Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

    Здравейте колеги!Имам интерес към конкретния модел споменат в заглавието на темата и се интересувам за малко повече информация. Рових се по форуми наши и чужди, но инфото е кът. Като цяло разбрах, че е задоволително зраво съвче перфеткно за всекидневна употреба с нисък разход и прилична динамика. За двигателя не научих много, но основни проблеми се споневат ЕГР(типично за дизели), турбо(нищо ново) и проблеми със съединителя при първите модели който са 112коня по-късно уж премахнат.
    Карах един екземпляр 2006 година с 6 скорости и останах очарован, вървеше доста добре, возеше много стегнато и от към екстри беше бъкан с всякакви щуротии.
    Та на въпроса...Относно задвижването не намерих инфо.Знам, че е 4х4 и вероятно върти 90/10 предни-задни и чрез някакво виско прехвърля усилието...Има си ESP и заключване на средния диф, но тук вече към какво съотношение на мощност към колелата преминава нямам идея.
    Ако някой може да сподели повече ще съм много благодарен. Само да подчертая, че офроуд повече от Софийските улици едва ли ще види...идеята е за ежедневна колица, която да е удобна за зимата.
    Поздрави!
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

  • #2
    От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

    Не зная до колко мога да съм ти полезен, аз карам Кия Спортидж 2008г 2.0 crdi 140 коня 6 скорости , която визуално много прилича на Туксона. При мен задвижването по дефолт е предно, но при различни ситуации включва и задното в съотношение от 90 - 10% до 50 -50 % преден - заден мост. Отделно имам и копче 4wd което заключва постоянно 50 - 50%. Бъкано е със системки против буксуване, поднасяне и тн и действат доста приятно и полезно. Като здравина за 80 000км имам сменени тампони на стабилизиращата щанга, и датчик на филтъра за твърди частици, че нещо беше дефектирал, и двете ми ги смениха гаранционно. Иначе съм много доволен от поведението, от разхода на гориво, от здравината. Ако имаш други въпроси звънкай
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Не зная до колко мога да съм ти полезен, аз карам Кия Спортидж 2008г 2.0 crdi 140 коня 6 скорости , която визуално много прилича на Туксона. При мен задвижването по дефолт е предно, но при различни ситуации включва и задното в съотношение от 90 - 10% до 50 -50 % преден - заден мост. Отделно имам и копче 4wd което заключва постоянно 50 - 50%. Бъкано е със системки против буксуване, поднасяне и тн и действат доста приятно и полезно. Като здравина за 80 000км имам сменени тампони на стабилизиращата щанга, и датчик на филтъра за твърди частици, че нещо беше дефектирал, и двете ми ги смениха гаранционно. Иначе съм много доволен от поведението, от разхода на гориво, от здравината. Ако имаш други въпроси звънкай
      Благодарско за инфото...аз в крайна сметка го купих джипчето. Днес успях да навъртя 200км и останах приятно изненадан. Много е тихо, върви прилично и разхода е добър, вози приятно стегнато, но не твърдо, абе чудно съвче. Интересно ми е 4wd може ли да се пуска на асвалт и как се работи като цяло с него?Къде да си търся ремъци, ролки и прочие, че сега следва обслужване...
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #4
        От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

        Честито и много безаварийни километри ти желая. За ремъците и ролките не зная как да ти помогна, моето още е гаранционно и се обслужва в кия.бг, но не ти препоръчвам да ходиш в официалните сервизи, режат главата през кръста. За 4wd-то мисля че няма проблем и на асфалт, но до 30-40км/ч , само че не ти трябва да го пускаш то така или иначе си зацепва когато някоя от гумите се опита да превърти. Някой ден може да пием кафе и да ги сравним, че ми е интересно какви са им разликите с моята. В коя част на София си?
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
          Благодарско за инфото...аз в крайна сметка го купих джипчето. Днес успях да навъртя 200км и останах приятно изненадан. Много е тихо, върви прилично и разхода е добър, вози приятно стегнато, но не твърдо, абе чудно съвче. Интересно ми е 4wd може ли да се пуска на асвалт и как се работи като цяло с него?Къде да си търся ремъци, ролки и прочие, че сега следва обслужване...
          Мисля, че в официалния сервиз можеш да намериш консумативите на адекватни цени- поне са оригинални частите. Доколкото, къде да бъде смяната, ако познаваш някого... В Хюндайския сервиз взимат относително скъпо, но аз там сервизирам, защото поне им имам доверие на това, което правят.
          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

