Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател ГАЗ 53

    Колеги привет
    На скоро купих една ГАЗКА и хвърля водата през радиатора. Смених гарнитурите на двигатела(като преди да сложа новите гарнитури шлайфах главите за да бъдат равни) и също смених гарнитурите на коритото, но уви проблема си остана. Пак ХВЪРЛЯ ВОДАТА ОТ РАДИАТОРА!!! Проверих водната помпа, но и тя е здрава. Вода не вкарва в маслото. Колата е без термостат. От какво идва проблема???
    Благодаря предварително
    COOL :P

  • #2
    От: Двигател ГАЗ 53

    А при малко каране, преди да е загрял прави ли го?
    И отделно губи ли водата (когато не я изхвърля).По принцип помпата има много голям дебит и като няма термостат доста бързо върти водата.
    Гарнитури обикновени ли сложи или от по новите с силикона по ръбовете?

    Имам подобен проблем на един познат, като при него грее. Имаме съмнение за гарнитура, но може да се окаже и риза. Глави трудно пукато дори и като са шлайфани доста.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      От: Двигател ГАЗ 53

      Nik е прав , разбира се . Без термостат и ако радиатора е пълен до капачката , ще изхвърля . Ама изхвърля колкото трябва и спира (ако всичко останало е ок). Нивото на водата обаче остава малко над питата ( отгоре се вижда , а също и с бъркане с пръст се усеща ) .
      Ако изхвърля постоянно и има пукната риза , отзад ми излизаше бял дим ( поне при мен де ).

      Иначе , макар и трудно , пука и глава . Като при това съвсем не е задължително да вкарва вода в маслото . Зависи как е разположена пукнатината . В този случай може да си надува постоянно , хеле пък при форсиране .
      Според мен самите гарнитури не са виновни , щото картината и със старите и с новите, доколкото разбрах, е една и съща .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Двигател ГАЗ 53

        Провери си радиятора да не е пълен с котлен камък,симптомите са същите.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Двигател ГАЗ 53

          Имаме газка и след ремонт на двигателя и пълен до горе радиатор с вода скъса капачката на радиатора. Сега камиона няма как да му се сложи капачка и като загрее водата над 90 градуса започва да я хвърля, но пак има достатъчно. При пробег на къси разстояния (20-тина км) нямаме никакви проблеми с водата.

          Коментар


          • #6
            От: Двигател ГАЗ 53

            системата на водата има котлен камьк

            Коментар


            • #7
              От: Двигател ГАЗ 53

              моята газка ми.........сменях свещти кабели делко центровка отпред/ СЕГМЕНТИ и какво ли не и не трагва да работи и тва е какво може да и е -писна ми

              Коментар


              • #8
                Двигател ГАЗ 53

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                А при малко каране, преди да е загрял прави ли го?
                И отделно губи ли водата (когато не я изхвърля).По принцип помпата има много голям дебит и като няма термостат доста бързо върти водата.
                Гарнитури обикновени ли сложи или от по новите с силикона по ръбовете?

                Имам подобен проблем на един познат, като при него грее. Имаме съмнение за гарнитура, но може да се окаже и риза. Глави трудно пукато дори и като са шлайфани доста.
                Колега още като запаля колата(студена) при пълен радиатор като подам газ и направо става фонтан. Малко като изхвърля водата спира да хвърля обаче като я покарам два километра колата загрява на 80 градуса и малко и започва да ври водата в радиатора. Сложих обикновенните гарнитури. И аз знам че бая трудно пука главите. Ако е пропаднала ризата няма ли да хвърля постоянно вода

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Nik е прав , разбира се . Без термостат и ако радиатора е пълен до капачката , ще изхвърля . Ама изхвърля колкото трябва и спира (ако всичко останало е ок). Нивото на водата обаче остава малко над питата ( отгоре се вижда , а също и с бъркане с пръст се усеща ) .
                Ако изхвърля постоянно и има пукната риза , отзад ми излизаше бял дим ( поне при мен де ).

                Иначе , макар и трудно , пука и глава . Като при това съвсем не е задължително да вкарва вода в маслото . Зависи как е разположена пукнатината . В този случай може да си надува постоянно , хеле пък при форсиране .
                Според мен самите гарнитури не са виновни , щото картината и със старите и с новите, доколкото разбрах, е една и съща .
                При мене няма дим от ауспуха и при мене хвърля вода докато нивото остане малко над питата обаче загрява много бърже и на 80 градуса започва да ври водата.

