Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
    Да, Но все пак говорим за по 4-5 курса на ден Все пак е криза Кел файда да ти карат камионите ся, та ся, а ти да не можеш да ги търгуваш.Тези камази карат около 7 км г/д хубъв път асфалтиран, но с дупки после почват на черен път около 20-30 км С тези камази има и 1 мерцедес с щипка Общо са 5 камаза и 1 мерцедес на ден правят по 3-4 курса. И като сметнем среднен диаметър на дърво като е 40-45 см те ги товарят над спонците по някой път и така
    Вие в Якоруда сте все по големите работи, кой преработва по 200 000 м3 трупи, кой вози с 6 камиона 3-4 курса на ден...... Макар и да не карам камион знам много добре за колко се товари един Камаз. Пет Камаза и един Мерцедес са 60м3 трупи в гората нямаш място за такава рампа. Тръгнеш ли да ги събираш няма да ти стигнат 5 часа.

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
      Вие в Якоруда сте все по големите работи, кой преработва по 200 000 м3 трупи, кой вози с 6 камиона 3-4 курса на ден...... Макар и да не карам камион знам много добре за колко се товари един Камаз. Пет Камаза и един Мерцедес са 60м3 трупи в гората нямаш място за такава рампа. Тръгнеш ли да ги събираш няма да ти стигнат 5 часа.
      Еми може и да си прав ако се тръгне да се събират са 5 часа.За толкова горе доло им излизат курсовете, като направим и сметка, че ги товари мерцедеса камаз, по камаз после и него си товари И разтоварването в Цеха. + Още някой курс Литровички но при тях варвят много по бързо работите(за литровичките де )
      Колкото до 200 000 м3 трупи, напра ви си сметка на всяка седмица се прави по 1 курс с Даф-а с макари директно към гърция, отделно се изкопуват Литровиците.Идва камион от софия товари се с литровици и айде пак в Гръцко за сушилници за Тютюн.Отделно печелят и от остатъците от макарите (за саче на хората)И правят и дъски. Само в Цеха работят около 5 мотокара който зареждат бая огромен Гатер банзик който като съм гледал ги оглозгва обикновенните трупи с по 40 сантиметра за около 15 мин смисъл маха капаците Аз така и не разбрах сега много ли ти се виждат тея 200 000 М3 или малко А отколкото за рампата те извличат на една като полянка и от там товарят Средно на ден им се вързват по толкова курса. Пък и фирмата не е от вчера в Якоруда бичат 3 фирми: Дървообработване и Прецизност ООД и ЕлитТ ООД и Кума лиса(така му викат за фирмата не му знам името).
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Добре значи ние преди 2 (или 3 години ще ви излъжа) години карахме от едно село Гела и от Гела 40 50 км черен път.Значи някаде около 150 отиване и връщане.Защо всички цехове си пращаха само камазите,помислете.Защо примерно на камаза деференцяла е 2000 с мост, а на волвото изкат 4500лв.Защо на камаза ремонта е 3000,а на западен камион поне 10000 12000лв.За по малко предприятие камаза е супер.Вярно не е толкова комфортен и тих колкото Мана но върши почти същата работа.Поздарви.

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
          Добре значи ние преди 2 (или 3 години ще ви излъжа) години карахме от едно село Гела и от Гела 40 50 км черен път.Значи някаде около 150 отиване и връщане.Защо всички цехове си пращаха само камазите,помислете.Защо примерно на камаза деференцяла е 2000 с мост, а на волвото изкат 4500лв.Защо на камаза ремонта е 3000,а на западен камион поне 10000 12000лв.За по малко предприятие камаза е супер.Вярно не е толкова комфортен и тих колкото Мана но върши почти същата работа.Поздарви.
          И ти си прав, за малък цех като за начало един Камаз(бордовак) си е направо превъзходно Евтин камион с евтина поддръжка, какво повече от това да искаме Вярно мана има повече удобства, но пък и поддръжката е ....
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
            За къси разтояния това е най-добре:
            http://www.youtube.com/watch?v=o6z-C...eature=channel
            Аз също смятам, че там е бъдещето, но това ще стане чак като почнат да текат лесно субсидиите за сектора...
            Т.е. най-рано след 2014 г ...

