Обява

Свий
Няма добавени обяви.

COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

    Здравей колега, би ли казал колко й е дълбочината на грайфера като нова.
    Аз също съм се ориентирал към този модел гума, чета все положителни ревюта. Ако може да кажеш и височината в см., по таблица я дават 80,6см.
    Аз съм със Goodyear wrangler mt/r 235/85/16. Изключително съм доволен от тях. Тяхната височина обаче е близо 82см.
    Сега умувам м/у 235/85/16 и (33/12.5/15 - (83см) ). Поздрави!

    Коментар


    • #17
      От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

      Не съм мерил грайфер на чисто нови гуми до сега.
      Може би трябваше,за да видя как се износват.
      След монтажа 78-79см,но не знам колко правилно съм мерил.
      Последно редактирано от krisskriss; 05-02-17, 10:07.

      Коментар


      • #18
        От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

        Първоначално публикуван от krisskriss Преглед на мнение
        Не съм мерил грайфер на чисто нови гуми до сега.
        Може би трябваше,за да видя как се износват.
        След монтажа 78-79см,но не знам колко правилно съм мерил.
        Благодаря!

        Коментар


        • #19
          От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

          Убедих се в едно , на мазна кал не се справят добре в страничен наклон но като за такава гума пак добре се движат .

          Коментар


          • #20
            От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

            Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
            Убедих се в едно , на мазна кал не се справят добре в страничен наклон но като за такава гума пак добре се движат .
            Те повечето гуми не се справят със страничните наклони, особено ако е по - тежка машина (дълга база). А иначе като проходимост в мазна кал бива ли ги?
            Ако може да споделиш с каква машина си ги търкалял и размера й.
            Аз карах с Вранглер мт/р 235/85/16, на мицубиши 2 2.5
            На всякъде бяха много добри, само в най - клисавата кал се позамазваха, но там вървяха добре само тракторките... така, че пак добре се справяха.
            Надявам се тези да са по - добри като шарка за калта.
            Иначе купъра е с 2.5кг. по - тежък от вренглера на този рамер.

            Коментар


            • #21
              От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

              Колегата обяснява за предишната шарка
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0701-4wd-01-z+cooper-discoverer-stt+side-view.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5742922.
              Според мен и моя опит мога пак да кажа,че нямат нищо общо двете шарки освен марката.
              Говорим за модела DISCOVERER STT PRO
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15-cooper-discoverer-stt-pro.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5742923.
              На поредната разходка в събота се доказа това(сняг,киша,лигава кал и замръзнала почва отдолу+доста стръмно изкачване).Аз лично минах там където Предишната шарка не успя(да не споменавам други доста прехвалени марки) след доста опити,а гумите са монтирани на по-сериозна машина от моята.
              Имал съм лек проблем само на утъпкан сняг на страничен наклон(може би заради скоростта),но това се овладява от който може.
              Последно редактирано от krisskriss; 06-02-17, 23:33.

              Коментар


              • #22
                От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

                Първоначално публикуван от krisskriss Преглед на мнение
                Колегата обяснява за предишната шарка

                [ATTACH=CONFIG]901028[/ATTACH]

                Според мен и моя опит мога пак да кажа,че нямат нищо общо двете шарки освен марката.
                Говорим за модела DISCOVERER STT PRO

                [ATTACH=CONFIG]901029[/ATTACH].

                На поредната разходка в събота се доказа това(сняг,киша,лигава кал и замръзнала почва отдолу+доста стръмно изкачване).Аз лично минах там където Предишната шарка не успя(да не споменавам други доста прехвалени марки) след доста опити,а гумите са монтирани на по-сериозна машина от моята.
                Имал съм лек проблем само на утъпкан сняг на страничен наклон(може би заради скоростта),но това се овладява от който може.

                Благодаря, полезна информация. Вече съм убеден, че това ще е гумата, само немога още да реша 235.85.16 или 33.12,5.15 (Вечния въпрос) Ако имаха 10,5 хич нямаше да се чудя, ама това 12,5 ме разколебава леко. Иначе съм с П2 2.5 тди, със сегашните 235.85.16 няма никакъв проблем. В дълбока клисавица на стръмно успява да ги върти на 3та бавна, с много газ разбирасе. Но 33,12.5 си е бая по широка и незнам. Разликата в килограмите е между двата размера е само 2.5 но не само те са от значение, площа на която стъпва и сцеплението което прави са по, важни май... Забравих да спомена, че съм газифициран и това дава малко повече мощност на джипката.
                Според мен и моя опит мога пак да кажа,че нямат нищо общо двете шарки освен марката.
                Говорим за модела DISCOVERER STT PRO

                Коментар


                • #23
                  От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

                  Ако ще ги слагаш на Паджеро, тази тема ще ти е полезна. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202454

                  Коментар


                  • #24
                    От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

                    Първоначално публикуван от gogobsl Преглед на мнение
                    Ако ще ги слагаш на Паджеро, тази тема ще ти е полезна. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202454
                    Благодаря колега, прочетох я, наистина е полезна! Аз в случая нямам проблем с побирането на гумите а по скоро с развъртането им. Ето я джипката иначе.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC4637.jpg
Прегледи:1
Размер:836.7 КБ
ID:5743022

                    Коментар


                    • #25
                      От: COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R

                      Първоначално публикуван от krisskriss Преглед на мнение
                      Гумите са перфектни.За два месеца съм минал с тях 5000км,от които около 800-900 по черно(кал,камъни,сухи и мокри треви,наклони разни) и съм много доволен.
                      Никога не съм ги пазил и не гледам много от къде минавам и нямат забележки за сега.
                      Малко са по-тежки от предишните с които бях и на магистралата се усеща загуба на мощност,но то и размера е различен.
                      Чакам снега за да разбера дали ще се окаже гумата мечта.
                      Колега, на какво налягане ги караш?

                      Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X