          Коментар


          • #6
            От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Честито и много безаварийни километри ти желая. За ремъците и ролките не зная как да ти помогна, моето още е гаранционно и се обслужва в кия.бг, но не ти препоръчвам да ходиш в официалните сервизи, режат главата през кръста. За 4wd-то мисля че няма проблем и на асфалт, но до 30-40км/ч , само че не ти трябва да го пускаш то така или иначе си зацепва когато някоя от гумите се опита да превърти. Някой ден може да пием кафе и да ги сравним, че ми е интересно какви са им разликите с моята. В коя част на София си?
            Трябва да ги сравним някой път...В Манастирски ливади съм иначе....само за джипка.
            Колега Vincentsk за частите ще те послушам и отивам директно там, за обслужването си имам човек. Мразя да не виждам какво ми правят по колата и това е причината да не влизам в официалните сервизи.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #7
              От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

              Здравей Колега,
              Първо честито за Туксона, да го караш със здраве и без аварийно.
              Аз карам същия но е автоматик 112к.с.
              Имам го от две години и за всекидневна употреба е супер, особено зимата, държи се чудесно на сняг и лед.
              За смяна на ремъци ролки и др. ползвам „Виликар" този сервиз е на бул. Св. Климет Охридски и се занимава от години само с корейски автомобили, там ходят и доста таксита Хюндай и Кия.
              Колкото до кафето ако се уговаряте за някаква среща с удоволствие ще дойда да обменим малко информация.
              HUNDAY Tucson 2.0 CDi

              Коментар


              • #8
                От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                Първоначално публикуван от Kalin_Gr. Преглед на мнение
                Здравей Колега,
                Първо честито за Туксона, да го караш със здраве и без аварийно.
                Аз карам същия но е автоматик 112к.с.
                Имам го от две години и за всекидневна употреба е супер, особено зимата, държи се чудесно на сняг и лед.
                За смяна на ремъци ролки и др. ползвам „Виликар" този сервиз е на бул. Св. Климет Охридски и се занимава от години само с корейски автомобили, там ходят и доста таксита Хюндай и Кия.
                Колкото до кафето ако се уговаряте за някаква среща с удоволствие ще дойда да обменим малко информация.
                Ангренажен комплект и всичко нужно за първо обслужване закупих от магазина на Нишава(препоръчан от такситата). Срещичка скоро като го отмъкна от бащата, че го взех за него и сега не иска да слезе.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #9
                  От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                  Тъй като излезнаха няколко проблемчета ще съм благодарен ако ме насочите към читав сервиз за Хюндай в София.
                  Благодаря предварително!
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                    зависи какви са проблемчетата... ако е нещо по-специфично, вариантите са 3 - официалния сервиз, Виликар и Колос... В 3-ия не съм ходил, но съм чел отр. мнения за него...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                      разкажи какви са проблемите и ще се опитаме да помогнем
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                        Грешката е P0299 Turbo Underboost...Обикновенно става на 6-та, като колата губи мощност за момент и после си върви както трябва, а лампата си свети. Та...как да процедирам? Надявам се на помощ!
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                          забил ЕГР клапан
                          Ще потърся повече, но мисля че е това.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            забил ЕГР клапан
                            Ще потърся повече, но мисля че е това.
                            Днес пробвах да рестартирам ЕКУ-то...изключих акумулатора за 1 час, паля, лампата угасна и 30 сек по-късно пак светна.
                            От изчетеното по форумите основните проблеми на този мотор ги дават ЕГР-а и турбото. И двете като за начало ги давали да се чистят...освен утре да сваля ЕГР-а и да го почистя от нагара да видим какво ще стане.
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                              свали и почисти хубаво ЕГР-а
                              Според мен ако е от турбото колата няма само за момент да губи мощност, а като цяло ще си измени работата.
                              В краен случай мисля че може и да се изолира ЕГР-а
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X