Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дизел със,и без турбина-старт в студ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дизел със,и без турбина-старт в студ

    Здравейте,
    Отдавна изпадам в размисъл(доколкото ми се удава)за следното:
    Има ли разлика в стартирането на дизелов двигател ,който е с турбина,или такъв,който е без(атмосферен дизел)?Имам предвид,че турбинирания,като правило е с по-ниска компресия от 2 до 4 атм. някъде,та тази по-ниска компресия при стартиране в голям студ не го ли затруднява?А,и турбото при стартирането не "пее в хора"...

    П.П. Ако "терзанията" ми вече са дискутирани трийте,но моля дайте насока,ок?
    Последно редактирано от mbenz; 31-03-10, 21:31. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: дизел със,и без турбина-старт в студ

    Защо мислиш,че турбото е с по ниска компресия?
    Опел Корса В 1,4 82 коня
    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
    Ямаха ХТ 600Е
    Симсон SR 49 1959 г. :D

    0898234666:D

    Коментар


    • #3
      До: дизел със,и без турбина-старт в студ

      Първоначално публикуван от ivan_pk Преглед на мнение
      Защо мислиш,че турбото е с по ниска компресия?
      Не се налага да мисля-винаги е така!
      А,ти защо мислиш,че турбинирания мотор е със същата компресия,като атмосферния...?
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: дизел със,и без турбина-старт в студ

        Първоначално публикуван от ivan_pk Преглед на мнение
        Защо мислиш,че турбото е с по ниска компресия?
        То няма нищо за мислене. В болшинството случаи е така. Възможно е да има и изключения.

        Иначе по темата...
        При равни други условия може да има някаква разлика в паленето. Ако двата двигателя са изправни едва ли ще успеем да я доловим. Все пак и двигателят с турбо е проектиран да се пали "без теглене".
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          До: дизел със,и без турбина-старт в студ

          И да го мислите, и да не го мислите, запалването на всякакъв двигател се проектира с резерв.

          Повечето палят без свещи, но все пак им се включват свещите. Повечето ще запалят и с 8 волта, но акумулаторът е на 12. Повечето ще запалят и с цетаново число 30, но в книжката пише 40 или 50. Атмосферните и турбинираните двигатели се различават, освен по компресия/степен на сгъстяване (което не е абсолютно задължително) и по форма на камерата, характеристики на дюзите, поведение на помпата и куп други дреболии.

          И така, крайният резултат е че има двигатели лесно-палещи и трудно-палещи, двете категории са и атмосферни, и турбинирани.

          Коментар


          • #6
            До: дизел със,и без турбина-старт в студ

            То е ясно че като е нов е проектиран да е с резерв и в двата варианта
            И на мен ми е интересно един поиздухан дизел, примерно на форд 1.8 мотора който го има във версии с турбо и без, ако и на двата мотора им е паднала компресията с няколко атмосфери не би ли следвало мотора с турбо който заводски е с по ниска компресия да излезе извън границата до която може да пали все още?

            А на един чист дизел дори да му падне компресията колкото на турбиниран би следвало пак да успява да запали.

            Има ли логика в това дето написах или не ?
            Ники

            Коментар


            • #7
              До: дизел със,и без турбина-старт в студ

              Дай да си говорим за истински дизели....тоя Форд де го намеси там. Единственият им хубав двигател е на Рейнджъра (на предпоследния).....защото е на Мазда .

              Имам наблюдения на дизели моя собственост през годините, на Пежо, Опел, Фолксваген и на 6 Тойоти. Е нищо не пали като японските.
              От последните съм имал 3 комън рейла и три обикновени, комънрейлите не са в сметката, там няма какво да се коментира.

              От обикновените единия е на лека кола корола, чист дизел, единия е 3В, на скрапа и единия е 12НТ, на предишната ми джипка. Тоя на леката и него го оставяме защото е с малка кубатура, при минус колкото и да е, пали без никакво замисляне.

              Сега сравняваме 3В-3.5л. чист дизел и 12НТ 4.0л турбо дизел, при много ниски температури ..... разлика почти няма. Палят като те видят да вадиш ключа от джоба. Съседите с бензиновите още ги е яд. Чистият дизел работи една идея по твърдо, а турбодизелът пуши една идея повече при самото запалване.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                Е неможах да се сдържа, дано не ме съдиш за авторски права

                А иначе форд и циганин зимата не работят , колкото и да е хубав мотора студен,загрял само като го чуя каквърти се едно всеки път се мисли ся да запаля ли да не запаля ли ....

                друго си е това
                Прикачени файлове
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • #9
                  До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                  Ха ха.
                  Офф: Вече има мои цитат в подписа на трети участник тук.
                  Ще ме направите класик преживе бре....
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                    Xa-xa,някой дори и с турбина и комън реил,на смешните (за някои държави) -18 вече им е много лошо...



                    Като бяха големите студове началото на годината (сутрин си беше -20), се изгаврих един път и без никакво подгряване запали от 3-то врътване(не на ключа... ). Този сигурно е с гадничка нафта...
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #11
                      До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                      Ако питаш за разликите в паленето м/у 1.8 Д и 1.8 ТД Форд
                      и двете не палят . Няма лято , няма зима спасението ти е да го паркираш на по - голямо надолнище . Всичко това е изпитано на собствен гръб
                      Успех

                      Коментар


                      • #12
                        До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                        Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                        Ако питаш за разликите в паленето м/у 1.8 Д и 1.8 ТД Форд
                        и двете не палят . Няма лято , няма зима спасението ти е да го паркираш на по - голямо надолнище . Всичко това е изпитано на собствен гръб
                        Успех
                        Да,мой приятел си навиваше въжето около страничното огледало,за да не му се налага да го закача ежедневно.
                        Иначе доловими разлики няма-което си пали,си пали и обратното,което не-не.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                          Дино доколкото разбрах клипа си го правил при -18 градуса.Мога да ти кажа че двигателя ти пали супер ,но не бързай когато ти изгасне лампата за свещите веднага да въртиш ключа за палене .Изчакай още поне 5-10 сек докато чуеш релето да щракне или да изключи .Гарантирам ти че даже няма да чуеш и стартера като пали .Все пак е зима не е лято .Успех от мен

                          Коментар


                          • #14
                            До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                            За жалост това не съм аз. Това е в Румъния пак по същото време на годината. Иначе си чакам да изгасне лампата и да спре да бръмчи помпа ли е какво е... Пали си от раз. Иначе ако врътнеш направо,без да подгрееш, може и 20 секунди да върти... Иначе е добре.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #15
                              До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                              Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                              Дино доколкото разбрах клипа си го правил при -18 градуса.Мога да ти кажа че двигателя ти пали супер ,но не бързай когато ти изгасне лампата за свещите веднага да въртиш ключа за палене .Изчакай още поне 5-10 сек докато чуеш релето да щракне или да изключи .Гарантирам ти че даже няма да чуеш и стартера като пали .Все пак е зима не е лято .Успех от мен
                              Хубаво е да се има предвид, че автомобилите не се разработват от олигофрени. Ако е трябвало лампата да гасне едновременно със спиране на нагряването на свещите или за някакво различно време, със сигурност са щели да го направят така.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X