Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hummer HX по проходим от Hummer H1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

    Май требе да се премести в починалата тема джип срещу трактор
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #47
      До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
      Това от снимката е предназначено да тегли точно в кални терени - ниви. Тежи 18 тона и грайферът му е около 10см. Освен това, предната и задната му оси завиват по всички начини. Вреже ли грайфера в земята - няма мърдане.
      За кал е друга работа, но с тези 18т.така може да се окопае че, пълно щастие нЕма
      sigpic УАЗ-452

      Коментар


      • #48
        До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

        Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
        Velio,колегата говори за изкачване,а не за кални ниви.
        Нали, за да се качиш някъде, трябва да се захванеш за земята? Ако врежеш грайфера в земята, няма ли да е най-добре?

        Коментар


        • #49
          До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

          Зависи.Ако е дълбока кал,дали не е по-добре да преджапаш бързо бързо без да се вкопаваш и да търсиш твърдо.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #50
            До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
            Нали, за да се качиш някъде, трябва да се захванеш за земята? Ако врежеш грайфера в земята, няма ли да е най-добре?
            Да де, ама нещо трябва да те изстреля напред, и след 50м. нагоре да запазиш същата скорост
            sigpic УАЗ-452

            Коментар


            • #51
              До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
              Да де, ама нещо трябва да те изстреля напред, и след 50м. нагоре да запазиш същата скорост
              Ако гумите се врязват в земята и се въртят, скоростта не е фактор. Налице е движение, значи все някога ще преодолееш баира. Напротив - ако тръгнеш да се изстрелваш е много по-вероятно да изореш и окопаеш. Според мен. Тоя спор е безсмислен. Доколкото съм разглеждал, всички кални гуми са създадени така, че да се чистят от тежестта на возилото, а не от скоростта. Както и имат страхотни странични ръбове.

              Коментар


              • #52
                До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                JC, качих филмите в папка. Ако искаш, започни да ги сваляш, но преди това прочети внимателно поста ми. Тъкмо през нощта ще се свалят.

                Коментар


                • #53
                  До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                  http://www.youtube.com/watch?v=dLvlfAyduvA
                  40-50км/ч, a?
                  или това не е офроуд?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                    Ако с бавни предавки и с по-малък мотор докараш същата теглителна способност, колкото с по-голям двигател, който впоследствие не е обурудван с ниски предавки, каква е файдата перманентно да храниш стотици коне? Къде в гора или по баир си карал с повече от 50 км/ч и това да е изисквало мощен двигател за преодоляване на препятствия? На слабичкото Диско дават лимит 4 тона каравана? А е 122 коня. Колко е лимита на мощните "зверове"?
                    Готов съм на Диско-122кс да закачиме 4-тона товар на двуосно ремарке.Имам платформата и товара с точност до килограм.Та тръгваме до Бургас по подбалканския и се прибираме по магистралата.Велйо на колко кинти слагаме бас че Диското ще се наака още на прохода Гълъбец.Разходите по пътуването и доброто прекарване в кк.Слънчев Бряг са от мен.Явно верно не си пробвал нещо по мощнно.И не виждам какво ви бърка дори само името Хамар всеки път в клавиатурите.Стефан не го четете за тия работи навремето като го качих в едно Силверадо гледаше като шмайзер.Тогава нищо лошо не каза за мощния осмак.Прави ми впечетление че Стефан пише повече за Хамари отколкото за Уаз.Явно нещо го дразни.Никой ама никой който се е качил на нещо като осмак повече не ще и да чува за по нефелни мотори.

                    А когато говорим и за оф-роуд мощноста е от двойно значение независимо от типа на каране.И говорете че нещо е скапано само когато сте го строшили от ползване или поне покарали няколко дни.

