Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на бус VW Syncro...и не само.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

    Честито колега, със здраве да си го карате! Ще показваш като се видиме!

    Коментар


    • #17
      До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

      А би ли казал какви са разликите между Т2 и Т3. И още нещо, имаш ли информация за този силиконов гел за виското и от къде може да се намери в БГ.

      Коментар


      • #18
        До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

        Първоначално публикуван от g06ko Преглед на мнение
        А би ли казал какви са разликите между Т2 и Т3. И още нещо, имаш ли информация за този силиконов гел за виското и от къде може да се намери в БГ.
        Transporter T1





        Transporter T2





        След това е добре познатия ни Т3, в началото с въздушно охлаждане и 1.6 двигател, след това 2.0 пак въздухар, и след 1983 година излиза водния боксер.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #19
          До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

          Хайде малко да ви зарибя с един интерес проект, вчера не ме питайте как го салях от един сайт, десет филчета и то флаш, от там ги обърнах на avi и накрая ги направих един цял филм.Приятно гледане, заслужава си

          Ето малко снимки от проекта:













          Ревизия на двигателя 1.9 TDI 90 к.с.





          Вилката с блокажа:















          Пясъкоструйка и после прахово, и аз така мисля да направя моя.































          Ролкейдж за бус

























          Ето го и филма, ако някой разбира немски, може да направим едни субтитри

          https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...20Extreeme.avi
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #20
            До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
            Охоооо, започна се
            Много добре изглежда бусчето, както си забелязал обаче наистина навън цените са космически, сигурно има защо
            Радвам се че вече наред с Горския имаме втори бус Синкро във форума, другата седмица на 25.12 ще ходя да капарирам моя
            Разкажи повече за твоя, гледам че е с два блокажа, и това много ме радва

            ПС
            Сега се сетих че Витарата я купих точно на 25.12 преди две години
            Ако ще демонтираш сирената и мегафона, искам да ги купя
            За съжаление Горския си продаде Синхрото преди 10-тина дни! Но мога да помагам с съвети по експлоатацията му!Поздрави!

            Коментар


            • #21
              До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

              Брей, сигур си му намерил доста кусури че си го продал.Ако има такива разкриваи ги не премълчаваи.Твоя с кой мотор беше и имали нещо по специфично за Syncroto?

              Коментар


              • #22
                До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                Първоначално публикуван от stoil_69 Преглед на мнение
                Брей, сигур си му намерил доста кусури че си го продал.Ако има такива разкриваи ги не премълчаваи.Твоя с кой мотор беше и имали нещо по специфично за Syncroto?
                Ако всичко му е в ред е прекрасен бус!Просто ми дадоха добра цена,а и вече не отговаряше на моите изисквания!Аз си го направих нещо като къмпер,стана много лачен вътре което изключваше да го ползвам и за някакъв товар,тапицерии,хладилник ,шкафчета и др.Много е важно за какво ще го ползваш,за мен двойната кабина е по добър вариант,но трудно се намират читави тук,а навън цените са твърде големи!
                Мотора ми беше 1.9 карбуратор,като го качих на 15-ските,умаля!Слаб мотор!Трябва му нещо като на Ванката,100-ина кончета!Ако има нещо по специфично което искаш да знаеш,питай!Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                  Ето как изглеждаше след лек лифт!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                    Супер е,ха сега издай какъв е лифта ? И аз ще вървя по твоите стъпки ще става кемпер специално за това съм го взел.Максимално какви гуми мога да монтирам? Аз съм с 115PS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                      Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                      За съжаление Горския си продаде Синхрото преди 10-тина дни! Но мога да помагам с съвети по експлоатацията му!Поздрави!
                      Ще ти дам да покараш моето, като стане
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                        Първоначално публикуван от stoil_69 Преглед на мнение
                        Супер е,ха сега издай какъв е лифта ? И аз ще вървя по твоите стъпки ще става кемпер специално за това съм го взел.Максимално какви гуми мога да монтирам? Аз съм с 115PS.
                        Джанти 6J15" ЕТ31 от Мерцедес,гуми 225/70/15,по широки не стават понеже страничната врата при отваряне минава много близо до гумата!За лифта ,първо провери пружините дали са здрави,особено задните!Първо смени джанти и гуми и тогава ще мислим какъв ще е лифта!Снимай буса отстрани да го видя как стои!Поздрави!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                          При мен има един такъв 1986 1.9 воден бокксер. Подариха ни го със скапан двигател(в делиормана трудно се кара боксер)от прегряване . Като и да е е оправихме го , но докато не сменихме главите (сложихме от тези с малките клапани- втора употреба ) проблемите не спяха. До преди 2 г. това беше най добрия автомобил 4х4 (линейека в ЦСМП -Шумен) .Е щото дойдоха нови Т4 синхро ?. Ще ги видим. Та да си дойда на думата . Когато има дълбок сняг много сериозен проблем става обледеняването на скороснния лост , особено в задния край от към скоросната кутия , т.е не може да се включват скоростите. Ясно е ,че предните колела при завой хвълят снега назад по цялата дължинана рамката за стабилизиране на окачването. Вече съм решил да сложа един предпазен щит (не е проста форма) . Някой имал ли е този проблем или виждал ли е дали от VW имат решение.
                          899180483