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
              Добре значи ние преди 2 (или 3 години ще ви излъжа) години карахме от едно село Гела и от Гела 40 50 км черен път.Значи някаде около 150 отиване и връщане.Защо всички цехове си пращаха само камазите,помислете.Защо примерно на камаза деференцяла е 2000 с мост, а на волвото изкат 4500лв.Защо на камаза ремонта е 3000,а на западен камион поне 10000 12000лв.За по малко предприятие камаза е супер.Вярно не е толкова комфортен и тих колкото Мана но върши почти същата работа.Поздарви.
              Камаза е ефективен, когато не смяташ собствения си труд по ремонтите. Особенно ако трябва да караш от 70-100 км. в едната посока Мана е много икономичен.

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                Камаза е ефективен, когато не смяташ собствения си труд по ремонтите.
                ... и когато не смяташ престоя ...

                Коментар


                • От: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                  Камаза е ефективен, когато не смяташ собствения си труд по ремонтите. Особенно ако трябва да караш от 70-100 км. в едната посока Мана е много икономичен.
                  Чакайте малко колега, какво ве кара да мислите, че поддържан Камаз се чупи всеки ден.Да ви кажа мерцедеса има повече престой в бокса отколкото Камаза на тая фирма! Трябва поддържане, без поддръжка и на 1 метър преход ще ти се чупи...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                    Аз също смятам, че там е бъдещето, но това ще стане чак като почнат да текат лесно субсидиите за сектора...
                    Т.е. най-рано след 2014 г ...
                    Не е основния проблем във финансирането. Най-после трябва да спре да се променя организацията на дърводобива: Закон за горите, ДАГ, НУГ, ИАГ не се знае утре кой ще добива. Една такава инвестиция се изплаща дълго време а ние не знаем утре как ще работим.

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Чакайте малко колега, какво ве кара да мислите, че поддържан Камаз се чупи всеки ден.Да ви кажа мерцедеса има повече престой в бокса отколкото Камаза на тая фирма! Трябва поддържане, без поддръжка и на 1 метър преход ще ти се чупи...
                      Не напразно един нов Камаз струва колкото 10 годишен Ман. Само дето няма как да се купи нов Камаз.

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        Здравейте бъдещи колеги, имах доста работа и почти никакво лично време и затова не съм посещавал форума. Радвам се че не сте ме забравили и си продължавате дискусията
                        Както бях споменал преди няколко страници съм се спрял на Руска машина, най-вероятно КамаЗ , но ми е интересна информацията и за други машини (западни, Руски)
                        Благодаря ви колеги, безценни сте...

                        Поздрави на всички и много безаварийни километри на машините ви!
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                          Една такава инвестиция се изплаща дълго време а ние не знаем утре как ще работим.
                          ...и дали ...

                          Така е в много сектори за съжаление - затова още сме на ниво плуг теглен от Белчо и Сивушка...

                          Успех на всички!

                          Коментар


                          • От: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                            Както бях споменал преди няколко страници съм се спрял на Руска машина, най-вероятно КамаЗ , но ми е интересна информацията и за други машини (западни, Руски)
                            Благодаря ви колеги, безценни сте...

                            Поздрави на всички и много безаварийни километри на машините ви!
                            Колега, имай предвид че това което пиша се отнася най-вече за извозване на трупи. При дървата за горене нещата стоят по-различно.

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              ....най-вероятно трупи ще се извозват и затова мисля че ще си допаднем с старото куче КамаЗ плюс това е доста разпространена машина и има хора, които и кътните зъби му знаят ..Не ми пречи че ще се счупи два пъти повече от Мерцедес или МаН, защото както казаха колегите по назад не се замисляш за части втора употреба, защото новите са на достъпни цени.... и както споменах преди малко... има доста хора които човъркат по тях и може по често да влиза в бокса, но няма да се бави там! До тези изводи стигнах, моля ако бъркам някъде да бъда поправен.
                              Real Recognize Real

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                                ....най-вероятно трупи ще се извозват и затова мисля че ще си допаднем с старото куче КамаЗ плюс това е доста разпространена машина и има хора, които и кътните зъби му знаят ..Не ми пречи че ще се счупи два пъти повече от Мерцедес или МаН, защото както казаха колегите по назад не се замисляш за части втора употреба, защото новите са на достъпни цени.... и както споменах преди малко... има доста хора които човъркат по тях и може по често да влиза в бокса, но няма да се бави там! До тези изводи стигнах, моля ако бъркам някъде да бъда поправен.
                                До сега не сме имали проблеми с резервни части и сервиз за Ман и Скания. Три години за нас работи един Камаз на който плащахме на кубик и имам информация за ремонтите и разходите за Камаза. Единия от шофьорите ми е работил в гоското много години, по точно е карал три Камаза от магазина до брак. Той караше до сега Сканията ( осем години) и никога повече няма да се качи на Камаз, а Сканията е 83 набор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X