Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

    Реших да споделя за едно пътуване сега по празниците с обучителен характер. Маршрута е София - Пирот - Ниш - Крайево - Чачак - Ужице - Приеполе - Бело поле - Подгорица - Шкодренско езеро - Будва - Котор и обратно

    Красиви гледки в България...

    Слънцето се опитваше да си пробие път през малкото облаци


    Вече сме на територията на Сърбия...около Пирот...да ви изглежда познато?



    Поглед нагоре...


    Минаваме покрай Ниш...


    Слънцето си отива...



    Следва пътуване, в което спах, защото беше през нощта...първото нещо, което виждам в Черна гора....


    Гледки от Шкодренското езеро - 2/3 ти са в Черна гора, 1/3-та в Албания, нивото му варира но е в рамките на около 370-540 км2 като площ...






    В столицата на Черна гора - Подгорица(към 130 000 жители) кипи усилено строителство на МОЛ-ове и други обществено значими сгради


    Продължаваме към Будва и планинските масиви на Черна гора започват да се разкриват...


    Въпреки че има към 290км. плажна ивица, едва 52км са с пясък...останлото е камънак


    Пристигаме на известния о-в Св.Стефан, известно място за почивка на множество звИздИ от Холивуд.




    След това бързо достигаме Будва - крепостната стена на града...В общи линии в цяла Черна гора се усеща Венецианско влияние в архитектурата...тесни улички, крепостни стени...има атмосфера ...и климатици










    Църквата св.Троица...


    Друга църква...характерно за Черна гора е, че в годините в църквите са се отслужвали както католически, така и православни литургии, понякога и в един и същи исторически период...




    Св.Троица...






















    А това очаква Будва в следващите няколко години...наличието на засилен руски интерес си казва думата


    изглед от стаята в хотела...


    Денят си отива...








    Per aspera ad astra.

  • #2
    До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

    Прекрасни снимки,и много хубави мест си посетил, и най ме харесва тези тесни улици с паветата.

    Коментар


    • #3
      До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

      Тръгваме на разходка из Будва :
      Поздрав за колегите от СуперМото


      Поздрав за колегите от "Тежки мотоциклети"


      Поздрав за подфорум "ATV"


      На следващия ден газ към Котор


      Някои пътуват с яхти, други с джипове


      Други с колела...


      трети с къстъм чопъри....


      четвърти направо с кораб


      Стария град на Котор донякъде си прилича с Венеция като архитектура, но разбира се не може да я засенчи








      катедралата св.Трифон






      По подобие на пл. Сан Марко във Венеция и тук има характерни обитатели, но за разлика от Венеция, където са гълъби - тук са котки






      Морския музей








      Крепостните стени на града...


      Изглед към Которския залив, част от по-големия залив Бока Которска












      Най-тясната част на залива...


      Малък остров


      Запусната църква...


      Някои очакват сезона


      Поздрав за Димо(kro)

      Следва прибиране към България...


      Каньонът на р. Морача, протичаща през планината Дормитор...










      С това снимките приключиха
      Надявам се разказът в картинки да Ви е харесал

      Поздрави
      Последно редактирано от Тануцо; 21-04-09, 21:35.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #4
        До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

        То прекрасни снимки,ама най вече острова,а също така и тесните улички.. Наистина,снимките са красиви,също както и местата,където сте били.

        Коментар


        • #5
          До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

          Браво, много хубаво!
          Пак ми се ходи натам
          На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

          Коментар


          • #6
            До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

            Мерси за снимките... Супер си се справил, очакваме още много разкази от теб!

            Обаче да вземеш да пуснеш поздрав и за джипарите, че да не станете на кълбета!
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #7
              До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

              Браво, много готини места!
              И ние мислим да пообиколим района, но не е ясно кога ще намерим време и пари, но ти ни спести разходите с прекрасният си разказ

              Коментар


              • #8
                До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Браво, много готини места!
                И ние мислим да пообиколим района, но не е ясно кога ще намерим време и пари, но ти ни спести разходите с прекрасният си разказ
                Благодаря
                На живо нещата са различни...забравих да направя кратко резюме и ме подсети.

                Разстоянието до Будва не е много - 720км, но има само 70км магистрала до Ниш, оттам се тръгва към Крагуевац - Крайево - Чачак - Ужице...
                Пътят е изключително живописен и красив, според мен най-доброто средство за пътуване е с мотор, както колегата churov - много завои, високи изкачвания и спускания, красиви долини, високи върхове...друг съществен момент е, че на територията на Черна гора е и каньонът на р. Тара, който ми се ще да посетя с цел проучване на мостове за бънджи скокове , защото на места е дълбок 1300м, а и един от мостовете е 150м , но сега не успях да мина през този каньон...

                За Черна гора - Някак си не са ориентирани....имат невероятна природа и добро културно историческо наследство, но по една или друга причина не го "експолатират" правилно...приели са еврото 2002 г., но като че ли дотам с цивилизоването. Особено в Будва много личи руското влияние на новобогаташи, защото се строят безумни хотели, нямащи нищо общо с ландшафта..един нео-мутро-барок ...
                Колкото по на север се изкачваш(Котор, Дубровник) толкова повече нещата се променят към по-добро. Говорих си с капитана на едно туристическо корабче в Котор и общо взето потвърди впечатленията ми....
                Може би защото на референдума за отделянето от Сърбия не е имало ясно изразено обществено мнение (55% за отделяне и 45% против) това е оказало влияние и върху сегашното състояние на страната, много балканско е всичко, а претендират за нещо повече.

                Но като цяло посещението си струва определено....
                Последно редактирано от Тануцо; 21-04-09, 23:25.
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • #9
                  До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                  Още една тема за любимия ми златен фонд. Покрай такива теми дадох форума на много приятели и от прости читатели на прекрасните ви разкази стават и офроудъри
                  Браво!

