Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпроси относно отваряне на магазин.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпроси относно отваряне на магазин.

    отдава ми се възможността да отворя магазин.предложиха ми помещение на централна улица с доста нисък наем,което не е за изпускане.другото което е,че бившия ми съпруг има фирма за внос на стоки от гърция,по-точно,маслини,зехтин,ориз,захарни изделия на ниски цени.
    магазина беше за плодове и зеленчуци,мисля,че тъй като е разработен да продължа и тази дейност,другите неща които мисля да продавам са...маслини-насипно,ориз-насипто,зехтин,олио,захарни изделия.
    сега идва сложното.първо къде трябва да отида след като излезе фирмата.намерих в нета някой неща,но тъй като не съм запозната не знам какво да направя.някой ми казват,че първо трябва да се отиде в общината за да се подаде разрешение за ползването на магазина.после разрешително от хеи.моля запознатите да ме ориентират от къде да започна.
    малко объкано стана ама ми пуши главата.
    [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
    [/URL]

  • #2
    До: въпроси относно отваряне на магазин.

    Ами май в общината трябва да ти дадът разрешително за разкриване на обект. Там, ако попиташ все си мисля, че ще могат да ти кажат какво още ти трябва и от къде.
    Иначе разрешително от ХЕИ, РИОКОЗ, разнитам за пожарна безопасност, замерване на контакти, трудова медицина и т.н.

    успех
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      До: въпроси относно отваряне на магазин.

      мерси,но си мисля,че като е действащ магазин, би трябвало тези неща от пожарна,енерго ,вик да не ги искат.
      [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
      [/URL]

      Коментар


      • #4
        До: въпроси относно отваряне на магазин.

        от горното разбирам, че смяташ да зареждаш от бившия ти съпруг?

        Коментар


        • #5
          До: въпроси относно отваряне на магазин.

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          от горното разбирам, че смяташ да зареждаш от бившия ти съпруг?
          мда..нещо проблем ли има
          [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
          [/URL]

          Коментар


          • #6
            До: въпроси относно отваряне на магазин.

            Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
            мерси,но си мисля,че като е действащ магазин, би трябвало тези неща от пожарна,енерго ,вик да не ги искат.
            Потърси, има фирми които само с това се занимават. Или попитай в магазините наоколо, как са се справили. Иначе не знаеш с какво приключение се вкарваш.
            Успех!

            Коментар


            • #7
              До: въпроси относно отваряне на магазин.

              ще питам,но в нашия малък град не знам за фирма ,която да се занимава с това. готова съм за борбата с бюрократщината.няма се отказвам
              [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
              [/URL]

              Коментар


              • #8
                До: въпроси относно отваряне на магазин.

                Искат всичко
                За разрешително от общината не съм сигурен дали трябва, нека други да кажат.
                За ХЕИ /сега РИОКОЗ/ - в 7 дневен срок от откриване на обекта трябва да подадеш уведомление, искат да приложиш удостоверение за актуално състояние на фирмата /дори да е регистрирана вчера / и договор за наем на помещението, плаща се такса при подаването - към 35-40 лв.
                За енерго, ВиК и др. под. - изкарай си партида на твое име, да ти минават за разход.
                Купуваш касов апарат - фискализация, регистрация в НАП и т.н. Фирмата, която ще ти го продаде знае цялата процедура в подробности.
                Персонала който ще работи - регистрация на трудовия договор в НАП - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДИ да започне работа обекта, глобата е фиксирана - 15 000 лв.
                За ИТ /инспекция по труда/ - доста пари на вятъра, ама няма начин:
                Трудова медицина, Ревизионна книга, Книга за инструктаж, може да изпускам нещо.
                За КЗП /комисия за защита на потребителите/ - книга за рекламации, май измислиха някакъв стандартизиран образец.
                Сигурно пропускам нещо, ако се сетя - ще допълня.
                Следи си счетоводителя за осигуровките - декларация обр. 1 и 6 - до 10 число на следващия месец.
                Късмет и много клиенти

                Коментар


                • #9
                  До: въпроси относно отваряне на магазин.

                  много полезно,благодаря
                  [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпроси относно отваряне на магазин.

                    За КЗП - Табела на входа с работното време, МОЛ- а и др.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпроси относно отваряне на магазин.

                      Преди две години и аз отворих магазин. Иска се абсолютно всичко, все едно сега е построен. Ако си под наем и мислиш да се задържиш по-дълго, трябва да си прехвърлиш тока, телефона и водата на твоята фирма(признават се за разход), както и да си извадиш копие на АКТ-16 от собственика, договор за наем и всичко описано по-горе. Капиталовложенията не са много, но загубеното време и сроковете за изпълнение може да ти изпънат нервите докрай. Но щом си решила не се отказвай. Отиди в общината и попитай за подробности. Обикновено повечето неща са навързани, въпреки че институциите са различни.
                      УСПЕХ.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпроси относно отваряне на магазин.

                        Има един проблем....договора за наем на магазина е на името на момичето ,което го държи сега,а магазина всъщност е на блока под който е.Тя може ли да го прехвърли на мен.
                        [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпроси относно отваряне на магазин.

                          Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                          Има един проблем....договора за наем на магазина е на името на момичето ,което го държи сега,а магазина всъщност е на блока под който е.Тя може ли да го прехвърли на мен.
                          Ако в договора няма фраза - "без право на пренаемане" или нещо подобно!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпроси относно отваряне на магазин.

                            Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                            мерси,но си мисля,че като е действащ магазин, би трябвало тези неща от пожарна,енерго ,вик да не ги искат.
                            Няма такова нещо "не ги искат" - искат ги. Хубаво е, че магазинът е действащ, т.е. тези разрешителни би трябвало да са вече извадени, но ти при всички положения трябва да ги имаш.
                            Кръвна група 0+

                            Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпроси относно отваряне на магазин.

                              Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                              Има един проблем....договора за наем на магазина е на името на момичето ,което го държи сега,а магазина всъщност е на блока под който е.Тя може ли да го прехвърли на мен.
                              Ако магазина работещ и с изрядни документи, доста по-лесно да се разбереш с момичето, и тя или да ти продаде нейната фирма, или да ти назначи на работа като прокурист или управител. Така ще спестиш почти всички разправии с документи.

                              Успех.
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X