Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Е аз съм хоби-майсторче и плашка повече от 14 нямам....иначе резбата с ножа за рязане на кестерме...хахха

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      хоби-майсторче
      За хобито - добре, ама за майсторче с тия похвати категорично няма да минеш.

      45x1.5 с нож за рязане на кестерме - изкърти всички видове миФки, и изтрепа всички риби. Резбата освен друго си има и наклон, тоест в тоя си вид ще държи едно към гьотере. Стандартно метричните са 60 градусови, a ти си ги направил в най-добрия случай 90. Не бих поверил живота си на такава резба - не държи и 20% от това, което държи правилно направена резба със същия размер.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Тъй е.При резбите, когато ги калибровам или направо правя с плашка, ми се получава един гаф. Почти винаги, цилиндричната част се изкривява, катто червй. Неприятна работа. Трябва ли на плашките да се прави и водач?И отново за пластините, имам 10тина от ромбоидните все различни, но не знам какви са. Има ли начин да се разбере по вида им. Някои от тях са титанирани, други не.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Ако горовиш за правене на струг - прикарай задното седло, без да има инструмент на него, така, че да притисне плашкодържателя към детайла, и го притискай докато тръгне. Така няма къде да ходи и тръгва право. Дръжката на плашкодържателя можеш да сложиш да се мандахерца там, дето стои ножа, така няма нужда и да държиш нищо с ръка, а само да прикарваш супорта така че дръжката да не излезе от ножодържача.

          А иначе можеш да си направиш и плашкодържател за задното седло като тоя, дето си е направил sek.1 - виж в темата с документация за металорежещи машини - имаше картинка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Знам го това, но не ми помага.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
              Е аз съм хоби-майсторче и плашка повече от 14 нямам....иначе резбата с ножа за рязане на кестерме...хахха

              Май само аз не разбрах майтапа ?!?!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                20mm резба в st45 става перфектно даже с ръчен плашкодържател, без никакво предварително струговане. Ако има мъки трябва да е в нещо по-твърдо, а то това по-твърдото обикновено изисква и специална плашка, защото стандартбата от HSS не я виждам как ще смогне.
                Ами при мене също стават, но има едно уточнение. Трябва да се остърже една идея под външния диаметър на самата резба. Отделно че на ръка се накъсва резбата при самото спиране за нов захват, когато се прави на ръка. Върви доста по-тегаво от колкото ако е прекарана някаква резба със стръга и само калибриране с плашката.
                Да правиш резба с плашка на Ф20 при положение че имаш струг си е глупост. Късал съм зъб на плашка при нарязване на резба Ф16. Сега като имам струг няма да хвана да нарязвам директно с плашката.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ама аз я правя на струга по гореописания начин. Да не мислиш че нещо крепя? И си стържа на диаметъра. Само в началото леко изтънявам, ама това си е в реда на нещата и без друго.

                  ПП: С уточнението че конкретната плашка изрязала има-няма метър резби въобще. Ако е дърта вероятно въпроса ще седи по друг начин.
                  Последно редактирано от sparkybg; 25-09-13, 18:36.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    При нарязване с нож има определено раздуване на материала . Колкото е по мек толкова повече раздува . Водопроводните тръби се стържат поне 0.5 мм под размера иначе ако нямаш плашка ще полудееш . Стоманите до Ст 45 включително поне две три десети под размера .
                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    Тъй е.При резбите, когато ги калибровам или направо правя с плашка, ми се получава един гаф. Почти винаги, цилиндричната част се изкривява, катто червй. Неприятна работа. Трябва ли на плашките да се прави и водач?И отново за пластините, имам 10тина от ромбоидните все различни, но не знам какви са. Има ли начин да се разбере по вида им. Някои от тях са титанирани, други не.
                    Ето ти центрови плашкодържател . На времето ми беше писнало да се чудя кога машината ще ми върже ръцете или да стягам плашките в малко универсалче качено на задното седло и те да превъртат .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5670.jpg
Прегледи:4
Размер:164.3 КБ
ID:5521567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5671.jpg
Прегледи:4
Размер:175.7 КБ
ID:5521568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5672.jpg
Прегледи:4
Размер:197.4 КБ
ID:5521569
                    Последно редактирано от sek.1; 25-09-13, 19:00.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Да питам аз - ако трябва да се направи канал 1.5-2мм върху външната черупка на лагер, щото в магазина такъв размер лагер с канал няма, какво се ползва?

                      Знам Sandvik кво имат по въпроса, ама питам масово какво се ползва (щото знам че и това на Sandvik надали много хора тук го имат).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Масово се ползва шмиргел и дървени трици.Заточването е с обратен ъгъл.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Шмиргел с дебелина 1.5 - 2мм? Сещам се за тънък диск за флекс, ама шмиргел....
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Заточваш един нож със запоена пластина с широчина 1.2 но с обратен наклон.Охлаждането е задължително.Канал на вътрешната гривна се прави със застопоряване на лагера с дървени трици.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Точиш нож Р 30 най добре от такъв за резба . Ниски обороти и охлаждане . Всеки лагер тръгва да се работи на различни обороти . Става бавно но става на времето редовно стържех лагери за първичните валове на ладите и москвичите . Тоя съм го стъргал отвътре за втулка на която работи фройлайфа на моторите БМВ и Априля Пегасо . Знам че мразиш шмиргела ама понякога няма начин Лагер в твоя случай най лесно се хваща на меки челюсти и го подпираш . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6147.jpg
Прегледи:5
Размер:123.4 КБ
ID:5521576
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ясно, сгрях за шмиргела. Благодаря.

                                ...то и за това пластини има, ама там е скъпотия ужасна - и пластината и държача.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X