Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

    Тъй като ми предстои покупка на един, а за в бъдеще и повече акумулаторни винтоверти, отварям тази тема, никъде в интернет пространството не открих кой знае каква информация по въпроса, а тук смятам има доста хора, които могат да споделят опит и да дадат съвет. Надявам се съм улучил правилния раздел да публикувам темата, мисля, че ще бъде полезна и за други колеги в бъдеще.

    Ето и конкретния ми въпрос - какъв винтоверт е най-удачно да се закупи за целта за която ще се ползва, а именно изграждане на слаботокови инсталации, или най-общо казано пробиване на отвори на труднодостъпни места, завиване на видии в дюбели, завиване на самонарезни видии в ламарина, нищо кой знае колко натоварващо според мен, няма да се ползва интензивно в началото. Въпроса е машината да има "вътък" за тези неща и да може батерията да изкара един цял работен ден поне, пък нощем да се зарежда. Според мен минимума е 14 волта, най-добре 18. Има ли смисъл да се дават повече пари за такъв с Li-Ion батерия или и такъв с две NiCd в комплекта върши работа ? За тези с цена под 100лв изобщо не говорим, за тези над 300 също, тъй като не мога да си ги позволя, значи става въпрос за ценови диапазон от 100 до 300лв с ДДС. В момента има BOSCH PSR 14.4-2 LI на промоция за 250лв с ДДС в една от веригите, за тези пари май друго с Li-Ion батерия няма на пазара, ако греша - поправете ме. Лошото е, че е с една батерия в комплекта, има и модели на Бош около тази цена с две NiCd батерии в комплекта, с две думи кое ще кара повече време - този с едната по-нова технология или този с двете от старата и коя се зарежда по-бързо ? Да не говорим, че в момента има пак на промоция и модела PSR 1200 за 100лв с ДДС/с една батерия, 12 волта/, та ако тя ми върши работа, мога да вземе 3 броя от нея вместо една от PSR 14.4-2 !
    В Габрово има фирма вносител на марката Asaki, за която се говори, че е ниския клас на Макита и се правят в един завод там цените са до 150лв с ДДС за 18 волтовите модели, с две батерии и изглеждат доста качествени в интерес на истината, за тях обаче съвсем никакви мнения не мога да открия - http://www.asakitools.com/. Модела с две Li-Ion батерии е 350лв с ДДС.
    Това са впечетленията ми до момента, колебая се между тези марки и с каква батерия да бъде, ще съм благодарен ако някой сподели опит и мнение за машините посочени по-горе или препоръча друга марка или модел отговаряща за изискванията. Ако някой се занимава с продажба на такава техника може да ми пише ЛС.
    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
    2007 HOMDA FMX 650

  • #2
    От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

    Айнхел имат 18 В модел с Li-ion 1300 мАч. батерия от профи серията. 230лв. с една батерия и патронник до ф13. RT-CD 18 Li
    От хоби серията има модел с 10.8В Li-ion 1100 mAh. 105лв. с една батерия. BT-CD 10,8 Li.
    За разликите между NiMH и Li-ion е писано много в този форум.
    За Макита - правилната марка , ноооо цената. Боша е зелен - т.е. хоби, и той е в Тайван правен.

    Ето ти за Асаки инфо от сайта им:
    Nanhai Lihao Electric Works Co.,ltd. was founded in 1999, is located at Nanhai, Foshan, Guangdong. After more than ten years of development, The company's existing staff of 800 people, Job area over 40,000 m2, Lihao has now become a professional power tools design and development, manufacturing, and sales of power tools & equipment of new Private enterprises.
    Today, Our company already has several power tools producing line.

    Чисто китайче, без никаква следа от Макита. Ето в това изречение има Макита : strive to build productive power tools brand comparable to Bosch, Makita, Hitachi,etc.
    Но то се ползва за сравнение а не за принадлежност.

    Поздрави.
    Последно редактирано от maystor; 29-04-11, 15:56.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

      Аз немога да говоря за параметри и т.н., но.....можеш да погледнеш също и Хилти, там мога да помогна и с отстъпки, но в понеделник.
      Сервизните техници, във фирмата в която работя, ползват само Хилти и Бош-това са много добри марки, да не кажа най-добрите.
      Ако не си на зор, подсети ме в понеделник на ЛС и ще те насоча конкретно.

      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Айнхел имат 18 В модел с Li-ion 1300 мАч. батерия от профи серията. 230лв. с една батерия и патронник до ф13. RT-CD 18 Li
        Това изглежда много добре като параметри /и на външен вид / и е на добра цена /230лв с включено ДДС ли е ?/. Предполагам е по-добрия избор сравнено с БОШ-а за 250лв, първо защото е 18 В и второ защото се води профи серия, докато БОШ-а е хоби ? С каква гаранция е Einhell-a ?

        Митко, с Хилти съм работил и много добре знам за какво става въпрос, но цената по никакъв начин не се вмества в моя бюджет ...... Освен ако отстъпката която ползваш не 30-40 %
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • #5
          От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

          От години ползвам метабо. Една 14v и една 18v. Имам забележки единствено към цената. 18-волтовата е с две батерии и зарядно, което зарежда напълно батерията за около 45мин.Това ми е особено полезно, защото трябва голям талант да успееш да разредиш заредена батерия за толкова време. Ползвам ги основно за самопробивни и самонарезни винтове до 6мм в желязо. Понякога доста дебело. Като мощност 18-волтовата е по-читава от 650w зелен бош на 220v.
          Цената по спомен беше над триста лева преди около две години.

