Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дестилирана или дейонизирана вода за акумулатори, антифриз, пиене и други цели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дестилирана или дейонизирана вода?

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    ...смолите, те са много скъпи.
    Май вече не.

    Коментар


    • #32
      До: Дестилирана или дейонизирана вода?

      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
      Не сьм сьгласен . За двойно дестилиране и след това дейонизиране ако трябва да се изпьлнява всичко (а аз от това не виждам смисьл) цената на литьр няма как да е под 0,28 ст. без ДДС.Мога да го опиша с детайли. След това идва бутилка ~0,18 ст. , капачка ~0,008 ст. етикет ~0.04 ст , кашон 0.04 за 1 литьр (ако в кашона има 12 бутилки) .Слагаме и 0.10 ст. за труд при бутилиране и сметката показва че излязла от фабриката нашата бутилка струва 0,65 ст. без ДДС.При цена на бензиностанцията 0.75 ст.без ДДС.ако сложи печалба , транспорт (изклучително неблагодарна работа да караш вода на 300 км. например) , да не говорим за печалбата на дистрибуторите или веригите бензиностанций-сметката не се врьзва
      Твоята също - освен ако не оправиш порядъците или единиците

      Коментар


      • #33
        До: Дестилирана или дейонизирана вода?

        Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
        Твоята също - освен ако не оправиш порядъците или единиците

        Хехе.Бравус.Аз сьщо не сьм безгрешен , но разликата от 0.04 ст да вземем да я пишем в графа "отопление на помещението".))))))Иначе сьм сьгласен сьс забележката
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар


        • #34
          До: Дестилирана или дейонизирана вода?

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Бе, аз подкрепям колегата Тирамису. Ако не печелят много, утре няма да има с какво да сменят смолите, те са много скъпи.
          То май от водата не се печели.Мое мнение е че тя е придатьк кьм нещо друго , което се бутилира паралелно.Ако на човек бизнеса му е само дестилирана вода-няма да го бьде много
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #35
            До: Дестилирана или дейонизирана вода?

            Отностно дейонизирана или дестилирана вода е в разликата на производство:
            1. дейонизираната вода се получава чрез обработка с химически реагенти които премахват активните йони.
            2. дестилиранта вода се получава по-стария изпитан начен на завиране - изпаряване - охлаждане, дестилира на вода по тази технология е скъпа защото е много енергоемка, едно време имаше такива дестилатори по разни предприятия и работилници, работиха с трифазно наприжение и бяха с адски яки нагреватели.
            Межу другото всяка кафемашина от профисионалните големите имат "омекотител" на водата против котлен камък това е вид дейонизатор. На определен период /литри/ вода се прави активизация на реагента със сол.
            Последно редактирано от Ясен; 08-04-09, 07:21. Причина: омекУтител...

            Коментар


            • #36
              До: Дестилирана или дейонизирана вода?

              Колега, тъпо е да повдигате стара тема и да казвате нещо, вече казано в нея.

              Грамотна дестилация се прави с термопомпи между изпарителя и кондензатора, за целта енергия почти не се употребява. Големите трифазни нагреватели вече са в миналото, и за добро. Освен в лабораторен дестилатор за 5л вода. За да се дейонизира водата, все едно първо трябва да се дестилира - иначе жалко за смолите.

              Коментар


              • #37
                Вода за акумулаторите

                Винаги съм си доливал дестилирана вода в акумулатора, ако е от типа " обслужваем"
                Онзи ден, обаче, гледам в магазина дестилирана вода, купувам двулитрова бутилка, разливам я по двата акумулатора на паджерото, и в един момент се зачитам в етикета

                "Дейонизирана вода"


                Брех, мама му стара- ми сега?

                навремето химията ми беше сериозен препъникамък, и винаги съм се отнасял със съответното уважение къв всички валентности, поливалентности, групи, раздели, и всички останали абракадабри в тази насока на познанието..

                и сега се притесних - то е малко късно де, щото не мога да я извадя от акумулаторите, ама нали такъв е реда - първо се прави белята, после човек трябва да почне да се притеснява.

                Та се сетих, че тук има един корифей на химията и алхимията, и въпроса ми е директно към него

                Ясене, убил ли съм ги акумулаторите, или не, като съм им сипал дейонизирана вода, а не дестилирана?

                И всъщност, има ли разлика между двете води, и един въпрос от синчето ми - стават ли за пиене?

                Предварително благодаря за отговора

                Коментар


                • #38
                  До: Вода за акумулаторите

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=45589
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Вода за акумулаторите

                    Химически двата "вида" вода са еднакви - два атома водород и един - кислород. Разликата е в технологията, по която се премахват примесите от изходната "суровина" - аква фонтана или още позната като чешмяна вода. При дестилацията се използва свойството на водата да се изпарява - загрява се чешмяна вода и се улавят и втечняват парите които съдържат само химически чиста вода без разтворените в нея соли, остатъци от пестициди, нитрати, тежки метали (не дай Боже) и други гадости. Тъй като този метод е енергоемък, сега се използват филтри за пречистване, а те се наричат дейонизиращи защото при разтварянето на посочените замърсители последните се дисоциират (разделят) на йони....не се ли увлякох твърде много....простете ми, ако е така..
                    00359893488603

                    ....нямам си вече LR...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Вода за акумулаторите

                      Уффф
                      олекна ми..

                      Благодаря.

                      само като си преставих как с лека ръка съм убил два акумулатора, и нещо ме смъдна под лъжичката...

                      ще спя спокоен, благодаря.

                      PS а по втория въпрос , относно питейността на "аква дестилата" или "аква дейонизата" ? това е с познавателна цел, все пак..

                      Коментар


                      • #41
                        До: Вода за акумулаторите

                        Проблема с пиенето е нулев, ама не е вкусна.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #42
                          До: Вода за акумулаторите

                          "Питейност" на вода???????!!!!!!!! Ако те чуе Ицо, ще си имаш проблеми. Това е за миене, не за пиене. Ще се чудят червата какво е това дето им го наливаш....малко преди да ръждясат...
                          А и двете са безвкусни и неприятни за пиене
                          00359893488603

                          ....нямам си вече LR...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Вода за акумулаторите

                            В кратка химическа енциклопедия пише, че дестилираната вода "излугва" солите в стомаха и може да доведе до заболяване.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Вода за акумулаторите

                              Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                              "Питейност" на вода???????!!!!!!!! Ако те чуе Ицо, ще си имаш проблеми. Това е за миене, не за пиене. Ще се чудят червата какво е това дето им го наливаш....малко преди да ръждясат...
                              ама то синчето пита, а пък на мен ми стана интересно...

                              Стига бе, аз също пия вода само сутрин...
                              и с Ицо сме в един отбор, така да се каже

                              Коментар


                              • #45
                                До: Вода за акумулаторите

                                Дестилирана,дейонизирана,омекотена...на акумулатора му е все тая, за него става,а за пиене...е,прощавайте,ама... !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X