Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

    Лифта какво включва като елементи?
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

      Пружини и помпащи амове

      Коментар


      • #18
        От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

        17 км. с гуми MATADOR MP75 Wisentta в дъжд - от с. Веселина до гр. Разград. По първокласния път при скорост около 85-90 км/ч при всяко по-силно натискане на спирачката ABS-ът започваше да "рита".
        На същата кола в горе-долу същите условия MATADOR MP82 Conquerra 2 не мърдат.

        Един и същ клас гуми, една и съща кола...

        Извод - калните гуми не са за пътя! Вие правете каквото искате.
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

          С последното съм напълно съгласен.
          Калните гуми не са за път.
          Купъра не са типичните кални гуми.
          Ние ще направим това което искаме.
          За мен матадор и гума в едно изречение не бива да се споменават.
          Моя извод.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #20
            От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            ...Ама ми се ще да мина на олтерейнки за лятото и да повиша размера...
            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Колата така и така не я карам в гората...
            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            ...Другият момент е че все повече ми харесват COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R...


            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Все пак смятам да я карам на дълго тая машина и скорост около 120-130 километра ще трябва да държи.
            А гумите са кални...


            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Калните гуми не са за път. Купъра не са типичните кални гуми.
            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Ние ще направим това което искаме...
            Тогава за какво е темата? Първо се пита за AT-гума, ама колата не е помирисвала кал, после пак дълъг път и 130 км (магистрала явно), после се посочва кална гума, после калната гума не била точно кална, нищо, че и дават 15% on-road и 85% off-road и накрая он, че ми каже той на мене!



            Успех...
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • #21
              От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

              Темата е за това какви са максималният размер гуми дето могат да влязат на тая джипка.
              Джипката не ходи в гората,защото основно се прави и малко се кара т.е. не ходи никъде.
              Идеята на джипката е да обикаля навсякъде където ми щъкне мухата в главата и колата може да мине.
              Започна се от олтерейнки,защото не бях ги разгледал на живо тия гуми да видя кое какво е.
              След разглеждането им видях,че купъра е една много интересна гума която въпреки това дето пише из нета на живо е друга.
              Не съм я карал и не знам как ще е.
              Ако е рекъл оня горе ще разбера.
              И накрая,да човек не виждал същата гума на живо не е меродавно да дава мнение за нея.
              Човек направил изводи за други гуми и кола не бива да налага генерално мнението си за това кое става и кое не спрямо моята или коя да е кола.
              Не е грешно да се дава мнение,но не смятам,че след 18 километра с нещо си трябва да отречем всички кални гуми вовеки за извън пътя.
              И да гумата трябва хем да може да върви из магистралите,хем и да може да гази в калта.Защото пусто не ми се ходи по черно до морето,но решейки да видя
              някоя красота в гората/ливадите нейде из България се налага да карам и по черно.
              Така ги виждам аз нещата.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #22
                От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                ...Защото пусто не ми се ходи по черно до морето,но решейки да видя някоя красота в гората/ливадите нейде из България се налага да карам и по черно.
                За което стига и нормална AT гума. Каквато беше предложена. От мен. Ма пусто не изглежда джипарски...

                P.S. А калната гума си е за извън пътя по замисъл и предназначение. В едни по-цивилизовани държави с такава гума на магистралата ще платиш такава глоба, че ще ти се завие свят.

                P.P.S. А ако моя скромен опит не се приема, ето ТЕСТ - и обобщените резултати (макар че и мненията на шофьорите са интересни за четене):

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:REULTS-TYRE-TEST.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5772839

                9 метра разлика между шосейна и кална гума на мокро!!!
                Последно редактирано от Павлин Андреев; 19-11-17, 21:27.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  За което стига и нормална AT гума. Каквато беше предложена. От мен. Ма пусто не изглежда джипарски...
                  P.S. А калната гума си е за извън пътя по замисъл и предназначение. В едни по-цивилизовани държави с такава гума на магистралата ще платиш такава глоба, че ще ти се завие свят.
                  Дуратрака е разрешен за движение по пътната мрежа, а в щатите и Канада е сертифициран и за зимна употреба.
                  Иначе инфото за Матадора беше ценно, въпреки че дори човек като види шарката може да си представи как ще се държи тази гума.
                  Я кажи KJ-я като го таваноса с какви гуми беше, че това също би било полезно инфо, от първо лице?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    ...
                    Извод - калните гуми не са за пътя! ...
                    Особено дървени подобия на известни марки и модели.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                      Поне съм пак в ди..та довечера ще кача снимки на гумите изложени в залата.
                      да се види разликата кое как изглежда на живо.
                      Само купъри няма за дс се види разликата.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение

                        9 метра разлика между шосейна и кална гума на мокро!!!
                        ... и само един метър между А/Т и М/Т... Изводът в случая е, че или това конкретно А/Т е за боклука или всички А/Т-та са безсмислица...

                        Малко офтопик, но наистина М/Т гумите и по-конкретно регенератите, би трябвало да са забранени по пътната мрежа...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                          Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                          ...Я кажи KJ-я като го таваноса с какви гуми беше, че това също би било полезно инфо, от първо лице?
                          Със зимни шосейни гуми, но нещо не мога да схвана общото между лошия късмет (попадане на черен лед) и умишленото действие по поставянето на кални гуми.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Особено дървени подобия на известни марки и модели.
                          То пък щото Купъра са една марка...
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                            Какво пък им е на Купъра? A/T 3, с които съм в момента се представят отлично навсякъде освен на кал. Включително миналата зима ме катериха на доста места, преди да опра по корем. ST Maxx и STT Pro са също много сериозни гуми. Не знам как са с продуктите за леки коли, но ми се струва, че 4х4 гумите са им сила.
                            R 727cc BB KIT
                            ZJ V8
                            WK2 V6

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                              Със зимни шосейни гуми, но нещо не мога да схвана общото между лошия късмет (попадане на черен лед) и умишленото действие по поставянето на кални гуми.
                              Както писах това е ценна инфорамация от първо лице, пък ако кажеш и марка каква им беше, ще е екстра.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                ... То пък щото Купъра са една марка...
                                Купър си е американска марка и към МТ-тата им имах претенция за здравина на бордовете. Иначе в кал си вървяха много прилично за кална гума с по-универсална шарка, а и на асфалт нямах забележки. Освен Купър съм карал целогодишно и с кални гуми на BFG и Goodyear, като първите определено не ме кефеха на мокър асфалт. Пък, като го гледам, споменатият Матадор е баш от подобията на BFG М/Т. Т.е. калните гуми биват различни. Някои стават повече, други - хич.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X