Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

    Алекс ме е изпреварил
    Аз само ще вметна , че в ръководството ( което Божко си е направил труда да залепи в систематизираната информация ) всеки от изброените щатни типоразмери гуми се препоръчва да се монтират на съответния размер джанти : 225 на 6J , 235 на 6,5J и 255 на 7J.

    Между другото , единият ми комплект гуми - 255/75/15 са с външен диаметър 75 см. , което ( без да ровя в калкулаторите ) пак не прави баш 31".

    Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
    .... Аз успях да я докарам до 22/100 извънградско още в първата седмица, в която се качих след 3 месеца далеч от джипа. Веднага след това я закарах на газ анализатор и в момента извънградския разход е около 14/100....
    Ми пак е много . Аз на дълъг път с около 90 км./ч. я докарвам до не повече от 11,5. С обикновена ГУ и без да е виждала газ анализатор и без да я "скопявам" . В смисъл - на газ върви със същата мощност като на бензин .
    Помня че Божко споменаваше за неговата ( когато я имаше ) 10-11.
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-10-16, 12:25.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Между другото , единият ми комплект гуми - 255/75/15 са с външен диаметър 75 см. , което ( без да ровя в калкулаторите ) пак не прави баш 31".
      Това имах предвид. Това са точно 30.1"
      аз карах с 31 и разлика в километража нямаше.
      на вратата пишеше точно това
      но въпрос на вкус, ако искате може и 135/80/13 да сложите

      p.s. за да съм съвсем точен 31" е 266,7/78,7/15
      Последно редактирано от fanatic; 26-10-16, 16:32.
      no signature no problems

      Коментар


      • #48
        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Подледнете си лепенките на вратите и си пуснете един калкулатор за гуми и ще разберете, че 31" е щатния размер на фронтера А. Но все пак не се знае кой неразумен предишен собственик е бил подведен от някой истински "гумаджия" и е монтирал аспиринчета на вашата фронтера
        235/70 R16 e 28.93"

        Коментар


        • #49
          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

          Първоначално публикуван от to66ko7 Преглед на мнение
          235/70 R16 e 28.93"
          И къде точно видя че 235/70 R16 е фабричния размер на Фронтера А?
          no signature no problems

          Коментар


          • #50
            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            И къде точно видя че 235/70 R16 е фабричния размер на Фронтера А?
            А какво ще кажеш за 225/75 R15?
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #51
              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

              Те са не аспиринчета,ами направо витамин "с"

              Коментар


              • #52
                От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                Aбе не знaм зa тaблици,но еднa от първите внесени Фронтери в Опел Булвaрия ,ни вози с женa ми нa свaтбaтa преди 25 години и първото нещо дето ми нaпрaви впечaтление ,бяхa големите бaлонни търкaлетa 265/70/15,които обaче не сa 31ци.31ци кaрaм през зимaтa мaкс скорост нa гaз ,с обикновенa AГУ130км/ч,нa бензин до 150,може сигурно и още мaлко ,но нямa смисъл,с31ците е мaлко по -бaвно нaбирaнето от 100 нaгоре,рaзход 14-15/100км.с посочените гуми.През лятото кaрaм Бриджстоун Дуелер HT265/70/15,но достa свити в протекторa,въпреки товa много стaбилни ,скорост нa гaз 140км/ч.,нa бензин150 и ,но достa по- динaмично,рaзход 13-14 /100км. при постояннa скорост 120-140 мaгистрaлa.Нaй-приятнa скорост 100-110км/ч.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X