Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

    Колеги, а мога ли са регистрирам Джип внос употребяван, като Н1 след като е бил М1 в Германия
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

      Може, но трябва да имаш протокол от технотест или декра...
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

        проверих колеги...казаха ми че е почти невъзможно вече дА регистрираш кола от М1 в Н1 ако си я внесъл с документи в които си е М1 от производителя.
        Много са натиснали данъчните КАТ заради ДДС-тата.
        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

          Започна да става интересно.
          Твърденията са различни, най-вече непълни и малко от типа "аз чух...".
          Какво се оказа, в крайна сметка, с регистрацията на МПС нов внос втора употреба, от М1 на N1?

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

            Първоначално публикуван от nantz Преглед на мнение
            .. от типа "аз чух...".
            Какво се оказа... с регистрацията ... от М1 на N1?
            На първото му се казва "Една Жена казА", демек ЕЖК.
            За второто. ДА. Може!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

              Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
              Колегата по-горе много точно каза, че за да се придобие N1 сертификат трябва автомобила да отговаря на изискванията за това.А именно - процентно съотношение между полезният товар на автомобила и общото му тегло.Точната формула не я знам - може да има и други съставляващи.И автомобила заводски излиза (например Toyota Yaris, ЕЖК и повечето Audi-та) в съвсем нормален вид - 4+1 места.Официалният вносител в България получава колата, маха заден среден колан, подава молба и документи за сертифициране (например TUV, или някое от поделенията му, или друга подобна фирма), и колата става N1.Т.е. масата на пътника се представя като полезен товар без да се нарушава общата товароносимост на автомобила.Това работи в определени случаи с определени автомобили.И въобще не е задължително колата да е оборудвана с решетки.Със сигурност винетката е за товарен автомобил до определения тонаж.
              Колега можеш ли да намериш някакъв цитат от закона за това което казваш?За 4+1 кола става въпрос
              Pathfinder 4.0L

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                Колега, потърси "Методика право на приспадане на данъчен кредит за закупени или наети леки автомобили" Раздел 2.2.Издадена е от МФ-НАП.Не знам обаче дали още е валидна - поне на 5 години е.Та ето какво пише:
                Doc1.docx
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                  Здравейте - имам питане и дано някой прочете, за да ми помогне...
                  Имаме автомобил N1 (по талон "товарен") и съответно си купуваме в БГ винетка от 67 лева. Сега трябва да излезе в Румъния и искам да купя онлайн за там - въпросът ми е, дали пак да си купя винетка за "лек" автомобил, както при нас? Или щом пише "товарен" - трябва да е за товарен до 3,5 тона (видях такава опция в сайта им)?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                    Здравейте,

                    Позволявам си да повдигна тази тема, т.к. направих собствен рисърч преди няколко дни и мога да споделя следната информация:
                    1. Можете да сертифицирате нерегистриран до този момент автомобил (който е с текущ сертификат М1, т.е. 4+1) към N1 (3+1, 1+1), като това го правят Технотест, Декра, БГ Ауто Тест и други фирми. Струва 180-400лв, в зависимост от фирмата. Не мога да кажа колко време отнема, подозирам, че става бързо.
                    2. Можете да сертифицирате вече регистриран автомобил в същите фирми и да го обърнете от М1 към N1, но само към товарен, 1+1. Цената е същата, срокът - сигурно и той. След това колата се пререгистрира в КАТ.
                    3. В Тюв Норт можете да сертифицирате вече регистриран автомобил от М1 към N1, вкл. и към 3+1. Процедурата обаче е по-сложна - колата се дерегистрира, документите се подават на Тюв Норт, те ги пращат у немско, минават няколко седмици, след което се връщат новите документи (в които пише 3+1 места) и колата се регистрира отново в КАТ. Цената се върти около 400€.


                    Това инфо го получих с доста зор след звънене на различни фирми. В крайна сметка, един доста услужлив пич от БГ Ауто Тест ми разясни, че все още нерегистрираните автомобили минават по един закон/параграф, поради което всяка от лицензираните фирми може да конвертира колата почти в каквото си поиска, но регистрира ли се - вече минава по друг параграф, та (според него) само Тюв Норт можели да помогнат. Аз лично няма да го правя, т.к. за моята кола няма икономически смисъл, но ако си купя 400+ коня машинка - мисля да тествам тази процедура на практика.

                    Ако някой мине през това, може да сподели дали информацията в този пост е наистина реална, а не само плод на телефонно проучване

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                      Аз имам конкретен въпрос ( след доста четене ) - Discovery нов внос, нерегистрирано. В холандския талон пише
                      Kategorie N1 / BB03 (това последното не знам какво значи) , брой места НЕ ПИШЕ, килограмите съответно 2720 и 2088. Т.е. полезен товар 632 кг. , половината от което е 316 кг.
                      Ще ми го регистрират ли N1 3+1, т.е дали ще приемат , че четири души могат да са 316 кг ?
                      Само да уточня , че става дума за осмак, за тези които ще питат дали си заслужава разправията.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                        За кога? От 2018-та преференциите за N1 отпадат.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                          И като 4+1 ще го регистрират (ако имаш прилежащите оригинални колани за 3-ма човека отзад), ама няма смисъл вече, освен ако ще му сертифицираш и EURO нормите. Има групи N1-1, N1-2 и N1-3. Това май попада в N1-3, и нормите за газовете за евро 4 са почти колкото за евро 3 при леките пътнически и N1-1, поне за дизел, ако има нещо вярно в нормите в Wiki-то.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                            Има, но не могат да се пресертифицират, освен при смяна на мотор. Иска се документ от производителя/вносителя и каквото даде-това е. С мерене не може да се променя.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                              Последно отпаднаха ли за N1 ? Чух, че се отказали ... засега.

                              П.П. Всъщност сега прочетох законопроекта от сайта на НС, и май наистина няма да има преференции.
                              Последно редактирано от ивайло; 22-10-18, 10:05.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос относно N1 хомологация на автомобила

                                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                                Последно отпаднаха ли за N1 ? Чух, че се отказали ... засега.

                                П.П. Всъщност сега прочетох законопроекта от сайта на НС, и май наистина няма да има преференции.
                                Няма да има за местния данък. Но далаверата с ДДС-то върху цената на колата и на горивото остава ... засега.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X