Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнения на МТ гуми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор и сравнения на МТ гуми.

    Колеги, потърсих подобна тема, но не открих.
    За няколко часа прегледах двайсетината разхвърляни теми в 5-6 страници от раздела, което пък ми разводни информацията в тях.

    Предполагам много от вас които имат един джип и го ползват многоцелево са си задавали и въпроса "Коя кална гума става и за ежедневно градско ползване ?"

    При мен този въпрос възникна след като един чудесен слънчев сух есенен ден се окопах в педя мазна кал до ендекато на културата, след което трябваше да нагазя в нея за да си включа хъбовете.

    Предвид залятият със съблазнителни оферти пазар, моля колегите ползващи МТ гуми да споделят поведението на техните в различните условия ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Избор и сравнения на МТ гуми.

    Карам с такива cooper discoverer stt и съм доволен . Но не стават за яка кал се пак на страничен наклон си се плъзгат , но за такава гума са перфектни за комбинирано каране .

    Коментар


    • #3
      Мога да споделя впечатление за бюджетните кални руски гуми Forward Safari, 207/75/15, карани на Витара 1,6 моно, къса база:
      -на кал - добри са, не съм имал никакви проблмеми в лепкава кал, водниста кал, дълбоки коловози
      -на сняг - пълна нула, изключително зле, дори и на малко сняг, ако не включваш предния мост няма тръгване, а пък за по-дълбок директно си потъваш и закъсваш
      -на асвалт - тежки гуми, шумни с недобро сцепление при мокър асвалт
      -овърол - не съм доволен от тях

      Коментар


      • #4
        От: Избор и сравнения на МТ гуми.

        На Витарата съм със руско сафари 510 за твоите цели комбинирано не става.Тежки ужасно шумни и друсащи гуми. В гората стават само да няма страничен наклон там не са особенно устойчиви.
        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

        Коментар


        • #6
          От: Избор и сравнения на МТ гуми.

          И да кажа какво провокира темата.

          Преди няколко дни си ровех за гуми, и ето на какво попаднах:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_vyrn_4411MUD-RAGE-MT.png
Прегледи:2
Размер:229.2 КБ
ID:5753022

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:181236273.nexen-roadian-mt-235-85-r16-120-116q.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5753023

          Gripmax-а, който е нещо като Toyo и Cooper, ми хвана окото, и като шарка, и като цена.
          Проблема е, че страдам от предразсъдъци към китайските гуми и не ми се кара с пластмасови такива след втората година.
          Обаче цената, съизмерима с другите аналози, е наполовина, а и има ламели отстрани.
          Разбира се, може да не съм прав, и да се окажат попадение като здравина и материал, но колегите които ползват АТ-тата на Gripmax не могат да дадат обективни впечатления за време, тъй като ги ползват от скоро.

          Nexen-а също отдавна ми е направил впечатление, въпреки че АТ-то се одървя доказано, та едва ли МТ-то ще е много по-различно, но предполагам, че смесите може да са други.
          Тук се надявам на впечатления от колегите които го ползват.

          Всички тези размисли са следствие на градският офройд който провеждам ежедневно по дупки, бордюри и други неасфалтирани терени, който като се комбинира са баш оф за скара-бира, се появява нуждата от МТ-та.

          Притесненията са ми само в две посоки:
          1. Да не ми бучат много със 100-120, и
          2. Да не са много пластмасови зимЪска.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #7
            От: Избор и сравнения на МТ гуми.

            Че те марковите на третата зима са на пластмаса ти питаш за китайчетата... ма то човек когато много иска сам да се убеди нещо накрая успява де...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #8
              От: Избор и сравнения на МТ гуми.

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Че те марковите на третата зима са на пластмаса ти питаш за китайчетата...
              Зависи, зависи.

              Коментар


              • #9
                От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                Джоу,благодаря за труда да събереш всички теми за гуми в един пост. Лошото е, че повечето са доста стари,примерно не бях чел някой от тях сега ги прехвърлих и последните мнения са отпреди години....
                Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                Коментар


                • #10
                  От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                  JK-то ми беше с чисто нови Максис трепадор 8090 мисля, има снимки някъде из темата за продажбата. Държаха се отлично на асфалт със 140 по магистралата, нищо не им стана като падна колелото и продължиха сами, зимата копаят добре щото имат некви ламели, на страничен наклон се пързалят, но като цяло са отличен избор и като цена. По спомени 35-цата съм я плащал 400 лева с ддс бройката.
                  А да и в кал се представиха повече от добре, чак ме учудиха как копаят и вадят от коловоза

                  Коментар


                  • #11
                    От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Зависи, зависи.
                    В смисъл, че не всички маркови се надървят на третата зима, или че има китайчета по-неудървящи се от марковите?!?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #12
                      От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                      В смисъл че даже скромно-маркови като Дебица например вече четвърта година държат колата като в релси. Ама се сменят април месец. Другия комплект ще го погледна какъв е че е различен.

                      Коментар


                      • #13
                        От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                        Ясене, тук става дума за хора, които искат да карат гумата целогодишно, да влизат в яката кал и да не шуми на асфалт със 120-140... Аз само успех може да пожелая на таквизи люде.

                        П.П. За мен карането на МТ гума зимата е базразсъдство, а на мокро е само опасно (с много повишено внимание).

                        По темата:
                        Карал съм BFG MT, Kumho MT, Silverstone Extreme-117 MT, Superswamper TSL. Нито една от тях не препоръчвам за асфалт. Най-добре е Кумхото.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #14
                          От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                          Аз пък карам целогодишно стари бфг мт на ужаската. Нищо безразсъдно няма, върви си. Е, трябва да се съобразяваш.

                          Коментар


                          • #15
                            От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                            Кой е най хубавия джип?Коя е най хубавата жена ?По добре дълъг и тънък или дебел и къс?...по темата карам съм с много от изброените гуми и нито една не е универсална! МТ 117 на скорости от 100 нагоре си е страшно!Старата шарка на Бф гудрич Мт както и Пирели скорпион лятото са ок но зимата трагедия! За умерен софт офрроуд бива!Новата КМ2 също но за лятото!Зимата в дълбок сняг с МТ 117 и нула на манометъра върви та се къса но на отъпкан два пъти на 180 градуса!Повечето АТта зимата са по добре от МТ но....с поне два комплекта гуми става!лятото с МТта 33ки и зимата за асфалт зимни гуми жалко че няма голям избор от размери но са несравними на сняг с МТ и АТ....за гората поне 35ци мисля за 315 /75 /16 новите Купъри да пробвам !
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X