Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тахограф Газ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тахограф Газ 53

    Изисква ли се тахограф за Газ 53 при условие,че ще се използва предимно за селско стопанство?Същата я купих преди няколко дни и днес я пратих за ТП и там започна сагата"Май може,но май неможе"и т.н.

  • #2
    До: Тахограф Газ 53

    Доколкото си спомням, Газ 53 конструктивно не е пригоден за тахограф.За него се попълват ръчни таблици с време на работа и т.н.Имам двама приятели с такива газки и двамата нямат тахо.

    Коментар


    • #3
      До: Тахограф Газ 53

      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
      Доколкото си спомням, Газ 53 конструктивно не е пригоден за тахограф.За него се попълват ръчни таблици с време на работа и т.н.Имам двама приятели с такива газки и двамата нямат тахо.
      Да,но немога да мина преглед...объркана работа

      Коментар


      • #4
        До: Тахограф Газ 53

        Мини в друг пункт за ТП.

        Коментар


        • #5
          До: Тахограф Газ 53

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Мини в друг пункт за ТП.
          В друг град трябва да е,защото тук са само три и си бъркат в дупките...взаимно.

          Коментар


          • #6
            До: Тахограф Газ 53

            Ако камиона е регистриран като собственост на земеделски производител има право да се движи без тахограф, иначе е задължителен. Аз имам ГАЗ 53 самосвал и съм без тахограф, но минавам ТП задължително с картата за регистрация на земеделски производител. А тахографи монтирани на ГАЗ 53 съм виждал и то няколко.

            Коментар


            • #7
              До: Тахограф Газ 53

              Чл. 3. Тази наредба не се прилага по отношение на:
              1. превозни средства, чиято максимално допустима скорост не надвишава 40 km/h;
              2. превозни средства, притежавани или наети без водач от въоръжените сили, службите за гражданска защита, противопожарните служби и службите, отговарящи за поддържането на обществения ред, когато превозът се извършва в изпълнение на задачи, възложени на тези служби и е под техен контрол;
              3. превозни средства, използвани за превоз на хуманитарни помощи с нетърговска цел, използвани при извънредни случаи или спасителни операции;
              4. специализирани превозни средства, използвани за медицински цели;
              5. специализирани ремонтни превозни средства, извършващи дейност в радиус от 100 km от тяхната база;
              6. превозни средства, преминаващи пътни изпитвания за целите на техническо разработване, ремонт или поддръжка, и нови или възстановени превозни средства, които не са пуснати в експлоатация;
              7. превозни средства или състави от превозни средства с допустима максимална маса непревишаваща 7,5 t, използвани за превоз на товари с нетърговска цел;
              8. превозни средства, представляващи музеен или исторически интерес, използвани за превоз на пътници или товари с нетърговска цел.
              Дано ти помогне,но все пак сме в Бьлгария.
              898658335

              Коментар


              • #8
                До: Тахограф Газ 53

                Последно четох,че за превоз за собствена сметка в радиус от 50км,не се изисква тахограф.
                Но това още не съм го прочел.
                Отстрани има и раздели за допълнителна информация(напр."нормативна уредба").
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  До: Тахограф Газ 53

                  Това до 50км отпадна,а за тонажа мисля че вече е 3.5 общо тегло.С две думи трябва да имаш тахограф,защото все по рядко се навиват да прекарат ТП камион без тахограф.
                  0887632135-Краси

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тахограф Газ 53

                    За Газ ка за собствени нужди не е нужен тахограф.Нали десет години работя с такаваНезаконно от секъдеНезнам какво искат ваще к ...ти газката е 6850кг. общо тегло.Тука си ги минаваме още ужким за наши нужди
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тахограф Газ 53

                      6850-?
                      По спомен средно газ53 с бенз мотор тежи 3200кг.С максимално допустим товар от 4т. става 7200кг.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тахограф Газ 53

                        Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                        6850-?
                        По спомен средно газ53 с бенз мотор тежи 3200кг.С максимално допустим товар от 4т. става 7200кг.
                        Колко тежи и колко се води,че тежи са различни неща..Иначе в книгите,нямаше три тона празен...
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тахограф Газ 53

                          За газките не се изисква тахограф нито скоростоограничител

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тахограф Газ 53

                            Сега ако кажете как минавате преглед без тахограф?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тахограф Газ 53

                              по новия закон за превозите се изисква тахограф.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X