                    Мразя да давам примери с клипчета но за да не кажете че Боулъра е бегачка ето ви още едно.
                    www.youtube.com/watch?v=hzkv9NwYMPY
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 24-01-08, 02:35.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      http://www.youtube.com/watch?v=dLvlfAyduvA
                      40-50км/ч, a?
                      или това не е офроуд?
                      Аргументи с кадри от "STAR WARS", качени в подобен портал няма да давам, защото е несериозно. Предаването, разбира се е страхотно, но те уверявам, че скоростта не е чак толкова висока, колкото изглежда. Без грам фалшификация, мога да изкарам всяка хищно изглеждаща кола, малко по-голяма от полско фиатче звяр по такъв терен, стига да ми е дадена безвъзмездно. Въпросът е единствено на режисура, операторско майсторство и монтаж. Повтарям - без грам фалшификация или ефекти в постпродукцията.
                      Последно редактирано от velio; 24-01-08, 07:46.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Готов съм на Диско-122кс да закачиме 4-тона товар на двуосно ремарке.Имам платформата и товара с точност до килограм.Та тръгваме до Бургас по подбалканския и се прибираме по магистралата.Велйо на колко кинти слагаме бас че Диското ще се наака още на прохода Гълъбец.Разходите по пътуването и доброто прекарване в кк.Слънчев Бряг са от мен.Явно верно не си пробвал нещо по мощнно.И не виждам какво ви бърка дори само името Хамар всеки път в клавиатурите.Стефан не го четете за тия работи навремето като го качих в едно Силверадо гледаше като шмайзер.Тогава нищо лошо не каза за мощния осмак.Прави ми впечетление че Стефан пише повече за Хамари отколкото за Уаз.Явно нещо го дразни.Никой ама никой който се е качил на нещо като осмак повече не ще и да чува за по нефелни мотори.

                        А когато говорим и за оф-роуд мощноста е от двойно значение независимо от типа на каране.И говорете че нещо е скапано само когато сте го строшили от ползване или поне покарали няколко дни.

                        Мразя да давам примери с клипчета но за да не кажете че Боулъра е бегачка ето ви още едно.
                        www.youtube.com/watch?v=hzkv9NwYMPY
                        Така като чета, май от мен не се очаква да имам условия по такъв бас, което някак ми лъха на опит за форма на диктат, което пък ми докарва смях. Едва ли е нужно да споменавам, че средно добрият шофьор сам избира пътя, по който да мине! Аз не съм идиот да мина по подбалканското с 4 тона товар, но с интерес ще видя как това ще направи някой Хамър.
                        Нищо против Хамъра нямам. Всеки търси място под Слънцето. За хората, харесващи возила като хамъра се предлага той. За хора, харесващи возила като УАЗ - УАЗ и т. н. Освен това, не виждам как тегленето на каравана или платформа кореспондира с офроуда? Ще се радвам да ми дадеш линк към материал от състезание по офроуд, което Хамър е спечелил. Екстремно или "софтаджийско" като Кемъл Трофи. Тестове като от линка на Насов само не ми давай.


                        И по-торе казах, че смятам този спор за губене на време. За всички ни е ясно, че универсални коли няма. Затова всеки си избира какво му е на сърцето и по джоба. Аз мога да си позволя по-мощна джипка от диското, но считам тези средства за прахосани. Затова карам и Диско. Друг е въпроса, че ЛР е детската ми любов. Други изпитват по-голямо удоволствие от голямата мощност и с охота си плащат за това. И те са прави. Това е безпредметен спор.
                        Последно редактирано от velio; 24-01-08, 08:05.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                          Така като чета, май от мен не се очаква да имам условия по такъв бас, което някак ми лъха на опит за форма на диктат, което пък ми докарва смях. Едва ли е нужно да споменавам, че средно добрият шофьор сам избира пътя, по който да мине! Аз не съм идиот да мина по подбалканското с 4 тона товар, но с интерес ще видя как това ще направи някой Хамър.


                          Освен това, не виждам как тегленето на каравана или платформа кореспондира с офроуда? Ще се радвам да ми дадеш линк към материал от състезание по офроуд, което Хамър е спечелил. Екстремно или "софтаджийско" като Кемъл Трофи. Тестове като от линка на Насов само не ми давай.


                          Затова карам и Диско. Друг е въпроса, че ЛР е детската ми любов.
                          Ами аз за това съм те цитирал другото е да страдаш от раздвоение на личността. Щото точно ти даваш по горе и то грешни данни за теглителни способности на Диското.Този форум се чете от много хора и не е хубаво да ги заблуждаваш с тези сбъркани твърдения... верно си докарваш смях.
                          Може би съм идиот но съм минавал и по двата пътя с платформа близо до 3 тона без проблем само че не с Диско.Предполага се че след като производителя дава технически данни на возилото не трябва да има проблем по нормални пътища като подбалканеца.Дай тогава да пробваме Диското с 4 тона каравана до Боровец или Витоша или в книжката за експоотация тия курорти са забранени при теглене на каравана 4 тона и там ходят с каравани само идиоти.Мися че никога не си теглил с каквото и да е возило такъв товар.

