Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Тук, в уебсайт SFRO се , ние се надяваме да са или ще станат производителят на превозното средство ще получите информацията, която трябва да започнете .
    Ето няколко съвета за вас , за да се изгради една кола или мотоциклет от " нулата" . Може би просто искате да се изгради върху превозното средство , това е информация за него също. Имаме информация за удостоверения и изключения , връзки с правителствени агенции , асоциации и производителите на това, което ви трябва за вашия строителен проект .

    Те това пише на първа страница на щвецкото технотест - превода е на гого че ме мързи но е достатъчно добър.

    Открийте десетте разлики дето се вика
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      MFr, недей да пишеш "сигурно". Помисли как е възможно да се случват нещата.
      Задай си следните въпроси:
      1. Какво значи "да си сертифицират продуктите за road use"? - това означава да отговарят на някакви критерии.
      2. Как се правят самоделки и се одобряват за road use (бяха споменати Англия, Швеция) - пак да отговарят на някакви критерии.
      Моят извод е, че въпросните критерии вече някъде ги има. Тази топла вода отдавна е открита в повечето европейски страни. Няма нужда някой от БАН да пише свободни съчинения. Единствено трябва да си уеднаквим нормативните уредби с цивилизованите държави.
      Е да де, къде е разликата с това, дето аз съм написал???
      Първо съответните институции задават критериите, после производителите решават дали да ги покрият или не, след което тези, които са ги покрили, стават legal for road use. От наще законотворци се изисква единствено да изнамерят съответните сертификационни стандарти и ги включат в съответните наредби, не да се опитват да откриват топлата вода, защото и без тва не могат.

      Коментар


      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
        Е да де, къде е разликата с това, дето аз съм написал???.
        Огромна. В нормалната част на света мога и сам без да съм сертифициран производител, член кореспондент на БАН или пък НАСА
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Е да де, къде е разликата с това, дето аз съм написал???
          Първо съответните институции задават критериите, после производителите решават дали да ги покрият или не, след което тези, които са ги покрили, стават legal for road use.
          Говорим освен за производители на тунинг части, и за самоделно направен тунинг. Това е разликата. Иначе например TrailMaster лифт китовете (поне тези за Терано) и сега си идват със сертификати и не би трябвало да има някакъв проблем да ги ползваш легално в цял ЕС, включително в България. Само че в доста случаи смяната на 4 амортисьора и 2-4 пружини е само част от тунинга, при това често не най-голямата или най-съществената част от него.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            ...За спирачките се сетих - сложих по-големи спирачни дискове и апарати. Въпреки това бих се радвал, ако това е разписано с цифри:
            - Някакво спирачно усилие на килограм/тон автомобил...
            Хубаво е че си се сетил за спирачките. Обаче, от написаното не става ясно дали си се сетил да сложиш спирачна помпа с по-голям дебит? Че обикновено по-големите и многобуталните спирачни апарати изискват и по-голям дебит.
            Не става ясно и дали си запазил съотношението на спирачното усилие между предния и задния мост. Ако си го променил, каква е причината - това е направено мотивирано и съзнателно или се е получило на принципа "каквото стане"? Това безопасно ли е?

            Затова е хубаво да има някой да хвърля по едно око на хорските творение. Не всеки се сеща за подробностите, а някои от тях са важни...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Огромна. В нормалната част на света мога и сам без да съм сертифициран производител, член кореспондент на БАН или пък НАСА
              Аха, сега разбрах.
              Според мен в такъв случай се отива на вариант няква сертификационна лаборатория, което обаче освен, че изисква истински специалисти и техника, също липса на корупция и много пари. Също така някой да я лицензира.

              Коментар


              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Колко и как хващат спирачките, и дали отговарят на изискванията, се вижда на всеки пункт за ГТП в рамките на 2 минути.

