Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WALTHER P22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WALTHER P22

    Имам го от 8 години, заедно с дългата цев. Много неща съм чул за него "за' и "против" . Аз все още си мисля, че положителните неща са му повече от другите. Изстрелял съм за тези години хиляди патрони. Това е абсолютно верно стрелям много. Даже когато преди няколко години дядо поп ме положи в православието, той Валтера ми беше на гъза. Та мисълта ми е имам ли съмишленици които да подкрепят това превъзходно оръжие, и какво мислят за него ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  • #2
    До: WALTHER P22

    Мой приятел,казва се Валентин Неделчев има същия пистолет също от много години.Мога да кажа че е един превъзходен пистолет,много точен,красив и лек.Само веднъж ,беше го смазвал с някакъв спрей и започна да засича.След смазването му с ГОИ -такава имаше в наличност,нещата се промениха коренно.

    Коментар


    • #3
      До: WALTHER P22

      Аз съм чупил такъв до ниво брак.Сцепи му се затвора.По време на стрелба и за малко да лапна затвора като тоблерон.На един познат му се разчекна затвора от хипер скоростен патрон(пистолета беше на 10изтрела).Като цяло освен това че му пада постоянно мушката(не случаино го продават с няколко номера за индивидуална прострелка) и това че му се клати пластмасовия мерник(което мене лично много ме дразни).Капризен е за патрони (само скъпи,иначе засича)Развива му се цевта (на късата цев) и постоянно трябва да се проверява дали е завита. Иначе бива за стрелба така за кеф.
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #4
        До: WALTHER P22

        А с какво е повече от Марголина например? Освен че струва пет пъти по-скъпо?

        Коментар


        • #5
          До: WALTHER P22

          Не мисля че съм писал че е повече от този или онзи пистолет.Просто на мен ми хареса/макар че ми е малко лек/.Пък и да убеждаваш Стефан,че някаде има нещо по добро от руското е кауза пердута.Искам само да добавя че Марголин е замислен като спортен малокалибрен пистолет.

          Коментар


          • #6
            До: WALTHER P22

            Аха. А другият боен ли е?
            Що, имаш пари за Хамерли ли?
            Марголин е реален състезателен пистолет. Р-22 е непонятно какво, нещо като телефон за 3 000 лева. И двете не могат нищо, освен с тях да се тренира равна мушка. Защо трябва да се възхищавам от лошото и скъпото, когато познавам по-добро и по-евтино?
            Знаех човек, на когото и 0,22 вършеше работа. От всякакво положение улучваше всяко коляно и лъкът на всякакви разстояния с първите изстрели. Както и да завъртиш мишените. Само че целия му живот беше минал в биатлона и стрелбата, съмнявам се че за някой друг такъв пистолет става за нещо.

            Коментар


            • #7
              До: WALTHER P22

              Интересен спор се е заформил тука. Аз като притежател на Р22 и на Марголин може би мога да бъда полезен с нещичко. С Валтерчето наистина съм изстрелял хиляди патрони /верно, че е малко капризен към тях, но кеф цена нема!/. Не бих го сменил за нищо друго когато става въпрос за постоянно носене - лек, невероятно удобен, не пречи и не ти докарва дископатии. За човек свикнал с него бързата и ефективна стрелба е като да ходиш по удобен път.
              Сега малко за Марголина. Въпреки, че постоянно Р22 е с мен относно оръжията, винаги съм твърдял че руснаците разбират от оръжия. До 1957г всички успехи на руската стрелба, като европейски, световни и олимпийски титли са постигнати именно с това оръжие - Марголин .22 .Преди около 2 месеца правих прострелка на една оптика с калашника. След 10-15 изстрела на 100 метра и упор капака на колата успях да ги събера в 10-15 сантиметра. Синът ми си извади Марголина и от захват с две ръце пусна пет изстрела. При проверката се оказа, че и петте са вътре в група от около 25см. Накарах го да повтори наколко пъти упражнението, резултата беше същия ! Друг е въпроса колко удобен за носене е Марголина, дори и с резнати перца.......
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #8
                До: WALTHER P22

                И тука ли подхванахте да разпъвате Валтерчето на кръст...
                Какво ли не съм чувал за него... В един оръжеен форум, не само спрях да пиша, но и да чета, след като прочетох, че всичките му винтове се развивали... Много внимателно си го разгледах за пореден път, за да се уверя, че пружинните щифтове, всъщност не са винтове...
                Втулката, държаща цевта, наистина се развива, но само ако не е стегната предварително...
                За удобството при ежедневно носене, вече колегата е споделил...
                След 4-5 годишно, почти ежедневно носене, все още не са му изпаднали мерните прибори...
                Затворния блок е лят, от някаква лека сплав, с неизвестен състав и не е от най-здравите, може би. Венци (Румънеца) е описал по-горе, как същият е щял да го плесне по челото, но е пропуснал да спомене причината...
                На 25 метра, някои правят група, от 10 изстрела в 5 сантиметра... зависи кой стреля, лично аз не мога...
                Стреляло само със скъпи патрони... Верно, не ще да презарежда с патрони по 7-8 стотинки (и Марголина ги плюе, като са забравили заряда им ), но с тези по 12-15 ст. си работи като шевна машинка...
                Цената му не е космическа... последно го гледах 600 лева...
                За над 8 хиляди изстрела, продължава са си стреля като ново...
                Последно редактирано от giorgio; 27-10-08, 14:19.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: WALTHER P22

