Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция+остров Бозчаада

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турция+остров Бозчаада

    Бях планирал малко каране из Карпатите,но поради прогнозите ,погледа ми се насочи към южната съседка- този път без Теди и куфарите.За да е спокойна дори махнах задната седалка . Една чанта един приятел и....






    Не бях карал по южния бряг на Мраморно море .Маршрута се получи Варна-Сапанча-Ялова - Бурса-Чанаккале-Гейкли-Бозчаада.

    Събрахме се със Саша -той е от Санкт Петербург ,но живее във Варна.Всъщност това е бойното му кръщене



    Слънцето си грееше и пътя до границата си е повече от добър и много зелен ...



    БЪлгарската страна минахме набързо ,без някакъв интерес от страна на митничарите.На турската граница нямаше хора и тъкмо си помислихме ,че много бързо сме минали и... на бариерата се оказа,че мотора на Саша са го записали ,,лек автомобил Kawasaki Z750'' След повторно минаване по гишетата всичко бе ОК


    пътят за Цариград



    Пътувалите в тази посока знаят какво е ,,околовръстното на Истанбул'' - това ме извинява за липсата на снимки
    Това е почивката след екшъна- чакам Саша да се върне от Русия- трябва да е заснел на видео как се минава ,,показно'' през този ад.






    Пристигнахме в Сапанча .Изчакахме Мони и Бойко и се настанихме в ,,фамилна стая'' - то верно ,че си приличаме Вдигнах едната завеса в стаята и отворих прозореца.Вдигнах и втората и....


    и малко снимки от вечерта...


    ей този с бялата ризка ни.....закла




    на празна маса...




    В очакване на закуската...


    ..някой ни нарече ,,тримата тенори ''


    Снимка преди тръгване и ..кой , от къде е


    Покрайнините на Ялова (не съм сигурен в имената на градовете..
    Последно редактирано от churov; 13-06-12, 14:19.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    От: Турция+остров Бозчаада

    Въпреки жегата и течния асфалт ,всичко все още беше зелено .... няма късче не обработена земя...






    успях да забия пръст в смолата...




    Саша...


    Аз...


    Те...








    Дарданелите...




    Пристигнахме в Гейкли ,но изтървахме ферито...Намерихме чудесен,нов хотел...и приятни ресторантчета...




    в това просто заведенийце два дни унищожавахме морските обитатели от региона


    Залезът над острова гледайки от масата ....





    Всеки с порока си




    На сутринта се метнахме на пъртвият ферибот към Бозчаада- бяхме единствените чужденци...










    След около 30 мин пристигнахме и започнахме обиколката.Градчето много приличаше на гръцките от островите,но много по чисто и огроманта разлика бе
    че всички бяха усмихнати....






    ЗАливчета безброй ...


    повечето пътчета бяха пясък с камъни и карах сам .Надявам се да мога да продам малко снимки на Саша














    малко асфалт...




    ,,Синята вода''







    ЧУдесен къмпинг.15ТЛна човек,20 на човек с тяхна палатка и 30 за бунгалце.Баня,тоалет ,кухня да си готвиш и барбекю + нещо средно между ресторантче и кафене...


    пазача на къмпинга


    вятър за туристите ....




    ЗАпадния край на острова е с отвесни скали ,приятен оффроуд и стигам до мястото за ,,романтичния залез''..

















    фарът...


    лозарска къщичка



    Това единственото високо място - от там се виждал целия остров! Отивам да проверя



    Пътят нагоре -много е забавен....
    Последно редактирано от churov; 14-06-12, 09:51.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #3
      От: Турция+остров Бозчаада

      Фериботът още ли е безплатен накъм острова и платен само на обратно към сушата?

      Коментар


      • #4
        От: Турция+остров Бозчаада

        Churov, тия гуми на мотора, не са ли прекалено офроад за такова трасе и пътешествие?
        Колкото повече толкова повече sigpic

        Коментар


        • #5
          От: Турция+остров Бозчаада

          Ферибота е платен към острова ,не е безплатен а билета е двупосочен
          Гумите-ЛИчен избор.В 90% от пътищата на острова карах сам ,защото другият мотор с ,,правилните'' гуми за такова пътешествие чакаше на асфалта...
          Не виждам какъв е проблема да на това пътешествие да се кара с такива гуми.Пътищата(повечето) са с кошмарен асфалт.И на двата мотора гумите за 1200км в Турция се износиха,като за 4000 в БГ! Гумите са МИтас - сещай се за цената .На Бозчаада черните пътища са мек пясък премесен с камъни... За скоростта да говоря ли? В туция за мотори тя е 90км/ч+ 9 км бонус. Със Саша се върнахме с глоби на обща стойност над 500 лв!!!Естествено ,че не ги платихме ,но...
          ПП МИтаса се държат перфектно на сух асфалт .Дано Саша е заснел на видео ,как се гоня с местен байкър по завои с гаден асфалт
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            От: Турция+остров Бозчаада

            Средата на изкачването...










