Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от stilian10 Преглед на мнение
    аз имам за декел но е на немски ,книгите са доста големи 2 тома би ми отнело доста време да ги кача тука ,имам ръководства за настолни бормашини мога и тях да кача ,аз търся за фанук 0 на български за струг ако може някой да ми помогне
    Те май всички ръководства за Декел са на немски, освен ако някой не си ги е превел.
    От къде си колега. Имаш ЛС.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от stilian10 Преглед на мнение
      аз имам за декел но е на немски ,книгите са доста големи 2 тома би ми отнело доста време да ги кача тука ,имам ръководства за настолни бормашини мога и тях да кача ,аз търся за фанук 0 на български за струг ако може някой да ми помогне
      Ако имаш в предвид операционната система ЗИТ 500 на СТ/СП 161 всичките възможни книжки някъде сигурно над 500 - 600 страници съм ги дал на sparow да ги сканира .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Приевет !
        Линковете на документацията публикувана в началото на темата не работят.
        Някой може ли да качи отново или да ми прати на мейл документацията на СУ-582 от ЗММ София?
        По-специално ме интересува електрическата схема.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Първоначално публикуван от ImBlack Преглед на мнение
          Приевет !
          Линковете на документацията публикувана в началото на темата не работят.
          Някой може ли да качи отново или да ми прати на мейл документацията на СУ-582 от ЗММ София?
          По-специално ме интересува електрическата схема.
          Тук съм събрал всичко, което съм успял да намеря.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от foggy2 Преглед на мнение
            Тук съм събрал всичко, което съм успял да намеря.
            Много блаодаря ! Ще ми сърши работа .

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте колеги,наскоро купих една фреза от полимета,но не мога да намеря никаква документация за нея.Лошото е ,че на табелката е останоло само едно F20,другото е изтрито.Понеже е с управление Ета 17 имам ръководство за него,но пише че е FN20-а сега де...Купих и едно стругче С8,но окото за маслото на шпинделната кутия е затапено с метална тапа,явно се е счупило-дайте идея откъде мога да купя и да го сменя.Ще съм благодарен,ако някой може да помогне.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5468704

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0650.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5469153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0651.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5469154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0652.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5469155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0653.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5469156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0654.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5469157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0655.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5469158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0656.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5469159Здравейте, гол и бос съм по-темата, но помагам на един колега да стегне този звяр. По неговите думи " бързият ход не работи, един път зацепи, друг път не. Обещах му да намеря някаква техническа литература, схеми, паспорти... нещо от сорта. Благодаря предварително за помощта.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Супортната кутия е същата като на C11MT.

                  Сега остава да кажеш какво осначава "някой път зацепи, друг път не". Мотора върти ли като не зацепи? Щото ако да, значи механичен проблем, а ако не - електрически.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Моторът върти. Механичен е проблема. Именно поради тази причина искаме с моя колега някаква документация/схема/паспорт (или както се нарича там). Да видим механизма и да намериме повредата.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      А мотора като върти, върти ли щестогранния вал (средния, под винта за резбите) за подаванията? Ако да, проблема е в супортната кутия, ако не, проблема е при мотора. Ако не върти вала, отстрани при мотора има капак - отваряте и гледате къде се губи въртенето. Ако върти вала, трябва да свалите супортната кутия и да видите от къде идва - може да са конусните зъбни колела, дето предават движението от вала на кутията, а може да е и вътрешния съединител в кутията, който изключва при претоварване. Може и просто лагера на конусните колела да е хлабав. Ако лагера - сменя се или се регулира, ако е читав. Ако е съединителя - натяга се за да спира при по-голямо усилие. Съединителя трябва да изключва ако пуснете нормално подаване и се понапънете с 2 ръце да спрете колелото за ръчно подаване. Рестартира се с ръчката за смохода - тя при изключено положение натиска съединителя и го включва наново.

                      На моя струг липсваше камъчето, дето включваше съединителя, та по тоя повод отварях кутия. Не е велика философия, ако не я разглобявате на цяло, а само я отворите и затворите. Таман удобен момент да махнете херметика и оригиналната гарнитура и да сложите силикон на тяхно място, а и да смените семерингите при конусните лагери. Така ще спре да тече масло от нея. От моята вече не тече, а съм я напълнил до средата на прозорчето.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Аз имам същия проблем със супортната кутия. При мен проблема е от зъбните колела предполагам. Работи си нормално през повечето време, но от време на време ръчката се изключва и се чува страшно хъркане. Още не съм се престрашил да я отворя. Всеки трети ми казва да не я отварям, защото после няма да мога да я затворя.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Не е толкова страшно ако внимаваш . Аз съм отварял на С 11 и СУ 400 като тая на СУто беше насипана в две щайги така и не разбрах защо са я разглобили .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Да попитам и аз, като хвана детайл на края на челюстите и се получава биене, като го хвана по цялата вътрешна дължина на челюстите няма проблеми, дали съм за нови челюсти или патронник. Става въпрос за Ц8М с оригинален патронник 160мм

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Първоначално публикуван от foggy2 Преглед на мнение
                              Аз имам същия проблем със супортната кутия. При мен проблема е от зъбните колела предполагам. Работи си нормално през повечето време, но от време на време ръчката се изключва и се чува страшно хъркане. Още не съм се престрашил да я отворя. Всеки трети ми казва да не я отварям, защото после няма да мога да я затворя.
                              Щом се изключва ръчката предполагам е някой фиксатор или нещо от сорта. Единия фиксатор на ръчката е върху самата ръчка, за другия не помня. Сменя се пружинката и евентуално съчмата. Ако и това не помогне - из кутията има още подобни нещица, но не е страшно, защото такива дефекти са видими. Страшно е ако трябва да разглобиш кутията на кванти, без да имаш поне някаква схема или описание.

                              Ако само на моменти спира - натегни въпросния съединител така че да отцепва при по-голямо усилие. Той също хърка понякога, ако не е изключил на цяло.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                                Да попитам и аз, като хвана детайл на края на челюстите и се получава биене, като го хвана по цялата вътрешна дължина на челюстите няма проблеми, дали съм за нови челюсти или патронник. Става въпрос за Ц8М с оригинален патронник 160мм
                                Колко накрая на челюстите го хващаш?

                                Челюстите могат да се пристържат, ако проблема е в тях. Не знам вече в коя тема, ама sek.1 беше сложил и снимки даже как се прави.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X