                  Коментар


                  • #10
                    До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                    Страхотни снимки!Благодаря!
                    Женя Вълчанова 0888272565

                    Коментар


                    • #11
                      До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                      Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение

                      .друг съществен момент е, че на територията на Черна гора е и каньонът на р. Тара, който ми се ще да посетя с цел проучване на мостове за бънджи скокове , защото на места е дълбок 1300м, а и един от мостовете е 150м , но сега не успях да мина през този каньон...
                      Каньона на Тара се води втория по дълбочина в света ...незнам по какви критерии се го определили. Другото е че за да влезеш с цел туризъм в него ти искат 50 евро такса. Толкова искат за каяци или рафтове. Тъй че не възлагай големи надежди
                      Информацията и снимките ти идват точно навреме. Поздрави за репортажа.
                      Около 15-16 май тръгваме голяма група от България в Района. Има Световно по Рафтинг и курс за Съдии. Аз лично след снимките определено се реших да се присъединя. Онези докато се състезават аз ще атакувам района с каяка Ако някой иска можем да се обединим в група натам
                      Можеш ли да ми кажеш снимките на Морача от кой участък са ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                        Благодаря за поздрава
                        В Будва, Котор, Херцег Нови и т.н. Черна Гора бях преди 5 години.
                        Останах много, много очарован. Може би защото очаквах типични балкански гледки, а не ги видях. Ти пък си очаквал Венециански и се лееко разочарован
                        Тогава нещата изглеждаха замръзнали. Докато при нас - демокрация, строителство, възход - някакъв-туристически, там - нищо. Няма туристи, няма строителство, само спокойствие и силна храна. А да и 5 евро спане. Очарован бях от Котор. От снимките не става ясно, но той е гушнат в основата на 2000м високи скали и е заобиколен от тях. Чуството е невероятно. Слънцето в Котор изгрява след 10:00, което мен много ме устройва А в залива липсва и най малка вълна, заради формата му. Водата на Адриатическо море е с около 25м видимост, което я прави отлична за подводен риболов и режима е свободен. Още тогава черногорците бяха разделени. В управлението на Сърбия винаги са участвали черногорци и това не е било без значение за развитието на тази република.
                        Все още си спомням точно разговора със собственика на малкия ресторант, в който пихме "лоза" с шопска салата (нещо, което не може да направиш във Венеция )
                        - Вие май ще се отделяте ?
                        - Никогаш !
                        - Да, но аз видях, че строите царина(митница).
                        - Ово е политика.
                        - Добре, но защо тук плащам с евро?
                        - Е па нЕзнам. Гледай тука: Ово е лева рука, ово е десна. Ово е Сръбия, ово е Црна Гора. Не мое се дели.
                        Такива ми ти работи.

                        Благодаря за чудесния репортаж.

                        П.П.
                        А. Трябва да ги разделяме с Дубровник (Хърватска).
                        Ово е друга бира
                        Последно редактирано от Димо; 22-04-09, 16:09.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                          Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                          Каньона на Тара се води втория по дълбочина в света ...незнам по какви критерии се го определили. Другото е че за да влезеш с цел туризъм в него ти искат 50 евро такса. Толкова искат за каяци или рафтове. Тъй че не възлагай големи надежди
                          Информацията и снимките ти идват точно навреме. Поздрави за репортажа.
                          Около 15-16 май тръгваме голяма група от България в Района. Има Световно по Рафтинг и курс за Съдии. Аз лично след снимките определено се реших да се присъединя. Онези докато се състезават аз ще атакувам района с каяка Ако някой иска можем да се обединим в група натам
                          Можеш ли да ми кажеш снимките на Морача от кой участък са ?
                          Е, 50-те евро ще ги прежалим ако ще трябва само толкова да се плати за да се наскачаме

                          Участъкът на Морача е 30-50km преди столицата Подгорица, не съм специалист в рафтинга, освен няколкото спускания които съм правил с Емои Цецо, но мисля, че водата става за каяк, но не и за рафт в момента.


                          На 5-ти май ще се върна от още едно такова пътуване, така че ако искаш ще направя по-подробни снимки и ще ти кажа точните километри от Подгорица, посока към България

                          @ Димо - Прав си, че имах по-високи очаквания, но пък и не мога да си кривя душата - природата е уникална, Котор наистина е много впечатляващ като разположение и гледки.
                          А и на други места съм казвал че усещането за дадено място е строго субективно и на някой може да му допадне, на други не.
                          Не знам дали забелязахте, но на една от снимките( на църквата св. Никола) висеше сръбското знаме, с абревиатурата СС
                          СС
                          Което значи Само Слога Србина Спасава - Само единството спасява сърбина. Те са си един народ, независимо от референдума, все пак официалния език е сръбски, макар и от йекавския диалект
                          Последно редактирано от Тануцо; 22-04-09, 16:08.
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #14
                            До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                            Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                            Е, 50-те евро ще ги прежалим ако ще трябва само толкова да се плати за да се наскачаме

                            Участъкът на Морача е 30-50km преди столицата Подгорица, не съм специалист в рафтинга, освен няколкото спускания които съм правил с Емои Цецо, но мисля, че водата става за каяк, но не и за рафт в момента.


                            На 5-ти май ще се върна от още едно такова пътуване, така че ако искаш ще направя по-подробни снимки и ще ти кажа точните километри от Подгорица, посока към България
                            това е достатъчно като инфо благодаря. Там ще сме с местни люде някакви. Но аз искам да си направя сметка за времето и дестинациите в района ... Успех на следващото пътуване ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: До Черна гора през Ниш, Чачак, Ужице.....

                              Хубави снимки
                              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X