Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За по лесно и бързо връзване на лозе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За по лесно и бързо връзване на лозе

    Колеги, гледам лозе и като дойде сезона на връзването след копането и пръскането разбира се,за което имам техника ми става жал. това ми е една от най неприятните операций. Искам да попитам някой не знае ли материал някакъв от рода на пластмасовите свински опашки със които ми се струва че ще става много лесно и бързо връзването но са скъпи и не разградими като конците, аз немога за сега да измисля нещо по добро, затова ако някой има някаква идея моля да я сподели.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

  • #2
    От: За по лесно и бързо връзване на лозе

    Значи да ти кажа аз как го правя. Едното лозе сорт " булгар " пръчките като израстнат достатъчно ги връзвам за горния тел . Другото лозе е сорт " широка мелнишка " като израстне около метър взимам дълги връзки ; които са на руло и връзвам по средата между двата тела на циментовия кол и дърпаш до другия кол ; после на другия и така до края. Опъвай ги колкото може да приберат ластарите към теловете. После на две места привържи връзките една за друга. Дано съм бил полезен.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: За по лесно и бързо връзване на лозе

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Колеги, гледам лозе и като дойде сезона на връзването след копането и пръскането разбира се,за което имам техника ми става жал. това ми е една от най неприятните операций. Искам да попитам някой не знае ли материал някакъв от рода на пластмасовите свински опашки със които ми се струва че ще става много лесно и бързо връзването но са скъпи и не разградими като конците, аз немога за сега да измисля нещо по добро, затова ако някой има някаква идея моля да я сподели.
      Връзвам с каквото ми падне,ама най ми допаднаха ленти от стари тениски,държат доста.Иначе и рафия съм пробвал ама се къса.Но най-добре държат собствените прикрепващи органи на лозата-мустаците.Където съм ги усукал не са пуснали,а като се вдървесят...става страшно.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: За по лесно и бързо връзване на лозе

        Вземал съм от бриколаж такива каквито ти трябват.Зелени. Издържат на ув. След като се използват могат да се разкопчават и ползват наново.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: За по лесно и бързо връзване на лозе

          Събота и неделя вързах и оплевих лозето. Вижте за този метод с дългите връзки как го правя. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0844.jpg
Прегледи:1
Размер:240.3 КБ
ID:5286290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0843.jpg
Прегледи:1
Размер:250.3 КБ
ID:5286291
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: За по лесно и бързо връзване на лозе

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Събота и неделя вързах и оплевих лозето. Вижте за този метод с дългите връзки как го правя. [ATTACH=CONFIG]341104[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341105[/ATTACH]
            Браво,струва ми се че така става по бързо от класическият метод,ще го пробвам и аз със сезал,мисля че ще се получи!

            Коментар


            • #7
              От: За по лесно и бързо връзване на лозе

              Баща ми прави така, но ползва и "телчетата", с които пристягат торбичките на хляба. Онези двойните в пластмасова обвивка.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: За по лесно и бързо връзване на лозе

                Какво ли не измислят хората! )) http://bglozar.com/view_338_Duratool.html
                Моята пристигна вчера (много тарикатска машинка) и още не съм я изпробвал в реални условия.

                п.с. Извинявам се, че повдигам стара тема но мисля, че би могло да е от полза на доста хора.

                Коментар


                • #9
                  От: За по лесно и бързо връзване на лозе

                  Първоначално публикуван от toty84 Преглед на мнение
                  Какво ли не измислят хората! )) http://bglozar.com/view_338_Duratool.html
                  Моята пристигна вчера (много тарикатска машинка) и още не съм я изпробвал в реални условия.

                  п.с. Извинявам се, че повдигам стара тема но мисля, че би могло да е от полза на доста хора.
                  Като се поразлисти лозето, на тая машинка и на връзващия ми се струва че ще е много трудно. А то точно тогава има най голяма нужда от привързване.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #10
                    От: За по лесно и бързо връзване на лозе

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Като се поразлисти лозето, на тая машинка и на връзващия ми се струва че ще е много трудно. А то точно тогава има най голяма нужда от привързване.
                    Успях вече да я дегустирам (преди да ме завали) , листата не са проблем, никакъв!

                    Коментар


                    • #11
                      От: За по лесно и бързо връзване на лозе

                      Взех от кауф... една макарка на която е навита тел с пластмасова обвивка(зелена). 100м струва 2 лева като на макарката има нещо като сцепена пластина за отрязване . Вече я използвах на доста места за пристягане на какво ли не + чистене на карбуратор на косата с телта.
                      Погледни го! Самата тел е оптимално здрава и гъвакава и даже и на дебела пръчка само с 2-3 врътки би трябвало да я държи към теловете.
                      Оригиналната му цел е такава. При градинските пособия.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: За по лесно и бързо връзване на лозе

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Колеги, гледам лозе и като дойде сезона на връзването след копането и пръскането разбира се,за което имам техника ми става жал. това ми е една от най неприятните операций. Искам да попитам някой не знае ли материал някакъв от рода на пластмасовите свински опашки със които ми се струва че ще става много лесно и бързо връзването но са скъпи и не разградими като конците, аз немога за сега да измисля нещо по добро, затова ако някой има някаква идея моля да я сподели.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:th_1336652585_55_1.jpg
Прегледи:2
Размер:2.4 КБ
ID:5384286Апарат за връзване на лозя-54лв.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За по лесно и бързо връзване на лозе

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:th_1336652585_55_1.jpg
Прегледи:2
Размер:2.4 КБ
ID:5384317

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X