                          Та говорихме си за мощност на двигателя при офф.Не виждам да коментираш клипа който съм дал.Той е аматьорски и без спец ефекти и рекламни трикове. Обаче кво се вижда от него може да разберат хора каращи поне малко оф-роуд.Не смятам че споря с теб щото за евентоален спор двете страни по темата трябва да са поне малко равностойни.
                          Като си такъв фен на Диското трябва да знаеш от какъв тип съревнование е изданието Кемъл Трофи.В заблуда си ако смяташ че това е състезание между и за доказване на машините.Хамър е печелил няколко пъти в класа си различни издания на едно от наи тежките професионални състезания на планетата.Но това го знаят тези дето се интересуват от мощни возила.

                          Смея да твърдя че познавам твоята детска любов на какво е способна извън пътя доста по добре от теб...Та такива работи
                          Между другото в момента ти къкъв точно модел джип притежаваш.
                          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 24-01-08, 13:36.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            http://www.toyotires.bg/tire.php?id=23

                            Това е гумата. Първо - страничните улеи, които тук не се виждат пречат на чистенето и второ - нямат никакъв ръб срещу странично хлъзгане.
                            А за чистенето е нужно измислена гума с измислен грайфер. Тая работа, дето от въртене ще се изчисти е несериозна, а и доста опасна.
                            Поддържам братчеда по въпроса за Toyo Open Country АТ. Впечатленията ми от тази гума са добри. С нея проблеми съм имал само в лепкавата лозенска кал, която си иска кална гума.

                            А пък за въртенето - това е начинът да се изчисти гумата от калта. Дори и гумата да е BFG AT. Няма нищо несериозно в това. А за да ги завъртиш хубаво си трябва мотор, както вече са ти казали колегите.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Ами аз за това съм те цитирал другото е да страдаш от раздвоение на личността. Щото точно ти даваш по горе и то грешни данни за теглителни способности на Диското.Този форум се чете от много хора и не е хубаво да ги заблуждаваш с тези сбъркани твърдения... верно си докарваш смях.
                              Може би съм идиот но съм минавал и по двата пътя с платформа близо до 3 тона без проблем само че не с Диско.Предполага се че след като производителя дава технически данни на возилото не трябва да има проблем по нормални пътища като подбалканеца.Дай тогава да пробваме Диското с 4 тона каравана до Боровец или Витоша или в книжката за експоотация тия курорти са забранени при теглене на каравана 4 тона и там ходят с каравани само идиоти.Мися че никога не си теглил с каквото и да е возило такъв товар.

                              Та говорихме си за мощност на двигателя при офф.Не виждам да коментираш клипа който съм дал.Той е аматьорски и без спец ефекти и рекламни трикове. Обаче кво се вижда от него може да разберат хора каращи поне малко оф-роуд.Не смятам че споря с теб щото за евентоален спор двете страни по темата трябва да са поне малко равностойни.
                              Като си такъв фен на Диското трябва да знаеш от какъв тип съревнование е изданието Кемъл Трофи.В заблуда си ако смяташ че това е състезание между и за доказване на машините.Хамър е печелил няколко пъти в класа си различни издания на едно от наи тежките професионални състезания на планетата.Но това го знаят тези дето се интересуват от мощни возила.

                              Смея да твърдя че познавам твоята детска любов на какво е способна извън пътя доста по добре от теб...Та такива работи
                              Между другото в момента ти къкъв точно модел джип притежаваш.
                              1. Назидателният тон ми докарва смях особено от хора, които не познавам.
                              2. Всеки кръгъл идиот би се сетил, че Кемъл Трофи не е състезание за доказване на машини - та нали са еднакви /машините/!!!
                              3. Притежавам Диско1 300tdi от 98г. с автоматична ск. к.
                              4. Тон като на ветеран от местната гаражна кръчма за мен не е аргумент.
                              5. Кажи какво състезание е печелил Хамъра.
                              6. Мога да ти предоставя клипче от същия портал, в което Хамъра участва като недвижима собственост - ни напред, ни назад, но не го правя, защото клипчетата не са аргумент.
                              Последно редактирано от velio; 24-01-08, 14:57.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                А пък за въртенето - това е начинът да се изчисти гумата от калта. Дори и гумата да е BFG AT. Няма нищо несериозно в това. А за да ги завъртиш хубаво си трябва мотор, както вече са ти казали колегите.
                                А на слизане от баирче?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X