            остро качване ,ситни рохкави камъчета ,а плажа е ,,само '' на 200 метра ..



            на върха ...


            Слязох в града да издирвам Саша и да хапнем...


            много красиво местенце...











            имат си и гръцка църква...


            тръгваме си...




            някои живеят трудно и трябва да се прехранват така...


            ХОтелът ни..




            ...и пак изпратихме слънцето...



            НА следващият ден тръгнахме към Троя ,Чанаккале и Бг....
            Местна забележителност




            зелено....




            Без коментар...







            Над Чанак кале




            Военноморският музей...впечатляващ е...








            Чанак кале...


            Дремейки на паркинга в Троя се запознах с един швед с БМВ. приказвахме ,приказвахме и...забравихме да се снимаме! На ферибота в Чанак кале се засякохме отново... Ларс и аз ЛАрс е на 70 години,живее зад полярния кръг и беше 42-ри ден на път-сам....



            ПОкарахем заедно пихме кафета... казах му ,,Ларс,ти си моят идол'' ,а той ,,аз също имам идол ,отивам при мой приятел байкър в Дания. Той е на 81!!!""
            Значи имам още годинки каране



            Продължихме далеч от всякакви главни пътища и магистрали към Бг...




            Доволни пристигнахме в село Бръшлян и решихме да нощуваме на това прекрасно местенце....






            След Слънчев бряг продължих сам.Пътят към Емине...






            Това е!
            Последно редактирано от churov; 14-06-12, 12:30.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              От: Турция+остров Бозчаада

              Всъщност , цялото пътуване заснех на видео ,а тези снимки са между другото... ето линков към филмчето https://htftp.offroad-bulgaria.com/c...cia2012/movie/
              Двете филмчета са едни и същи,първото е 600мб,а второто е HD 3,4гб.ЗА съжаление не успях да намеря програма с която да обработя звука - неук съм
              Очаквам и другата камера да се върне от Русия и да видим там какво се е получило...
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                От: Турция+остров Бозчаада

                Много приятна разходка
                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Турция+остров Бозчаада

                  Минала година бях на Гьокчеада или Имброс уникално красиво.

                  Последно редактирано от choko; 14-06-12, 23:33.
                  878511557

                  Коментар


                  • #10
                    От: Турция+остров Бозчаада

                    ТАзи година опитай Бозчаада - ще ти хареса повече ,а и ще си единствения чужденец
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      От: Турция+остров Бозчаада

                      Браво ..Добро пътуване сте направили...Аз тръгвам скоро нататък и ме интересуват цените..Например на къмпингите
                      Последно редактирано от viki terzieva; 15-06-12, 06:17.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Турция+остров Бозчаада

                        Ето едно от многото места в Турция, където не съм била, но пък ми харесва толкова, колкото и всичко, което съм видяла... Благодаря за разходката! Пожелавам ти още много такива! И да караш и след 81-та

                        Коментар


                        • #13
                          От: Турция+остров Бозчаада

                          Няма начин да не отида отново там със семейството. Страхотно е и е близко...
                          След 81-та може да карам друго двуколесно ,но важното е да съм в отбора

                          Относно къмпингите ,не мога да кажа.Проверих само този и цените са :
                          ,,ЧУдесен къмпинг.15ТЛна човек със собствена палатка,20 на човек с тяхна палатка и 30 за бунгалце.Баня,тоалет ,кухня да си готвиш и барбекю + нещо средно между ресторантче и кафене...''
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: Турция+остров Бозчаада

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            Няма начин да не отида отново там със семейството. Страхотно е и е близко...
                            След 81-та може да карам друго двуколесно ,но важното е да съм в отбора

                            Относно къмпингите ,не мога да кажа.Проверих само този и цените са :
                            ,,ЧУдесен къмпинг.15ТЛна човек със собствена палатка,20 на човек с тяхна палатка и 30 за бунгалце.Баня,тоалет ,кухня да си готвиш и барбекю + нещо средно между ресторантче и кафене...''
                            Благодаря
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Турция+остров Бозчаада

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              ТАзи година опитай Бозчаада - ще ти хареса повече ,а и ще си единствения чужденец
                              Ще ми хареса.
                              878511557

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X