Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Как се прави вино?

    Моето вече е готово за пиене. Тествах го, не боли глава.
    Но не е като предишните години.
    Става за пиене, но не и за хвалене.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #77
      До: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Ти пък!
      То виното избистря ли се?
      Аз вече моето го започнах...
      Абе готово е и пием секи ден ама ме е срам да кажа.Ше ме обвинат че пак ше го изпием на шира .Стана красота рубинено червено кристал пиеш и капата си слиза надолу точно как требе.А първия бидон още не е готов памид с широка мелнишка и малко бело за аромат след една седмица е готов.Абе защо така секи ден мога да ям свински пържоли без да ми омръзне и да ги поливам с младо вино
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #78
        До: Как се прави вино?

        Вино се прави трудно. Ракия - лесно. Във винпром Поморие често беседвам с технолога по вината. Спазване на температури, утаяване, филтрация - всичко това в домашни условия го нямаме. В краен случай правим едно Божоле, което трябва да се изпие до Трифон-Зарезан. Лошото е ,че трябва непрекъснато да го хвалим пред гостите, които му се мръщят. Повечето случаи с право...

        Коментар


        • #79
          До: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
          .Абе защо така секи ден мога да ям свински пържоли без да ми омръзне и да ги поливам с младо вино
          Това е въпроса на въпросите! Защо свинско и винско така се допълват?!!
          А и нашто вино е готово и вече го унищожаваме! И тази година стана добре!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #80
            До: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            . В краен случай правим едно Божоле, което трябва да се изпие до Трифон-Зарезан.
            То, че е така, така е! Ама по нашия край казват - мъж който след нова година все още има вино не е никакъв мъж!
            А предимството на това младо вино е липсата на всякакви добавки - чист гроздов сок!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #81
              До: Как се прави вино?

              Хм , прави ми впечатление че колкото повече наближава времето да отчетем резултатите от многобройните съвети , толкова повече се разреждат постовете по темата . Та да споделя какво какво се случи с моите експерименти тези дни ...
              На третата седмица от ферментацията, в една експериментална туба към 20 литра чистокръвно каберне совиньон добавих предварително направен сироп от 2 кг малини ,1 кг. захарен сироп и топла вода в съотношение 1:4. Оставих го на произвола на съдбата , щото се отнесох резервирано към начинанието. Миналата неделя му беше ред да му правим 40. Още повече , че по склоновете на Западна Стара планина - благословен от Бога район ( Скорпион Бг ще се съгласи с мен ) се сдобихме с известно количество "сухи" свински пържоли , които изискват обилно поливане с червено вино . Иначе е трудно преглъщането им. Та като отворих тубата ... Абе направо елексир !
              20 литра вино ( покрай обясненията кой с колко нули е по-майстор по отношение на дивите прасета ) потънаха като в сух пясък на плажа !. Убедих се че известно количество горски плодове , добавени към виното и с незавършена ферментация вършат чудеса !
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                До: Как се прави вино?

                Браво бе фенове на Бакхус,не е важно само да могеш да го пиеш важно е и да можеш ида го направиш хубаво.Ааа то хубаво вино всеки знае да пие кисело кисело му е маиката браточкааааа панимаишшш и калта намазана на филии!!!!!!!s4f.
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #83
                  До: Как се прави вино?

                  Зачетена във тази тема , преди около месец и половина изцедих сока на 2 чепки грозде - по-голямата доста сладка , а по-малката с не-чак толкова сладникав вкус, но по-ароматна. Сока и част от смачканите зърна се събраха в един буркан, който поживя скрит във шкафа покрит с хартия, като му потапях шапката по 2-3 пъти на ден.
                  Преди да се избистри напълно - го пресипах в 250 грамово шише, като го запълних догоре - причината да не изчакам избистрянето , бяха няколко винени мушици, които шпионираха процеса.
                  И така се получи първото ми вино. Не бих го нарекла вълшебно, но овкуси много добре няколко месни специалитета, а когато се сетя за него ми прави бузите червени преди лягане ...
                  Лошото е , че 2/3 от него заминаха ... Догодина, ще се постарая повече .....
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Как се прави вино?

