Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бас колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бас колони

    Интересува ме дали тук някой е в час с изработката на бас колони
    Лошото е че ще се наложи да се прави на обратно. По зададен външен размер да се подбере говорител.
    За автомобил иде реч и няма да се ходи по състезания та не се гони върха на аудиофилското качество.
    ПП Знам къде е аудио форума - не ме пращайте там
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Бас колони

    С какво звуково ниво трябва да бъде и какви пари сте склонен да отделите?

    П.П. И защо не желаете да слушате/четете мнения на специалистите, доколкото изобщо има такива за звукотехника в Бг?
    От много хора съм чувал, че като имаш кило брашно го даваш да го омеси и изпече майстор, за да ядеш хляб.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Бас колони

      Поради спецификата на ниските честоти и човешкото ухо, което е толкова недоразвито, при ниските честоти няма стерео ефект. Т.е. няма нужда от колони, а само от една колона, така че няма смисъл да се хаби материал. Виж има интересни идеи за бас колона с два говорителя в противофаза един срещу друг при еднакъв обем на кутията както с един говорител. Много сложен въпрос си задал, много има изписано по въпроса, лично според мен пробвай и го прави по слух.

      П.П. Вземи от някоя автоморга 4 говорителя от някой Гранд - инфинити голд и ще забравиш за бас каса.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Бас колони

        Да кажем ~100 лв за говорителя и не повече от 100 дБ

        Или пари за човека?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Бас колони

          Зада ти се направи като хората, трябва да са известни параметрите на говорителя който ще се ползва. Останалото е стрелба на посоки и к'вот дойде. Има си и програмка за изчисляване на колони - BassBox Pro. Вкарват се параметрите на говорителя, и тя ти изплюва оптималните размери. След това ти виждаш, примерно, че са огромни и няма място, и започват компромисите. Въвеждаш твои размери за кутията, фазоинвертора и тя ти изкарва графика на AЧХ, какво би се получило. За по-ниски честоти, бих ти препоръчал бандпас конструкция. Малко по-сложна е, но слиза по-ниско.
          За джипа ли е?

          Коментар


          • #6
            От: Бас колони

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Поради спецификата на ниските честоти и човешкото ухо, което е толкова недоразвито, при ниските честоти няма стерео ефект. Т.е. няма нужда от колони, а само от една колона, така че няма смисъл да се хаби материал. Виж има интересни идеи за бас колона с два говорителя в противофаза един срещу друг при еднакъв обем на кутията както с един говорител. Много сложен въпрос си задал, много има изписано по въпроса, лично според мен пробвай и го прави по слух.

            П.П. Вземи от някоя автоморга 4 говорителя от някой Гранд - инфинити голд и ще забравиш за бас каса.
            Озвучителната система на Гранда звучи приемливо добре, но има много, много още да се желае особено в ниските. Имал съм волво, и сега баща ми вече втори "джип" волво кара и звучат много по-добре от Гранд чирокито.
            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Да кажем ~100 лв за говорителя и не повече от 100 дБ

            Или пари за човека?
            За тези 100 децибела на ват на м. си трябва 15 инчов говорител, който заема много голям обем и струва доста пари, а ако е 100 децибела на макс. мощност мисля, че ще е доста ниско ниво особено на шумовия фон от двигател, трансмисия, и т.н.т.

            Добавиха ми на Гранда активно басово озвучително тяло с 100 вата усилвател икономично изпълнено на цена от 600 лв.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Бас колони

              За джипа да.
              Бандпас беше с една тръбичка нали?

              То това лесно, ама и някой трябва да премери говорителя ))
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Бас колони

                Не, по-скоро двукамерна система. Погледни в Google. Лошото при него е че е капризен, и при една грешка в изчисленията или меренето на говорителя, вместо положителен ефект ще се получи омазване.
                Значи говорителя го имаш? Марка, модел, размер?

                Коментар


                • #9
                  От: Бас колони

                  А замерването се прави в лаборатория. В Сф има такава, но от много години не съм ходил и не знам дали съществува още.

                  Ако е това: http://www.bassbg.net/speakers-10/Bl...000%20BP11.htm

                  НЕ върши работа, защото има само една резонансна честота.

                  Сори за линка.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бас колони

                    Не се изразих правилно - две кутийки залепени и на едната има тръбичка - примерно
                    Нямам го, то ако го имах лесно ))
                    А и май нямам пари за читав дето идва премерен
                    Имам за момента идея къде може да се сложи, така че хем да се чува, хем да не се пълни много с вода Абе не е една беля
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бас колони

                      Тогава като гледам отиваш към това. Да речем модела 304. С най-ниска резонансна честота е и с най-изчерпателни параметри. http://megavoice.bg/?pid=47&p=2
                      Други предложения?
                      Но за тия пари мисля отиваш в Китай

                      Хубаво си пишем, но нали се сещащ че
                      е ти трябва и отделен усилвател за тоя суб?
                      Каква ти е останалата система, колко вата покрива?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бас колони

                        Що не ти продам моя активен съб от диското, само пускаш ток и бодеш чинчвити... Е можи и да го фанеш като газова бутилка ако ще рипаш многу... Я има 100 леа, я няа... И лумка здраво .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бас колони

                          Аз това съм го учил и в техникума и във ВМЕИто. И после доста години съм го практикувал. Някъде до към 100 Киловата синус.
                          Та ако остане време, обади се. Все ще намерим решение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бас колони

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Що не ти продам моя активен съб от диското, само пускаш ток и бодеш чинчвити... Е можи и да го фанеш като газова бутилка ако ще рипаш многу... Я има 100 леа, я няа... И лумка здраво .

                            Насов! Я вземи наблегни на правописа, че нищо не ти се разбира.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бас колони

                              Такаа.
                              Все още нищо няма смислено по джипа. Ама да кажем че с избора на среди и пищялки мога да се справя и самостоятелно. Усилвателя е ясен също - така де поне дотолкова че трябва да го има.
                              Ама реших да не питам съсем за сичко ))

                              Пенчо, мерси. Като сваля някакви размери че се чуем
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X