                Спирачното усилие на всеки автомобил, който е в състояние при натискане на спирачка да блокира и 4-те си колела върху суха не-хлъзгава настилка, със сигурност е над минималните норми като спирачно усилие. Разпределението и разликите се виждат на стенда. Често пъти дори пари не искат за проверка само на спирачки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                  Аха, сега разбрах.
                  Според мен в такъв случай се отива на вариант няква сертификационна лаборатория, което обаче освен, че изисква истински специалисти и техника, също липса на корупция и много пари.
                  Лабораториите ги има. 2 броя в България. И таксите им са що-годе ясни, или поне има ценоразпис на сайтовете им. Няма обаче ясни изисквания какво може, какво не може, как се оценява и прочие "подробности", заради които може да се окаже че ако някой днес е станал с гъза напред или не си му симпатичен, да те "скъса" за неща, които например в UK или Швеция биха минали, или ако утре отидеш и повториш да минеш дори в същата лаборатория, ама при друг. Това дори да изключим всякакви корупционни практики от сметката.

                  Друг един аспект на проблема е че ако в нормална откъм правов ред държава, когато накой си сложи подписа под един сертификат, носи отговорност за верността на съдържанието му. Иначе казано ако се случи нещо, налагащо проверката на фактите, описани във въпросния документ и се окаже че е пуснат "наш човек" с отклонения от нормите, подписалия носи финансова и наказателна отговорност за това. А това тук става с "една идея" по-трудно от на други места и вероятността да се случи подобаващо наказание отново е "с една идея" по-малка от другаде. Дори само пунктовете за ГТП да накарат да си вършат работата, пътната обстановка ще се промени доста осезаемо по посока на изправни, безопасни и екологични автомобили.

                  ...и не на последно място, но във връзка с горното, едно ограничение се спазва тогава, когато е налице неизбежността на налагане на наказание за неспазването му. Иначе и 5 цифрени глоби да наслагат, това няма да реши никакви проблеми, а ще създаде такива - виждаме го всеки ден. Обществена тайна е ширещата се корупция в отговорните "органи", а ефект върух броя катастрофи, пострадали, екология - няма, или е маргинален и временен след всяка нова редакция на законите и наредбите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Колко и как хващат спирачките, и дали отговарят на изискванията, се вижда на всеки пункт за ГТП в рамките на 2 минути.

                    Спирачното усилие на всеки автомобил, който е в състояние при натискане на спирачка да блокира и 4-те си колела върху суха не-хлъзгава настилка, със сигурност е над минималните норми като спирачно усилие. Разпределението и разликите се виждат на стенда. Често пъти дори пари не искат за проверка само на спирачки.
                    Амииии, как да ти кажа. Не е съвсем така. Преди години минавах ГТП на един пункт. Ръчната я гласяха на принципа "дай, дай, дай, стига че много показа." Там за пръв път видях и ефективност на спирачките към 130%. На мой автомобил. Все още съм изпълнен с гордост, какви спирачки имах едно време...

                    Риторичен въпрос - смяташ ли че им дреме дали и колко бачкат спирачките, както и какво трябва да е разпределението преден/заден мост и дали знаят какво трябва да бъде то. Що ми се струва, че ти за тях си ходеща банкнота от 40 кинта, примерно.

                    Извън риториката - как на стенд за измерване на един спирачен мост, успяваш да премериш и двата при едно и също усилие на спирачния педал?
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Не четеш. Едно е да ти гласят спирачките при преминаване на ГТП, съвсем друго е да отидеш да ти ги премерат по собствено желание. Както писах - често и пари не ми взимат, при това ходя на различни места, при хора, които не познавам. Та не иде реч за кинти, ама въобщеизобщо.

                      Относно отношението - мерят тегло на всеки мост, спирано усилие, и разлика. Като идеш самосиндикално се случва да ти споменат и нормите - много добре ги знаят.

                      ...само дето на тия норми би трябвало да отговаря както заводска УАЗ-ка (известна с калпавите си спирачки), така и Ферари. Сега, нали се сещаш че едното има доста по-добри спирачки от другото, дори да минат прегледа без никакви "задни мисли".