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Имаме газка и след ремонт на двигателя и пълен до горе радиатор с вода скъса капачката на радиатора. Сега камиона няма как да му се сложи капачка и като загрее водата над 90 градуса започва да я хвърля, но пак има достатъчно. При пробег на къси разстояния (20-тина км) нямаме никакви проблеми с водата.
                Колега при мене за 2километра празна колата вдига 80градуса и започва да ври водата

                Първоначално публикуван от stohi80 Преглед на мнение
                моята газка ми.........сменях свещти кабели делко центровка отпред/ СЕГМЕНТИ и какво ли не и не трагва да работи и тва е какво може да и е -писна ми
                Колеги и при тебе ли хвърля вода???

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Провери си радиятора да не е пълен с котлен камък,симптомите са същите.
                Как да го проверя и ако има как да го премахна
                Последно редактирано от nickbochev; 22-08-12, 19:32. Причина: Сливане на публикации
                COOL :P

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател ГАЗ 53

                  Както казва колегата по-горе радиатора ти е запушен и не охлажда. За това и дига бързо температура и хвърля вода. Не знам дали е от котлен камък запушен, но препоръчвам да търсиш нов. А относно проверката, откачаш му маркучите и сипваш вода. Трябва да се източва много бързо без да се задържа. При тебе явно доста се задържа и е като тапа. За това при форсиране излиза през капачката, а не през питата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател ГАЗ 53

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    Както казва колегата по-горе радиатора ти е запушен и не охлажда. За това и дига бързо температура и хвърля вода. Не знам дали е от котлен камък запушен, но препоръчвам да търсиш нов. А относно проверката, откачаш му маркучите и сипваш вода. Трябва да се източва много бързо без да се задържа. При тебе явно доста се задържа и е като тапа. За това при форсиране излиза през капачката, а не през питата.
                    Колега съгласен съм с тебе А как мога да го почистя радиатора???
                    COOL :P

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател ГАЗ 53

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Както казва колегата по-горе радиатора ти е запушен и не охлажда. За това и дига бързо температура и хвърля вода. Не знам дали е от котлен камък запушен, но препоръчвам да търсиш нов. А относно проверката, откачаш му маркучите и сипваш вода. Трябва да се източва много бързо без да се задържа. При тебе явно доста се задържа и е като тапа. За това при форсиране излиза през капачката, а не през питата.
                      Подкрепям мнението! Същия проблем, само че на ТК-82 - след пълно промиване и почистване на радиатора, нещата си дойдоха на место. При мен питата се беше затапила от масло от хидравликата, отделно вътре в самия радиатор имаше много натрупвания. Особено от препарати - тип радиатор стоп.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател ГАЗ 53

                        Колеги с добавка за радиатор за отпушване ще стане ли???
                        COOL :P

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател ГАЗ 53

                          Откачи го радиатора и вземай някой друг. От този на скрап ще вземеш 50-60лв. Втора ръка предполагам че ще се намери за 100-150лв и няма да имаш проблеми. Това отпушване е малко "лъжем да те мажема". Ако искаш все пак да опиташ, откачаш долния и горния маркуч, затапваш долния и пълниш с оцет, почиства котлен камък и разни марасутии. Ако нямаш оцет и се налага да го купуваш е по-добре да купиш препарат за радиатори.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател ГАЗ 53

                            Не си играй да го отпушваш аз се мъчих и само си давах парите залудо за препарати и глупости.

                            Купи некой втора ръка върни твоя на вторичните„5 лева беше килото преди 2 години“

                            Тури новия и тогава може да се мисли кое що
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател ГАЗ 53

                              Първоначално публикуван от boss_901 Преглед на мнение
                              Колега съгласен съм с тебе А как мога да го почистя радиатора???
                              Има два начина,първият е с кислол,затапваш долната тръба и пълниш догоре,започва реакция,изчакваш да спре,точиш и зареждаш отново и така докато спре да реагира,промиваш обилно с вода и монтираш,това за не толкова замърсен радиятор.Вторият вариянт е със сода каустик,за там си трябва специалист,отпоява се единият казан,топва се в подходящ съд и се подгрява докато заври,шомполира се,ако се налага отново се вари.Пробвай с първия вариянт и ако не се отпуши,търси си друг.Добре е да засечеш със колко вода се пълни преди почистването(или го изтегли),и евентуално ако вземаш втора ръка да провериш,за да не се окаже,че е по-задръстен от твоя,тези автомобили масово се карат с вода и котленият камък им е неизменен спътник.

                              P.S.Кислола(процент на солна к.на) и сода каустик са си сериозна химия и предпазните средства са задължителни,очила престилка,гумирани ръкавици!
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X