Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на телевизор към компютър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на телевизор към компютър

    Здравейте на всички. Имам нужда от савети. Искам да свържа телевизора си към компютъра и така да си гледам мачовете примерно. Видео картата ми е asus eax700. Като изходи има DVI. VGA и Svideo.Закупих си съответните кабели с преходници към телевизора, но немога да го подкарам. Ще ме ориентиратели как се прави връзката? Евентуално да инсталирам програма ако е нужна, но каква?

  • #2
    До: Свързване на телевизор към компютър

    Първоначално публикуван от kikinhio Преглед на мнение
    Здравейте на всички. Имам нужда от савети. Искам да свържа телевизора си към компютъра и така да си гледам мачовете примерно. Видео картата ми е asus eax700. Като изходи има DVI. VGA и Svideo.Закупих си съответните кабели с преходници към телевизора, но немога да го подкарам. Ще ме ориентиратели как се прави връзката? Евентуално да инсталирам програма ако е нужна, но каква?
    Кажи какви входове има телевизора ти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Свързване на телевизор към компютър

      Десен бутон на десктопа -> Catalyst Control Panel
      и отиваш на Displays Manager
      Оттам си нагласяш монитора и телевизора:

      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        До: Свързване на телевизор към компютър

        Телевизорът ми е SAMSUNG модел CW-21Z453N. Като вход има евробукса и лалета (чинч). Свързах компютъра с телевизора посредством кабел (едната страна евробукса, а другата за VGA изхода на видео картата). Като втори монитор ми изписва 2.RADEON X700 Series Secondary [Defaut TV] . Пробвах чрез всички възможни настройки но уви. Нестава. Някаде нещо бъркам или просто телевизорът ми не подържа такава екстра.

        Коментар


        • #5
          До: Свързване на телевизор към компютър

          От къде искаш да гледаш мачовете, от компютъра към телевизора или от телевизора към компютъра ?

          Коментар


          • #6
            До: Свързване на телевизор към компютър

            Само да попитам - телевизора настрои ли го на AV?
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              До: Свързване на телевизор към компютър

              Първоначално публикуван от kikinhio Преглед на мнение
              Телевизорът ми е SAMSUNG модел CW-21Z453N. Като вход има евробукса и лалета (чинч). Свързах компютъра с телевизора посредством кабел (едната страна евробукса, а другата за VGA изхода на видео картата). Като втори монитор ми изписва 2.RADEON X700 Series Secondary [Defaut TV] . Пробвах чрез всички възможни настройки но уви. Нестава. Някаде нещо бъркам или просто телевизорът ми не подържа такава екстра.
              Такъв телевизор, дето да не поддържа поне вход през чинчове не се произвежда от поне 20 години.

              Лично съм свързвал 20 годишно сони точно с radeon през чинчове. Нямаше проблем.

              Имай в предвид че телевизора не поддържа твърде големи разделителни способности. Мисля 800х600 беше максимумът, на 50Hz.

              А и макар да съм фен на ATI, смея да твърдя че с тоя control panel са се осрали тотално. То не че и производителите на телевизори и свързаните с това уж стандарти не са същите пе...сти, ама това е положението. За да подкарам LCD-то вкъщи както аз искам, разбирай да се изпълни целия екран, макар да има HDMI входове, като си сменя видео картата се виждам в приключение докато го накарам да заработи като хората. А уж смисъла на тоя стандарт е всичко да си тръгва от раз безпроблемно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Свързване на телевизор към компютър

                Никога не включвай телевизора и компютъра в един разклонител, когато ще гледаш ТВ от компа , защото едното гори . Така каза тоя от кабеларката !