                  Има и още нещо.Валтер п-22 е много красиво пистолетче.При цялото ми уважение към руската оръжейна конструкторска мисъл,те няма да направят красиво оръжие още половин век най -малко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: WALTHER P22

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    И тука ли подхванахте да разпъвате Валтерчето на кръст...
                    Какво ли не съм чувал за него... В един оръжеен форум, не само спрях да пиша, но и да чета, след като прочетох, че всичките му винтове се развивали... Много внимателно си го разгледах за пореден път, за да се уверя, че пружинните щифтове, всъщност не са винтове...
                    Втулката, държаща цевта, наистина се развива, но само ако не е стегната предварително...
                    За удобството при ежедневно носене, вече колегата е споделил...
                    След 4-5 годишно, почти ежедневно носене, все още не са му изпаднали мерните прибори...
                    Затворния блок е лят, от някаква лека сплав, с неизвестен състав и не е от най-здравите, може би. Венци (Румънеца) е описал по-горе, как същият е щял да го плесне по челото, но е пропуснал да спомене причината...
                    На 25 метра, някои правят група, от 10 изстрела в 5 сантиметра... зависи кой стреля, лично аз не мога...
                    Стреляло само със скъпи патрони... Верно, не ще да презарежда с патрони по 7-8 стотинки (и Марголина ги плюе, като са забравили заряда им ), но с тези по 12-15 ст. си работи като шевна машинка...
                    Цената му не е космическа... последно го гледах 600 лева...
                    За над 8 хиляди изстрела, продължава са си стреля като ново...
                    !
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: WALTHER P22

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      След 4-5 годишно, почти ежедневно носене, все още не са му изпаднали мерните прибори...
                      Не знам на Р22 как е закрепването на мушката, обаче един приятел има проблем с мушката на Р99. Мушката е пластмасова, в долния си край е оформена като щипка, щипката се пъхва в отвор на затворния блок, зъбчетата штракват и захапват отвътре. За да се свали мушката, трябва да се стиснат зъбчетата отвътре (при разглобен пистолет). Обаче на приятеля мушката му няколко пъти се отскубва при бързо вадене от кобура, просто мушката се закача някъде по кобура и се отскубва. Тъй като между зъбчетата на мушката има едно подозрително отворче с диаметър около 1-1,5 мм. аз имам подозрението че в него ( след като се монтира мушката) трябва да се пъхне някакъв пружинен щифт, който да държи двете зъбчета разтворени и да не позволява силовото отскубване на мушката. За съжаление нямам възможност да разглобя друг Валтер, а и със схема не разполагам, та да разбера дали съм прав за щифта. Пистолета е купуван втора употреба и собственика не е забелязал имало ли е или не щифт! Ама ще трябва да се направи някакъв щифт примерно от пружина на детска играчка (от тия дето се навиват на ключе), иначе най-накрая ще успее да си загуби мушката.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: WALTHER P22

                        Дай да го видим. Може да се намери нещо в секретните чекмеджета с части за часовници.
                        Не знам за какво да се носи постоянно 0,22. Освен ако човек не е професионалист във върхова форма. Ако е за тиха вечер с другари на стрелбището, тогава арките на затворите не пречат.

                        Коментар


                        • #13
                          До: WALTHER P22

                          Незнам как е при Р99, но подозирам че е като при Р22. Дизайна им е напълно еднакъв и това е нормално те са си братчета. Мушката на Р22 се закрепва без каквито и да е щифтове и пластини. Но ако наистина сменяш мушката при всяка стрелба ще се получи проблем със закрепването и, тя все пак си е пластмаса. А за да изпадне при вадене от кобура, то или кобура не е за този пищов, или пищоФа не е за този кобур. А за споменатата група на 25 метра от 5-6 см, то това е напълно реално с Р22.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #14
                            До: WALTHER P22

                            И аз подозирам че е като при Р22 затова питах тука. Кобура е пластмасов за бързо вадене и е за този пистолет, явно мушката има проблем щом няма фабрично щифт. Ако собственика иска мога да му реша проблема с леко побългаряване, казал съм му какво мога, а ако не иска - да си търси нова мушка. Все пак и пистолета и проблема са си негови!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              До: WALTHER P22

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Не знам на Р22 как е закрепването на мушката, обаче един приятел има проблем с мушката на Р99. Мушката е пластмасова, в долния си край е оформена като щипка, щипката се пъхва в отвор на затворния блок, зъбчетата штракват и захапват отвътре. За да се свали мушката, трябва да се стиснат зъбчетата отвътре (при разглобен пистолет). Обаче на приятеля мушката му няколко пъти се отскубва при бързо вадене от кобура, просто мушката се закача някъде по кобура и се отскубва. Тъй като между зъбчетата на мушката има едно подозрително отворче с диаметър около 1-1,5 мм. аз имам подозрението че в него ( след като се монтира мушката) трябва да се пъхне някакъв пружинен щифт, който да държи двете зъбчета разтворени и да не позволява силовото отскубване на мушката. За съжаление нямам възможност да разглобя друг Валтер, а и със схема не разполагам, та да разбера дали съм прав за щифта. Пистолета е купуван втора употреба и собственика не е забелязал имало ли е или не щифт! Ама ще трябва да се направи някакъв щифт примерно от пружина на детска играчка (от тия дето се навиват на ключе), иначе най-накрая ще успее да си загуби мушката.
                              Стандартно са така и двата.
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X