Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Значи , купуваш си макетно ножче от около 3 лв. което има отстрани фиксиращо болтче , измъкваш ножчето около 3-4мм и затягаш това болтче ! сваляш джантите от колата ,правиш си едно чайниче греяна ракийка (за да спори повече работата) и започваш да режеш !ВНИМАВАЙ С ПРЪСТИТЕ !!!
    Важно - режеш само средните блокчета ( големите с по 4 разреза , малките с по 3 , напреко на движението )крайните ако не те домързи (а мен ме домързя след първата гума)се режат с по два среза по посока на дв. не задълбавай много !!!по-добре да повториш операцията след време от колкото да срежеш повече !трябва да се покарат на асфалт поне 100км. за да се отворят срезовете !
    сниката е голяма -дано се види резултата !

    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #32
      на отъпкан сняг ка се държат,аз с моите немога да спирам
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #33
        То пък за какво ти е да спираш !
        Разликата от преди е огромна , но нямя да стане като маркова чисто зимна гума -която пък има проблем в рохкавия сняг и калта ! и не сменяш гуми в студа ! естествено че това е компромис , но за мен е доста сполучлив !
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #34
          абе вчера щях да одаря ени коне,ама на мангалите им казах че още веднъж ако конете им са на пътя ,вадя карабината и няма да има вече коне
          3 коня на дярварите спънати и немогат да се движат кой знае колко ,добре че бях с нивата че минах през канафката ,а те животинчетата неса виновни ближат си сол
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #35
            А-а-а ! Ние сме по-добре ! при нас пък е пълно с прасета(диваци) , ама няма карабина
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #36
              Е добре де тая нацепена гума" може" евентуално да ти помогно при по-заледен терен,но във всеки друг случай си разсипваш гумите.Освен ако нямаш доста пари, да ги сменяш непрекъснато,но ако е така си купи гуми с тези параметри и ги сменяй ,когато е необходимо.
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #37
                От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                Здравейте,
                Да не пускам нова тема та тука директно, когато се нарежат гумите с машинка или каквото и да е, има ли вариант да намали шума на гумите като се карат по асфалт? Идеята е че сложих BFGoodrich Mudterrain на повдигната Хонда ЦРВ но не съобразих, че е на шаси и вибрацийте се предават директно на купето и сега е мама миа вътре основно между 40 и 60 км през др време се ядва... та ако направя допълнителни черти, нарежа малко квадратите дали ще има ефект в взуков аспект..... сега се оглеждам за Allterrain ама няма никъде 15-ки всички са 16-ки и са големи а хондела не може да носи повече от 235/75/15 към момента съм с 215/75/15 Мъд терените предполагам че All terren ще може да влезнат и 235, но не съм сигурен...та ако не става с нарязването ще мисля за бартер някой ако има интерес да ги сменям..... мерси!

                Коментар


                • #38
                  От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                  От къде ги вадите тези идеи,ум не ми стига!
                  Развали си гумите,то и без това ще вземаш други.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #39
                    От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                    явно не знаеш....друг?

                    Коментар


                    • #40
                      От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                      Първоначално публикуван от telecentar Преглед на мнение
                      явно не знаеш....друг?
                      Едва ли са много хората, които са правили такива глупости, така че си свободен да експериментираш и да споделиш резултата.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                        Първоначално публикуван от telecentar Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Да не пускам нова тема та тука директно, когато се нарежат гумите с машинка или каквото и да е, има ли вариант да намали шума на гумите като се карат по асфалт? Идеята е че сложих BFGoodrich Mudterrain на повдигната Хонда ЦРВ но не съобразих, че е на шаси и вибрацийте се предават директно на купето и сега е мама миа вътре основно между 40 и 60 км през др време се ядва... та ако направя допълнителни черти, нарежа малко квадратите дали ще има ефект в взуков аспект..... сега се оглеждам за Allterrain ама няма никъде 15-ки всички са 16-ки и са големи а хондела не може да носи повече от 235/75/15 към момента съм с 215/75/15 Мъд терените предполагам че All terren ще може да влезнат и 235, но не съм сигурен...та ако не става с нарязването ще мисля за бартер някой ако има интерес да ги сменям..... мерси!
                        Явно имаш проблем в окачване и много вероятно си взел гуми десета употреба..... Също така много вероятно, че налягането в гуми е много високо.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #42
                          От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Явно имаш проблем в окачване и много вероятно си взел гуми десета употреба..... Също така много вероятно, че налягането в гуми е много високо.
                          Много си прав за гумите , Золтан.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Много си прав за гумите , Золтан.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #44
                              От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                              Отговорът ми, че не знае и питам някой друг да каже не е "наглост" както написа някой а отговор на СПАМ на колегата отговорил с глупост - па като не знаеш не пиши по-добре от колкото да спамиш!!!


                              Гумите са на 3 години, налягането е 0.8, окачването си ми е наред, не е от това.....ще опитам и ако има ефект ще ви кажа

                              Коментар


                              • #45
                                От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

                                0.8 не е ли много ниско налягане ? Какво и дават за щатния размер ? Нещо ме кара да си мисля , че с нарязване шума ще се увеличи , но пробвай и сподели !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X