Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конен спорт...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конен спорт...

    кои от съфорумниците се мятат по гърбовете на конете.. И хайде като се стопли на планински конски преход

  • #2
    До: Конен спорт...

    Привет,каня се повече от година да се метна на някоя млада кобилка
    Ако нямаш против нека в тази тема хората, който имат информация за местоположение на конни бази около София да я постнат.
    На мен ми казаха една в село Макоцево, че я бива.
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

    Коментар


    • #3
      До: Конен спорт...

      Погледни Нова звезда - имат страница, организират и преходи, обучамат начинаещи и всичко, хората от базана са изключителни

      намира се в Княжево

      Коментар


      • #4
        До: Конен спорт...

        А някой знаели къде може да се запише дете (малко) да се учи да язди? И от колко години се почва? Малката само ми реве да и купувам кон..., а е трудно да и обясня, че на терасата ще се гледа трудно. Все пак и е позволена на 5 г. е
        Range Rover Sport 2.7

        Коментар


        • #5
          До: Конен спорт...

          Виждам, че си в София - най лесно ти е да заведеш детенце за пони кръгче в центъра - на Драган Цанков срещу входа на националното радио има мини база - красиви коне и бяло пони, което се казва "Принц"

          а после още много места в и около София следват, ако и хареса

          Коментар


          • #6
            До: Конен спорт...

            Ок ... Мерси. Всъщност мислехме да я запишем да тренира в някоя конна база с треньор, два, три пъти в седмицата. Знам, че по стария път за Банкя има конна база, но не съм проверявал дали има такива тренировки за деца. Но може би си права, че първо трябва да я заведем да поязди пони и ако още иска да търсим клуб.
            Range Rover Sport 2.7

            Коментар


            • #7
              До: Конен спорт...

              Аз яздя, но съм малко далече за организация. Иначе и на мен много ми се ходи на конен поход, даже предишната година си бях направила точни планове за това, ама ... пак нищо не стана /изобщо не можах да изляза в отпуск/. Базите в близост до София не ги знам. В Бургас има 2, около Бургас също има. За този район мога да съм по-полезна с информация. Покупката на кон не е свързана с отглеждането му на балкона. Тук в конните бази можеш да си оставиш коня на отглеждане срешу месечна такса. Има си собствен бокс, хранят го, чистят го, поят го, плюс ветеринар /ако се наложи/, ако ти не го яздиш - всеки ден два пъти го извеждат на разходка и т.н. - всякакви необходими грижи. Таксата е около 400 лева на месец /варира в зависимост от екстрите/. Естествено, можеш да си с коня си колкото си пожелаеш, даже ако щеш и да спиш при него в бокса. Общо взето ездата, заедно с отглеждането на коня, плюс екипировката хич не е без пари, ама е сравнимо с поддържането на една джипка за кеф.

              Коментар


              • #8
                До: Конен спорт...

                Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                Ок ... Мерси. Всъщност мислехме да я запишем да тренира в някоя конна база с треньор, два, три пъти в седмицата. Знам, че по стария път за Банкя има конна база, но не съм проверявал дали има такива тренировки за деца. Но може би си права, че първо трябва да я заведем да поязди пони и ако още иска да търсим клуб.
                Конна база "Хан Аспарух" е огромна и гледам, че много народ ходи там(живея на 50м).Знам, че има тренировки и езда за кеф.Чух също, че не било евтино(ездата за кеф).Това е в ж.к. Славия, зад 132-ро
                у-ще, до хокейната пързалка.

                Коментар


                • #9
                  До: Конен спорт...

                  Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
                  Аз яздя, но съм малко далече за организация. Иначе и на мен много ми се ходи на конен поход, даже предишната година си бях направила точни планове за това, ама ... пак нищо не стана /изобщо не можах да изляза в отпуск/. Базите в близост до София не ги знам. В Бургас има 2, около Бургас също има. За този район мога да съм по-полезна с информация. Покупката на кон не е свързана с отглеждането му на балкона. Тук в конните бази можеш да си оставиш коня на отглеждане срешу месечна такса. Има си собствен бокс, хранят го, чистят го, поят го, плюс ветеринар /ако се наложи/, ако ти не го яздиш - всеки ден два пъти го извеждат на разходка и т.н. - всякакви необходими грижи. Таксата е около 400 лева на месец /варира в зависимост от екстрите/. Естествено, можеш да си с коня си колкото си пожелаеш, даже ако щеш и да спиш при него в бокса. Общо взето ездата, заедно с отглеждането на коня, плюс екипировката хич не е без пари, ама е сравнимо с поддържането на една джипка за кеф.
                  Нищо против гледането на кон, ама първо искам да проверя колко е постоянен интереса, че утре като излезе ново анимационно филче с главен герой хипопотам, хипопотам ли да купувам ..... Ако се окаже, че любовта и е постоянна тогава ще го мисля, за сега ще взема да я заведа да поязди и ще видим резултата. Пък аз, чесно казано не мисля да се качвам на кон...
                  Range Rover Sport 2.7

                  Коментар


                  • #10
                    До: Конен спорт...

                    @incomis, аз не те агитирам да купуваш кон. Най-малкото - това не е играчка, та да се купува по каприза на едно дете. Голяма отговорност е, доста разходи, а най-вече - трябва много любов и свободно време. Аз също нямам собствен кон, точно по изброените причини. Много пъти съм имала напън - аха и да си купя, обаче се отказвам. Ако работата ми беше такава, че да имам повече свободно време, бих го направила, но при сегашното положение е напълно безсмислено. А най-много ме е страх, че ужасно ще се привържа и ще започна да "клинча" от работа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Конен спорт...

                      Привет ездачи!
                      Моята щерка е лудо влюбена в конете.Още на четири и половина годинки започнахме да я водим по конните бази.Обиколили сме доста, каде добри, каде не толкоз.Най-доволни сме останали от базата в село Опицвет. Малко е далече от София, но си заслужава.Прекрасно гледани коне, много професионално отношение и чудесна база. Има и хубава кръчма
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Конен спорт...

                        До село Корачковци (близо до Пловдив)има нещо като ранчо и дават коне под наем да се яздат,мисля че не е много скъпо

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X