Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    На LOW не е много желателно да правиш маневри, особено там където не могат да преплъзнат гумите, защото ще съсипеш раздатката. Ако все пак те кефи да влкючваш "бавните" на паркинга, поне гледай волана да е в изправено положение или да има достатъчно лед.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
      На LOW не е много желателно да правиш маневри, особено там където не могат да преплъзнат гумите, защото ще съсипеш раздатката. Ако все пак те кефи да влкючваш "бавните" на паркинга, поне гледай волана да е в изправено положение или да има достатъчно лед.
      Е то в сняг как точно няма да приплъзне?
      А и тези раздатки не са стъклени...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Здравейте,

        Реших да не отварям нова тема, а тук да си задам въпроса, тъй като и Сорентото е същото - Sorento 2004 Ex 2.5 140.
        Първо не ме хулете много - не съм чак толкова компетентен, но и преди да пиша прочетох доста. : ) Oт както започнаха снеговалежите и по екстремното време, смених режима си на задвижване от "Auto" на "Low" (това са 2та, които позволява моя модел кола). Удобно е в екстремни ситуации, карам го не много бързо, но с 70-80 на изчистените пътища задълже. От няколко места вече ми се карат, че не постъпвам правилно и че ще си прецакъм окачването, тъй като 40-50км/ч. трябва да ми е максимума на бавните и то само при екстремни ситуации. НЕ ми е това сферата, реших да се образовам малко на тема начини и видове задвижване на колелетата.... и продължавам да мисля че не са прави. Може ли някой с едно две изречения, без да се напряга, да ми каже дали греша, преди да съм прецакъл наистина нещо.
        Благодаря предварително.

        Поздрави,
        СК

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Аз мисля че не е добре за автомобила и не е необходимо. Моята съм я пробвал на бавни до около 60 км/ч и мисля че се тормози много.
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            90км/ч вдига,после му свършват оборотите.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Благодаря, ще го имам в предвид, интересното е че снощи като загасих, суичнах на "Auto", но сутринта като палих, а и след това при контакт ми излизаше 4WD - Low, не иска да зацепи бързите, сигурно ще отида до КИА да погледнат ...

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Избягвай най-високата предавка на 4лоу (5 или 6)
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  90км/ч вдига,после му свършват оборотите.
                  Какво можела Киата!
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    Избягвай най-високата предавка на 4лоу (5 или 6)
                    2004 има ли 6 че и 5?
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      На всички коли с бавни предавки има една табелка с указания как и кога да се ползват. Около ск. лост, на сенника, или на видно място на таблото обикновено я слагат. Най-често пише максимална скорост на бавни 50-55 км./ час. И да, не е добра идея да караш на пета бавна...ама то се разбира, защото раздатката вие като параходна свирка.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        След като оставих проблема с дюзите на моето Соренто малко на заден план, днес продължих по същество. Стенда показа че едната дюза действително е зле и ремонта ще е 250 кинта. Можело и само с това да мина но другите 3 били разпрограмирани и цвъкат гориво както им дойде. та за тяхното вкарване в ред и при мое желание срещу още 200 лв. ще влязат в час. Та утре или в други-ден ще видя какъв ще е резултата от цялата работа. Дано интервенцията се окаже добра и трайна, че иначе ме втресе като ми предложиха нови оргинални дюзи Бош на цена 1010 лв парчето....

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Че какво им е програмирано?
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Незнам точно разпрограмирани ли разцентровани ли, но не работели както трябва.Трябвало синхронизирано да впръскват горивото ама те си пръскали както им дойде а за комън рейла това трябвало да е прецизно. Работата днес станала, утре ще я взема да видя какво е дереджето

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Е за около 400 лв. поне трябваше да Ви обяснят какво им е на дюзите. Дано да е "станала работата'!
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Писал съм го и преди в началото. Проблемът е в клапана за обратна нафта в дюзите и износване на разпръсквачите. Вторите има някъде как си ги смених за 100лв на брой с чисто нови оригинални на БОШ. Всеки с малко инструмент може да го направи. Тия там центровки по сервизите са бошлав работа. Преди седмица си смених и на втората дюза клапана - в същност смених цялата дюза де. Стават и от Хюндай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X