                      А на ГТП тук-там гледат и окачване и друсат през това време, ти да видиш! На един пункт в.... Перник, според думите на баща ми след последното минаване на другото ми возило.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Абе хора - вие говорите за технотест при сериозни промени.
                        Навремето ходих да ре гистрирам в КАТ един Еспас. Първия собственик го беше регистрирал като 4+1. За да ми го запишат като 6+1 - искаха да мина технотест.
                        Това не е ли глупост?
                        Опцията е фабрична -да се махат и слагат втория и третия ред седалки.

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Дали опцията е фабрична, дали си сложил фабрични седалки, дали при преустройство на пътнически в товарен автомобил си изпълнил изискванията (например преграда между товарния отсек и шофьорското място и това на пътника), трябва някой със съответните компетентности да каже. Някакъв резон има, но таксата трябва да е символична. Все пак искаш промяна на регистрацията. Вероятно има влияние и върху гражданската отговорност и прочие подробности.

                          Съвсем друг е случая ако му сгънеш заводските задни седалки и го напълниш отзад с багаж. Помените по автомобила и регистрацията му са нула.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Дали опцията е фабрична, дали си сложил фабрични седалки, дали при преустройство на пътнически в товарен автомобил си изпълнил изискванията (например преграда между товарния отсек и шофьорското място и това на пътника), трябва някой със съответните компетентности да каже. Някакъв резон има, но таксата трябва да е символична. Все пак искаш промяна на регистрацията. Вероятно има влияние и върху гражданската отговорност и прочие подробности.

                            Съвсем друг е случая ако му сгънеш заводските задни седалки и го напълниш отзад с багаж. Помените по автомобила и регистрацията му са нула.
                            Ти май приказваш наизуст. Миниван (конкретно Еспас) отвътре виждАл ли си? Какви прегради те гонят, какъв товарен отсек? Се едно съм купИл пикап.
                            Не става дума за пререгистрация - за първоначалната регистрация. Колата си беше със 7-те седалки.

                            Колкото до самия тест - един познат ходи, щото беше фирмен автомобил и му трябваше. Каза - дОди чиляко, погледА - погледА, па рече - ми добре е. Те това е целиО тест - за символичната сума от неколкостОтин левчета.

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Абе баш всичко не може . Ще им трябват и ония долу , от лабораторията по изследване и изпитване на материалите и още някои неща .
                              А отделно пък имаме и цяла БАН , за която се сещаме чат-пат при отпускане/орязване на някой и друг милион от хазната .

                              Но не това е основното . По- важно е че всички тия вкупом чакат да им капне някой лев отнякъде , оплаквайки в това време ниските си заплати и посмъртно няма да поемат отговорността ако стане ПТП . Изпитано е . Е в други катедри , но те са един дол дренки . Затова практическата полза от тях е съмнителна .
                              Сега действащата система на Технотест е абсолютно безполезна и е само за събиране на пари . На времето още като наивен млад инженер отивам аз с първото ремарке . Натоварил съм в колата де що имам дипломи и свидетелства като очаквах че ще ме разпънат на кръст . Както знаеш едни 90% от едно туристическо ремарке е заварена конструкция и очаквах поне да ме попитат кой е извършил заваръчните работи и правоспособен ли е за това . Бях се подготвил с чертежи ама ей на никой не се поинтересува нито кой е направил заварките нито от каква стомана са шенкелите които държат главините или скобите които държат моста към ресорите . Как се преценява на око заварка боядисана с три пласта боя като пласта по средата е Боди 930 ? Аз лично така не бих си сложил подписа под документ пускащ в движение по пътищата на родината каквото и да било .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Аз лично така не бих си сложил подписа под документ пускащ в движение по пътищата на родината каквото и да било .
                                Ако имаха някаква отговорност по закон и те не биха.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X