Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна информация за климатик на Frontera А/В

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

    При мен проблема се реши! Смених филтъра на фреона , така наречения изсушител за 30лв. източих фреона и му сложих 750гр. , толова твърдят че му се полага и сега климатика работи постоянно и не спира или поне не съм го усетил. Предния явно е бил позапушен и вдигаше виско налягане и пресостата , който е върху този филтър изключва компресора , от там малко по-късно спира и перката , и така докато падне налягането и пак се включи.Това беше гадно защото не охлаждаше добре т.е. между тези паузи включване и изкючване особено в жегата не сварваше да се охлади джипката. Сега единствената ми забележка е явния недостиг на дебита на перката на климатика. Като съм в движение извънградско и има естествен приток на въздух струята от климатика е доста по-студена от колкото когато се виси по светофарите в градски условия! Смятам да потърся още една от някоя Фронтера за части и да я монтирам до моята и свържа да въртят заедно! ))
    п.п.Преди някой да пише , че радиатора ми е замърсен ще кажа че не е. Нов е и съм го мил и с водоструйката! ))

    Коментар


    • ОФА КБ 2,0L X20SE - колко фреон събира системата?

      Коментар


      • При включен климатик се включват двете перки едновременно. Една по малка пред радиатора и една по голяма зад радиатора. Когато антифриза стигне 100 градуса ( много рядко при баир и юркане ) се включва само по голямата. Климатика работи добре. Нормално ли е и двете перки да работят заради климатика?

        Коментар


        • Не, по принцип малката е за климатика а голямата за мотора.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • Двете перки се управляват от различни датчици и работят с отделни цикли на включване и изключване.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • Може някой нарочно да го е побългарявал, знам ли.
              Горе в дясно ( по поска на движението) от водния радиатор има четери релета. Така ли трябва да бъдат. Някой с X20SE може ли една снимка да направи?

              А само малката успява ли в жегите да охлади кондезантора на климатика?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X