Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бял дим

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бял дим

    Бяло-синкав дим от масло излиза за 10-20 секунди,когато гумичките на клапаните станат на кокал. Като са студени пропускат масло към цилиндрите. Като загреят уплътняват и пушенето спира.
    Това като стане първи път след няколко паления започва да го прави винаги на студен двигател. Ако не се е повторило,значи не е тази причината за дима.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #17
      От: Бял дим

      Здравейте , изчаках малко след последния пост за да видя какво ще кажат колегите ..... !
      Валери Недялков не е виновен , но последното е в разрез с моите разбирания !
      Не знам кой лансира тази теория за гумичките на клапаните , и съм далеч от мисълта че Валери е стигнал сам до този извод . От моята скромна камбанария на дълго годишен механик аматьор това са пълни глупости , виждал съм двигатели с голям (1литър/1000 км. ) разход на масло без подобни симптоми , а и до 500 ml/1000км. е наистина от гумичките на клапаните и пак без тези симптоми дори и при бензинов двигател ..... !
      Така че , Хора като изказвате мнения моля имайте предвид че има младши участници които гледат броят на мнения а не тези с действителен смисъл !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #18
        От: Бял дим

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        В почти всички случаи беля гъст дим е от охладителна течност попаднала в цилиндрите. Най-вероятно поради "духнала" гарнитура.

        Дано да не съм прав де, ама...
        Коле, не си виждал за какъв БЯЛ дим, става въпрос, като дръпне спирачна течност във всмукателя!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #19
          От: Бял дим

          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
          Коле, не си виждал за какъв БЯЛ дим, става въпрос, като дръпне спирачна течност във всмукателя!
          Така е . Но дръпне ли веднъж , няма начин да не дръпне и втори път . И трети ...По понятни причини .
          В конкретния казус обаче пушекът е еднократен .

          Иначе ако имаш предвид като количество - така е . Пуши много . Докато изгОри "дръпнатото" количество .
          А пък колко да е бял пушека ... то както е тръгнало да се изреждат всички случаи , в които от ауспуха пуши бяло , темата ше трябва да се прекръсти вероятно на "Петдесет нюанса бяло" .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Бял дим

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ...
            А пък колко да е бял пушека ... то както е тръгнало да се изреждат всички случаи , в които от ауспуха пуши бяло , темата ше трябва да се прекръсти вероятно на "Петдесет нюанса бяло" .
            Много си прав ! Тръгне ли бЕл пушек изневиделица, без значение от нюансите, работата става сексуална, щото или ше се набутваш, или ше се изкрИвиш + парите за частите, даже нЕма да е секс ами направо си става чисто е.....
            Последно редактирано от CarTest™; 19-07-17, 20:31.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Бял дим

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Така е . Но дръпне ли веднъж , няма начин да не дръпне и втори път . И трети ...По понятни причини .
              В конкретния казус обаче пушекът е еднократен .

              Иначе ако имаш предвид като количество - така е . Пуши много . Докато изгОри "дръпнатото" количество .
              А пък колко да е бял пушека ... то както е тръгнало да се изреждат всички случаи , в които от ауспуха пуши бяло , темата ше трябва да се прекръсти вероятно на "Петдесет нюанса бяло" .
              Далеч съм от мисълта, че това е причината! То, когато се случи това, пуши докато свърши спирачната течност и останеш без спирачки.
              Аз първо бих проверил, колко е нивото на маслото в кулера... щото бяло пуши, когато попадне масло директно в изпускателната система, ако мине през цилиндър пуши синьо!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #22
                От: Бял дим

                Дръпнала е масълце в колектора , да видим ще се повтори ли.За да се повтори обаче ситуацията , ще трябва изминатите км. да се повторят , да се изгаси и след около 30мин. да се изрита мотора.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: Бял дим

                  Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                  Здравейте , изчаках малко след последния пост за да видя какво ще кажат колегите ..... !
                  Валери Недялков не е виновен , но последното е в разрез с моите разбирания !
                  Не знам кой лансира тази теория за гумичките на клапаните , и съм далеч от мисълта че Валери е стигнал сам до този извод . От моята скромна камбанария на дълго годишен механик аматьор това са пълни глупости , виждал съм двигатели с голям (1литър/1000 км. ) разход на масло без подобни симптоми , а и до 500 ml/1000км. е наистина от гумичките на клапаните и пак без тези симптоми дори и при бензинов двигател ..... !
                  Така че , Хора като изказвате мнения моля имайте предвид че има младши участници които гледат броят на мнения а не тези с действителен смисъл !
                  Здравей Еди!
                  За мое голямо съжаление този филм с гумичките на клапаните го гледах лично на предишния си джип - Сузуки Джимни 1.3 бензин (двигателя до май 2000 г. - G13B).
                  Този двигател е с 16 клапана,ремък и един разпределителен вал. Пълен инжекцион. На около 170000 км. започна да пропушва по този начин. След седмица пушека беше много.
                  Оправи се само със смяна на гумичките на клапаните.
                  Чувал съм за още 2 такива случая,без да съм ги виждал лично.

                  Един пример от нашия форум:

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218639

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...03#post3138403

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post3143493
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 11-07-17, 18:51.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бял дим

                    И аз съм чувал за Алфа Ромео с подобни симптоми , но източника не е надежден . Също имах Опел Корса 1.0 бензин , пушеше от петият до десетият километър по Хемус но сутрин и в градски условия никога (сегменти и гумички ,...).
                    Но това са други марки и модели а не MB 2,7 CDI
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бял дим

                      Да,прав си. Други са. Но за мен е по-добре да се сподели и отхвърли някаква информация,отколкото човек да открие по трудния и скъп начин причините.
                      Поздрави!
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бял дим

                        Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                        И аз съм чувал за Алфа Ромео с подобни симптоми , но източника не е надежден . Също имах Опел Корса 1.0 бензин , пушеше от петият до десетият километър по Хемус но сутрин и в градски условия никога (сегменти и гумички ,...).
                        Но това са други марки и модели а не MB 2,7 CDI
                        И понеже си дойдЕхме на думата , нека пушещите от спирачна течност да ми покажат мястото на контакта с такава в смукателния колектор
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бял дим

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          И понеже си дойдЕхме на думата , нека пушещите от спирачна течност да ми покажат мястото на контакта с такава в смукателния колектор
                          Абе казАх ти аз , че пак ше има обвинения в прихмехулство , ама ти ме не слушаш ...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бял дим

                            А ти да си ме чел да пиша по темата "Цветята на Цвети"?
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бял дим

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              А ти да си ме чел да пиша по темата "Цветята на Цвети"?
                              Не знам ква е тая тема . Логично е да не знам дали си писАл там .

                              Във всеки случай , факт е че за десетина дни от началото на проблема за колегата - ни се е оплакал , че е останал без спирачки , ни че мотора му е останал без масло поради скапани гумички на клапаните , или поради каквото друго.
                              Ше излезе че съм склонен да се съглася с твоята диагноза .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бял дим

                                Вие двамата или сте малоумни или се правите на такива! Примера със спирачките беше към Кольо да ли е виждал за какво пушене става въпрос, а специално cdi-то и дизелите като цяло няма как да имат подобен проблем заради вакуум помпата. Като съм разглобявал cdi двигател вие не сте предполагали, че съществува! Пресмивайте те се на себе си, имате основания, ама не се издигате много.
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X