Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    С това U вилка на амортесьора е страшна изчекнотия,на Кияка е същото ,по откачено окачване на амортесьор към носач надали има.
    Какъв е проблема с вилката? Много автомобили са така.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      - 2300 лв. нови части - показвам двете поръчки
      [ATTACH=CONFIG]928827[/ATTACH]
      Съжалявам за инцидентното включване - не е на 100% по темата, но може да бъде полезно за някого.

      От същите тези Autodoc преди време си поръчах два фара за кемпера - немски, оригиналдъ, сертифицирани, бла-бла-бла. Пристигнаха, но време за монтаж не остана - и се повозиха няколко месеца в гардероба на кемпера, както си бяха във фабричната опаковка, непипнати. Като дойде време да ги слагам, се оказа, че и на двата стъклото се е разлепило от рефлектора - преди още да са видели реална употреба. След бърза рекламация веднага ми предложиха да върнат половината пари и да си ги залепя сам. Толкоз по въпроса за качеството от тях...
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
        От същите тези Autodoc преди време...Толкоз по въпроса за качеството от тях...
        Мен ме прецакаха с датчик за налягане на маслото, светна лампата и поради "автохипохондрия" плащах пътна помощ, както и с неставащи гарнитури за капаците на главите (поръчани по VIN). Просто всички немски сайтове за части с българско "меню / интерфейс" са техни, както и два сайта за гуми. Водих телефонни преговори с една тяхна служителка рускиня (тя фирмата е на руснаци) че искам точно SKF главини, а не Blueprint и TRW дискове, а не еди-какво си... На кутиите пише Made in Korea, дано да са читави...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          Най интересно е дали ще излезе реглажа. Браво за упоритостта.
          Не е в мен листът (разпечатката) от реглажа. Ще го сканирам и кача тука. Нищо не разбирам, има нещо зелено, нещо червено, "ама допустимо"...
          Димата облъчил един предничар-тинейджър (на такава възраст изглежда) и онзи го гледа и слуша с възхищение като Бог. Иначе кадърно момче. Едвам пуснахме програма на стенда - предница за КК, ама не съвсем, задница от KJ (още нямаше фланци отзад), разлика в "следата" три инча и стендът пищи за "гоУема грешка"... Е, тамън направихме реглажа, изпадна (е, остана си в ръкава на предния диф.) предна дясна полуоска То това си беше предвидено, понеже дължината на дясната - еднаква с тази от КJ, ама не можеш да ползваш старата, щото главини и шлици различни. Така и не се разбра каква е разликата в предния диференциал между Nitro, KK и КJ, че дясна полуоска при една и съща дължина там си стои, а при KJ изпада... Е, така е, като не бях купил и едно "Нитро", па и едно ново "Либи" за експеримента (само това ми оставаше). Оказа се също, че и предните TRW дискове не стават, а пе'ер@с'ите от autodoc ми искаха VIN (та със зор намерих на КК с двойно предаване) преди да ми ги пратят. Общо взето не е ясно от какво са ми пратили - ще ги гледам някой ден на спокойствие, може да открия нещо по опаковките и да се окаже, че напр. стават за "Хемито" ми (а дано, ама надали).

          Та, станах свидетел и на един похват в "ривърс-инженеринга" (обичайно според Димата) и нечувано от дядо Владо - удължаване на полуоска.
          Първоначално публикуван от Quadra, ама не съм сигурен в описаната технология
          Имам много печен стругар - реже на две половини, отнема от диаметъра на всяка, набива ги във фланец, заварява и шлайфа отгоре, толкова пъти сме го правили!
          В края на краищата вече от три дена бръмча с това "нещо уникално в целия свят" ( © Quadra ) щото никой със сигурност не бил правил подобно упражнение. Завива нормално, връща / изправя си волана като го пуснеш след навиване, включва си и изключва предното "on the fly", стои доста по-стабилно (по-широка следа отпред, с фланци за изравняването ѝ отзад, маааалко по-нископрофилни гуми, писал съм по-горе) и маааалко по-високо заради 18" джанти. Най-важното, надявам се да не треперя повече, че може да ми потрябва хеликоптер или offroad-"паяк", ако се забия някъде в пущинака с него.

          Равносметката: ~ 3000 лв. (изключвам цената на частите за "проба-грешка"), ergo "не правете това вкъщи" щото доближава 50 % от цената на употребяван KJ (то нови няма) у нас.

          В близките дни ще го наснимам така получилия се "уникат" и ще кача и снимки.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ... реже на две половини, отнема от диаметъра на всяка, набива ги във фланец, заварява и шлайфа отгоре, толкова пъти сме го правили!
            На мен така ми ремонтираха полуос на Савием. Два пъти до тук ама и аз доста зор и дадох докато я спраскам по заварката. Предвид че твоя жип има по-малки търкала и тежи наполовина, най-вероятно ще кара.

            Коментар


            • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              На мен така ми ремонтираха полуос на Савием. Два пъти до тук ама и аз доста зор и дадох докато я спраскам по заварката. Предвид че твоя жип има по-малки търкала и тежи наполовина, най-вероятно ще кара.
              Е, пък и (по мои наблюдения) колелото остава "operational", а не изпада. Даже и предно има - на другото колело. Колата става 4х3
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                Не е точно така - освен ако нямаш преден блокаж. Остава си на задно и на произвола на раздатъчната кутия. Изпадането на счупената полуос отделно.

                Коментар


                • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не е точно така - освен ако нямаш преден блокаж. Остава си на задно и на произвола на раздатъчната кутия. Изпадането на счупената полуос отделно.
                  За блокажа - да, ама при мен нищо не изпадна?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                    Ако е счупена или изнизана в края се държи минимум на маншоните и ако не се засилваш много си седи почти на мястото.

                    Ако обаче ще я наставят ще я наставят в средата и тя оттам ще се и счупи.

                    При тебе бяха голи полуоси, не е цял мост, нали?

                    Коментар


                    • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      При тебе бяха голи полуоси, не е цял мост, нали?
                      Да и не знам къде е удължавана.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                        Първи снимки (с автомобилна камерка, която на всичкото отгоре нещо се скапа и засега само толкова):

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Knuckle_left-1.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5773070

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Knuckle_left.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5773071

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Knuckle_right.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5773072

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Knuckle_right-1.png
Прегледи:1
Размер:807.9 КБ
ID:5773073
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                          Еее, защо не пусна това преди да продам Либи.
                          Супер работа сте свършили. Дай някоя обща снимка да видим стойката.
                          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                          Коментар


                          • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                            Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                            Дай някоя обща снимка да видим стойката.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171124_095704.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5773255

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171124_095715.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5773256
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                              И в крайна смета, за да си караш спокойно....на 20 000км. чифт шарнири. Инак е там в гората, въртолет, паяк или да ма ядът мечките. Или както казва Боголюб Гагич, каране само по асфалт....тя тогас за чий.....ми е тая джипка разчекваща. Добре де на дизелите и на тях ли им се разчекват така баджаците? Колеги откъде купувате тия MOPAR-ски шарнири? Или кои са по добри? Тук в милата ни Родина е ясно че всичко е от боклук нагоре. Гледам в щатите са по 75 долара парчето
                              MOPAR-ските. Направо ще ме е страх да ида за риба с тая разчекваща карантия.

                              Коментар


                              • От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                                rockauto.com

                                Стигат до тук за около седмица, и имаш разправии с митници около 2-3 часа, освен ако не издадеш пълномощно на DHL те да те представляват пред митница. Внасял съм неща за себе си - нула проблем.

                                Но си струва за стойностти от поне 300лв нагоре, без транспорта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X