                    Нещо става с виното ми. За първи път се излагам така и немога да разбера причината. Отгоре е направило като бяло було-риза ли как му викат на това. Кажете ми моля ви каква може да е причината и как да му помогна на винцето? Незнам дали тука трябва да пиша, но видях, че темата е вино и.....отчаяно търся отговор на въпроса си
                    Силата на вълните е в тяхното постоянство.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                      Зачетена във тази тема , преди около месец и половина изцедих сока на 2 чепки грозде - по-голямата доста сладка , а по-малката с не-чак толкова сладникав вкус, но по-ароматна. Сока и част от смачканите зърна се събраха в един буркан, който поживя скрит във шкафа покрит с хартия, като му потапях шапката по 2-3 пъти на ден.
                      Преди да се избистри напълно - го пресипах в 250 грамово шише, като го запълних догоре - причината да не изчакам избистрянето , бяха няколко винени мушици, които шпионираха процеса.
                      И така се получи първото ми вино. Не бих го нарекла вълшебно, но овкуси много добре няколко месни специалитета, а когато се сетя за него ми прави бузите червени преди лягане ...
                      Лошото е , че 2/3 от него заминаха ... Догодина, ще се постарая повече .....
                      Пружинке ти с тия количества си на път да се алкохолизирашАз срам не срам първия бидон 140л свършиизточих 20тина кила ама и тех преполових Нещо важно аз понеже го изпивам още в процеса кипене нема проблем ама ако прекипи трябва да го източиш в пластмасови и ли стъклени съдове иначе променя вкуса поздрави и приятни мигове край бидона
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #86
                        До: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от juli.nik Преглед на мнение
                        Нещо става с виното ми. За първи път се излагам така и немога да разбера причината. Отгоре е направило като бяло було-риза ли как му викат на това. Кажете ми моля ви каква може да е причината и как да му помогна на винцето? Незнам дали тука трябва да пиша, но видях, че темата е вино и.....отчаяно търся отговор на въпроса си
                        Гледам, че никой от тези, които са учили това не ти отговаря, а аз понеже ти съчувствам...

                        Иска усилено пиене, както дава пример stariat Предполагам, че е започнало и да потъмнява? Според мен - слабо грозде и в резултат слаб алкохолен градус, който е и главният консервант. Хората използват и някакви химикали, но аз съм бягал винаги от тях и не съм в течение...
                        Наздраве!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Гледам, че никой от тези, които са учили това не ти отговаря, а аз понеже ти съчувствам...

                          Иска усилено пиене, както дава пример stariat Предполагам, че е започнало и да потъмнява? Според мен - слабо грозде и в резултат слаб алкохолен градус, който е и главният консервант. Хората използват и някакви химикали, но аз съм бягал винаги от тях и не съм в течение...
                          Наздраве!
                          За дане се развали напълно светкавично печене на ракия имал съм такива случаи .Щом промени вкуса само печене му е майкята. Паджеровод аз съм на другия склон на Средна гора
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #88
                            До: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от juli.nik Преглед на мнение
                            Нещо става с виното ми. За първи път се излагам така и немога да разбера причината. Отгоре е направило като бяло було-риза ли как му викат на това. Кажете ми моля ви каква може да е причината и как да му помогна на винцето? Незнам дали тука трябва да пиша, но видях, че темата е вино и.....отчаяно търся отговор на въпроса си
                            Според опита ми, а и от приказките на "старите винари" Това е напълно нормално. И не трябва да се нарушава целостта на ризата. Т.е. източеното отдолу вино да не се връща обратно в бъчвата. Требе да се изпие, демек

                            А относно оредяването на пишещите-може и на някого да не е станало виното, аз не съм сред тях.

                            Това е малко розе, но е от друго буре, имам и чист рубин, а вкусът е превъзходен. Който не вярва да се обади да го пробваме заедно!
                            ПП Снимката е на 2 минути, просто предоставям доказателства.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Това е малко розе, но ....
                              Надраве с розето! И аз съм сложил две дамаджанки самоток - от отел. И розе трябва да стане. В неделя ще го 'проверявам".
                              По-добре късно, отколкото по-късно.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Как се прави вино?

                                Кви дамадажанки бре мале за вино се говори само за бурета
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X