са правени дюзите.

              .. и аз го мислих за продажба ама след като го почистих EGR, колектори и се закрепиха дюзите реших, че драмата може да е приключила за 100-тина хиляди км. Пък джипарата е доста кефеща макар мойта да е базова с ръчка. Ама може би след задаващото се поредно приключение ще го излъскам още малко и ще го продавам. Следващото джипо-подобно мислих да е Дъстерче. Майстора дето ми прави дюзите, ми показа какво представлява дизел помпата на дъстера и ....какво да кажа ТЛК-то е от друга вселена. Дъстера може да се строши и чисто нов.....

              ПП тъпотията е, че в Европа реално не се предлагат хубави коли за забавление в момента. ТЛК 150 и ранглера май са единствените опции. ТЛК-то с 2.8 мотора май е доста зле. 4.0 бензина е зверски скъп. Остава само ранглер и там 2.8 дизела май е подозрителен особено 2-ра ръка. 3.6 V6 май имат бензин, който е готин.
              Последно редактирано от hotsnail; 17-04-17, 01:12. Причина: правопис

              Коментар


              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                Писах и по-горе - първият път на 110000км, после 120000км и за последно 145000км. Между другото, с вторите дюзи ми гасна в движение. Имаше записана грешка, но в Тойота не успяха да идентифицират конкретен проблем. След като я карах почти година и дюзите се скапаха, аз ги смених с нови и реших да тествам. След стотина километра каране, тотално реших, че ще си я карам и това ще е АВТОМОБИЛЪТ за следващите поне 5-6-7 години. Точно в този момент отново загасна в движение. Нататък е ясно - продадох я и сега нямам дизелов автомобил - нито семеен, нито фирмен.
                Ники, проблема силно мяза на посоченото в темата на kiki.t по отношение на помпата за високо налягане, а именно че тя е източник на стружки, които скапват дюзите. Не съм специалист по въпроса, ама понеже от известно време се точа на 120-ка, вероятно ако някога взема цялата горивна система ще е долу, почистена и профилактирана, доколкото е възможно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                  Много е възможно да е така. На мен обаче ми дойде в повече да се занимавам с това. Все пак, идеята беше да се купи нова и с правилна подръжка да изкара много години и километри. За съжаление не се получи.


                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ники, проблема силно мяза на посоченото в темата на kiki.t по отношение на помпата за високо налягане, а именно че тя е източник на стружки, които скапват дюзите. Не съм специалист по въпроса, ама понеже от известно време се точа на 120-ка, вероятно ако някога взема цялата горивна система ще е долу, почистена и профилактирана, доколкото е възможно.
                    Къде е тая тема? Тия дни така или иначе ще е следващата интервенция, ако има някой нишан, няма да е излишно
                    Последно редактирано от hotsnail; 17-04-17, 16:20. Причина: правопис

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Аз никога моята не съм я пазил специално, карах я както всяка кола и когато можеше и доста бързо. И реално няма връзка според мен между начина на каране и проблема с дюзите. Вече не си спомням много но моите ги смениха гаранционно някъде 60 000 - 70 000 км. После след 120 000 км започнах да се притесявам но нямаше голямо отклонение при тестовете. Не съм чул някой с рециклирани да е доволен за дълго време, за нови обаче знам че изкарват поне 6-70000 без проблеми.

                      За Крузера да кажа, жестока кола но с няколко много кофти проблема, горивна система, ключалката на запалването, амортесиори и лагери. Всичко друго държи много яко. Аз моята я продадох и приключих темата с джипките.
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                        Къде е тая тема? Тия дни така или иначе ще е следващата интервенция, ако има някой нишан, няма да е излишно
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%EB%EE%E2%E8

                        В единия от постовете си пише точно това в прав текст:
                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Някой модели имат изключително лошото свойство да износват определени
                        свои компоненти и да започнат отделяне на фини метални стружки. Това съсипва
                        цялата горивна система на практика. Стужките отделяни от ГНП попадат дирек-
                        тно в инжекторите и ги изваждат от строя почти веднага. Освен това се разнасят
                        по цялата горивна система, което налага пълното и разглобяване и почистване/ре-
                        монтиране.
                        Аз друго обяснение за горното поведение нямам, а именно доста десетки хиляди километри без проблеми, и след първата смяна на дюзи - безкраен и скъп кошмар през кратки интервали, независимо с нови или рециклирани дюзи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Според собственик на къса 120-ка модел 2004 година за 350000 км от нова до сега не е имал ядове с горивната система.
                          Може мотора да идва слаб за дългата база.
                          Човека е бизнесмен с работа по къра и горите и не я жали изобщо без да е наджипвана.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-04-13-18-37-15.jpg
Прегледи:1
Размер:198.9 КБ
ID:5751047

                            Интересно разсъждение е това за ГНП и вероятно основната причина за проблемите с дюзите,моята е модел 2005 г.,карам я от 2007 на 50к км беше,сега е на 300к км и никога проблем не съм имал,прикачвам един скрийн шот с параметрите от днес.

                            п.с. имам една молба,качих си една платена програмка за тест на Тойота през блуутута на ОДБ II, но незнам самите параметри в какви диапазони са,които ми показва.Някой знаещ да даде едно линкче към сайт или пидиеф с диапазона на параметрите показвани от теста.
                            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Най свястната тема по въпроса открих тук

                              http://www.prado-club.su/forum/index.php?topic=76692.0

                              http://autodata.ru/pdf/4578_info.pdf

                              http://www.service-engine.com.ua/web...D%20ENGINE.pdf
                              Последно редактирано от Стефан ERA; 24-04-17, 16:03.
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                                Някой знаещ да даде едно линкче към сайт или пидиеф с диапазона на параметрите показвани от теста.
                                Тия корекции се гледат за дюзите. Ако са повече от 2 или по-малко от -2 имаш проблем. По принцип сервизните ръководства казват +3/-3. Май има сервизни бюлетини да се гледа +2/-2 или от практиката по-ниския лимит гледат в сервизите. Доста е опасно за мотора ако е извън норми.

                                Имаше и лимити за injection volume.

                                Твоите изглеждат перфектни! Те май 1-ви и 4-ти, 2-ри и 3-ти се компенсират един друг

                                Коя програмата? Аз си търся такава също ама не знам коя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X