                          Коментар


                          • #28
                            До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                            Жоре, лесно е.Погледни цилиндъра и пластините, виж как едните пластини се зацепват за вътрешния вал, а другите с външния корпус.От кардана движението се предава на вътрешния вал.Представи си че шофираме по хубав прав път.Оборотите на предните и задни колела са еднакви, това означава че двете части на виското се движат с еднаква скорост и няма триене в него, да но в един момент започваме да се движим по заледен участък.Задните гуми започват на буксуват, предните обаче се търкалят със скороста на буса.Точно в този момент се получава разлика между въртенето на вътрешно-зацепените пластини, които се движат с оборотите на задния мост, а външната част на виското се движи с оборотите на предния мост, които са по малко.Получава се търкане между пластините, температурата във виското се повишава, силиконовия гел реагира и променя вискозитета си, "стяга" двата вида пластини и изравнява оборотите на задния мост с предния.След като се блокира виското, двата моста започват да се въртят с еднаква скорост.
                            Дано да съм успял да го обесня разбираемо
                            Два дни ми се взе ума да превеждам, но си заслужава

                            PS

                            Малко видео, от поточната линия на Фолксваген:

                            http://www.youtube.com/watch?v=WfscHqwN98Q
                            http://www.youtube.com/watch?v=oyzj8...eature=related
                            http://www.youtube.com/watch?v=x1f8Y...eature=related
                            Страхотна статия,много ценна. На практика през вискокуплунга винаги има някакъв процент предаване към втория мост. Вижда се добре на лед,примерно-двата моста сработват едновременно. В по-дълбок сняг,има разлика от 1/2-1 оборот,преди да зацепи. На практика,4х4 при подаване на газ,4х2-при връщане на газта. Много надеждна система,ако изключим вакууммашинката и ел.клапана за включване на 4х4 на задна. Почти не съм виждал работещо синхро назад,включая и моето. Даже повечето собственици са убедени,че синхрото работи само напред...
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #29
                              До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              Много надеждна система,ако изключим вакууммашинката и ел.клапана за включване на 4х4 на задна. Почти не съм виждал работещо синхро назад,включая и моето. Даже повечето собственици са убедени,че синхрото работи само напред...
                              Я обясни за какъв вакум и какъв ел. клапан имаш в предвид че не схванах

                              Виж как добре работи и назад:

                              http://www.youtube.com/watch?v=JX1iiqgkILQ
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • #30
                                До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                                Мойта пред задния диф,отдясно,има едно кюмбе-влизат,излизат некви жици,маркучи...е,оттам се включвало 4х4 назад. Мойто е загинало. А,не ми работят светлините за задна,може да е от датчика-което е по-лесно поправимо. Обаче,не ми се сменя датчика,защото струва 200 лв...и си карам така...
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X