                Коментар


                • #9
                  До: Свързване на телевизор към компютър

                  Дрън-дрън.... Фазата и нулата нали са едни и същи по цялата инсталация. Много му дреме на телевизора къде ще го включиш-дали направо в контакта, в разклонител или в съседната стая....
                  Последно редактирано от kuzdov; 26-04-10, 22:30.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Свързване на телевизор към компютър

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Дрън-дрън.... Фазата и нулата нали са едни и същи по цялата инсталация. Много му дреме на телевизора къде ще го включиш-дали направо в контакта, в разклонител или в съседната стая....
                    Всъщност не съвсем. Виждал съм "замасен" телевизор само през буксата на антената. А кабела, с който връзваш телевизора към компютъра е екраниран, пък компютъра е замасен към масата на контакта. Принципно масата (оплетката) на кабеларката и масата на контакта трябва да съвпадат, но съм виждал и изненади. Затова е добре още на входа на кабела на кабеларката вкъщи да му се сложи изолатор. После можеш да го връзваш както ти душа иска. А изолатора конкретно представлява просто 2 кондензатора - един за оплетката и един за жилото на коаксиала. Не влиаят на качеството на сигнала, но развръзват кабела по ниски честоти и постоянен ток. Онова 20 годишно SONY, за което споменах по-горе си го имаше това сложено фабрично. По-малкоформатно 15 годишно SONY което имах обаче го нямаше. Масата (опетката) на кабеларката се превръщаше в маса на телевизора в момента, в който му включиш кабела.

                    ПП: А на тоя от кабеларката с чиста съвест можеш да му кажеш да си оправи кабелите, понеже по принцип инсталирането на такъв изолатор е работа на кабеларката, а не твоя.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Свързване на телевизор към компютър

                      Знам, ял съм ги тия ФаФли още 1991-а, ама причинителите обикновено бяха разни руски гълъбарници. Но това няма нищо общо със захранването. Просто на някои телевизори шаситата им се "офазяват" един вид. Затова и измислиха галваничните разделители за кабеларките.
                      П.П. Май имаха някакви филтри преди трафовете, като пералните, и ако не е занулен контакта или щепсела, изкарваха 220 В на шасито.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Свързване на телевизор към компютър

                        Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                        От къде искаш да гледаш мачовете, от компютъра към телевизора или от телевизора към компютъра ?
                        От компютъра към телевизора. Настроил съм и AV канала. Неще и неще.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Свързване на телевизор към компютър

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          П.П. Май имаха някакви филтри преди трафовете, като пералните, и ако не е занулен контакта или щепсела, изкарваха 220 В на шасито.
                          Нешо такова май беше. А някои си бяха с двупроводен щепсел, и ако го мишнеш в едната посока, офазяваше, а ако в другата - всичко си им беше наред. Ама си имаха и всякаквите нужни изолатори на входовете/изходите, и външно нищо не се разбираше, освен ако не премериш нарочно. Не бяха повредени, а така си бяха произведени.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Свързване на телевизор към компютър

                            Мисля, че нещо пропускаш. Картата ти има video out. Мисля, че беше 7 или 9 пинов - не помня точно. VGA и DVI ги забрави, след като ТВто ти не ги има. Та video out има разклонител, който разделя на s-video и composite. Вероятно дели и на някакво RGB. Както и да е - проверяваш входовете на компа и пускаш най-икономически изгодния кабел. Вероятно ще е чинч, а ако компа е близо до ТВто - S-Video. После правиш настройките на картата. Настройваш и ТВто да приема съответния сигнал. Настройката е тегава - преди имах подобна карта и бая сребро в косите ми докара. И сега съм с такава, но минах на DVI.
                            А - и още нещо - звука ще трябва да си го пуснеш през отделен кабел. И не оставяй свързани ТВ и РС - лек токов удар от кабеларката изгаря картата без да прави каквото и да било на РСто.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Свързване на телевизор към компютър

                              Digital Video Input т.е. вход... Ако картата няма изход за цифрово видео, не можеш да пуснеш такъв сигнал от нея на никакъв телевизор. Само през Svideo със съответните настройки. Не беше нещо сложно, поне при Nvidia, само дето резултата не ме изкефи особено и си купих свестен монитор.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X