          Коментар


          • #6
            От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

            От няколко години при мен се ползва Бош GSR. Нямам никакви забележки и съм много доволен. На дванайсет волта е по мои си, съвсем конкретни съображения. Ползва се за изработка и монтаж на мебели. Когато избирах, много държах на комплектация с две батерии, за да е осигурена непрекъсната работа, практиката показа, че това е безпредметно - една батерия работи по два-три дни (никел-кадмий са батериите). Не съм сигурен, дали този модел, все още е в актуалната листа, произведен е в Швейцария, струваше нещо като триста лева без малко.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

              Здравей колега.
              Доста време съм се занимавал с машини и ще се опитам и аз да бъда полезен с нещо в тази тема. Относно ниския клас на Макита - произжежда се под името Mactec. Преимуществото на Li-on батерии е че имат почти нулев саморазряд ако не се използват дълго време, могат да бъдат дозареждани по всяко време без загуба на капацитет и са по-леки и удобни за работа.Ако се спреш на вариант с NiCa батерия те съветвам да вземеш такъв модел с две батерии тъй като това е най-скъпата част в машината.NiCa батерии имат определен брой цикли на зареждане, който при правилна употреба е около 500.Htachi дават за техните батерии 1000 цикъла на зареждане, което може би е малко преувеличено.Много важно е също колко Ah e батерията - високия клас на Макита мисля, че започваше от 1.4Ah.
              Einhell е с две години гаранция, Red серията не е професионална , а е хоби със заложен по-голям ресурс на компонентите и я водят нещо като полу-професионална

              Коментар


              • #8
                От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                Митко, с Хилти съм работил и много добре знам за какво става въпрос, но цената по никакъв начин не се вмества в моя бюджет ...... Освен ако отстъпката която ползваш не 30-40 %
                Както решиш колега, ти си знаеш.
                Успех

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                  Колега, аз си взех преди 3 дена въпросният Bosch PSR 10,8 Li, за 200 лева. Първите впечатления са добри, не се тормози(ползвам го за пластмаса и ламарина до 2мм, ф 6 - 8 След като се пребрах, видях че другият, който си споменал PSR 14.4Li е на промоция за 250 и честно казано малко ме хвана яд, но ще го преживея. По книжка на 10,8 Li му дават пълно зареждане - 3 часа, а батерията му е 1,3Аh. Дали ще изкара цял ден работа, не мога да кажа.
                  Последно редактирано от maptod; 02-05-11, 19:43.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                    Аз работя седно хитачи и едно асаки. За хитачито няма какво да коментирам перфектно е, а Асакито се справя не по зле. Малко по неудобно е за ръката и не му издържат батерийте толкова но е точно 4 пъти по евтино. 400 срещу 100 за 14волтова машина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                      Досега съм пробвал почти всичко което се предлага на пазара!!! 2 варианта- Метабо или Макита.Другото не става!
                      ПП: При мен се ползват нон стоп.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                        Хм, не съм много съгласен. Включи Хилти,Хитачи,Фестуул и махни Метабо . За Метабо сигурно само аз съм на мнение че не става ама точно на две машини им се прецака включването на скоростите и затова съм скептичен. Вътре има една единствена пласмасова зъбчатка и точно тя дава фира.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                          Колега shavo би ли казал къде в Габрово продават тези инструменти Асаки,бих искал да ги погледна.А иначе от сайта който си дал си е ясно че са китайски оригинални в което лошо няма поне не го крият.Иначе по нагоре колегите са ти отговорили че ниския клас или хоби на Макита е Мактек доста добри отзиви съм чел за тях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                            Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                            Хм, не съм много съгласен. Включи Хилти,Хитачи,Фестуул и махни Метабо . За Метабо сигурно само аз съм на мнение че не става ама точно на две машини им се прецака включването на скоростите и затова съм скептичен. Вътре има една единствена пласмасова зъбчатка и точно тя дава фира.
                            Ами аз имам 2 Метабо-та от година и половина и нямам проблеми.Хилти и Фестуул са твърде скъпи за това което предлагат.За Хитачи нямам отзиви.
                            offroad фен
                            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акумулаторни винтоверти - марки, модели, параметри, цени

                              Първоначално публикуван от xpu100 Преглед на мнение
                              Колега shavo би ли казал къде в Габрово продават тези инструменти Асаки,бих искал да ги погледна.А иначе от сайта който си дал си е ясно че са китайски оригинални в което лошо няма поне не го крият.
                              Имаш ЛС с името и координатите на магазина. Да не го крият, че са китайски, но изглеждат направени от качествени материали, ако имаш опит с подобен вид техника можеш да споделиш впечетления след като ги погледнеш. Другото хубаво е, че фирмата вносител е също и оторизиран техен сервиз и предлагат разервни части и батерии за тях.
                              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                              2007 HOMDA FMX 650

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X