Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с радио- навигация REJ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с радио- навигация REJ.

    Джипът е Grand Cherokee WH. От известно време започна избирателно да светва и изгасва дисплея на радио- навигацията ( код на уреда REJ), но копчетата работеха и можеше да се сменя станцията на радиото или песента от диска. Сега екрана отново избирателно светва и изгасва като през по- голяма част от времето е изгаснал и копчетата спряха да работят, единствено тези за смяна на диск и включване и изключване на системата/ силата на звука работят.
    По чуждестранни форуми четох, че едва ли не е масов проблем, едни казват, че се сменяла някаква платка и се оправяла, други я отписват и търсят заместител. Приемам всякакви акъли и съвети как да процедирам за евентуалното отстраняване на проблема. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Проблем с радио- навигация REJ.

    И аз го имам същия проблем още при закупуването на Черока.
    Работи когато си иска и изключва тотално.След това пак включва,започва да работи и отново се бъгва.
    Преди месец свалихме платката със съмнение за студена спойка,всичко се презапои,като преди това гледахме с лупа и силна светлина, и....резултат никакъв!
    Вече май му свикнах и си го карам така,като при мен повече работи примерно 30мин и 5мин няма никой.
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с радио- навигация REJ.

      Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
      И аз го имам същия проблем още при закупуването на Черока.
      Такова не искаш ли?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8b135f311b3dca092e5d9d9ad15bc70a_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5769204

      Изправно, не прави магарии, има си оригинален код...
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с радио- навигация REJ.

        Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
        По чуждестранни форуми четох, че едва ли не е масов проблем, едни казват, че се сменяла някаква платка и се оправяла, други я отписват и търсят заместител. Приемам всякакви акъли и съвети как да процедирам за евентуалното отстраняване на проблема. Благодаря предварително!
        Така е. Аз купих същото с прецакан disk-changer и смених дисплея. Тъй като диск с карта за България така и не е произведен, по-добре си смени цялото устройство с китайско с GPS, тъч-скрийн и т.н. Има някакви преходници / адаптери за "Крайслерови" автомобили - ако го вържеш през такъв адаптор, ще ти работят и контролите на аудиото от волана.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с радио- навигация REJ.

          Обмислял съм варианта за закупуване на ново радио- навигация и съм сигурен, че ще е по- функционално от оригинала, имайки предвид, че ще има навигация за България, AUX букса, карта памет, USB и т.н., но всички, които намирам са четириканални 50Wx4, а Джипа е с Boston Premium Acoustics и е 6 канален общо 288w..., а ми се ще да свири както преди. Още повече, че и не са особено евтини афтърмаркет решенията.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с радио- навигация REJ.

            Kinex от форума направи успешна замяна, описа я някъде тука, с адаптор / преходник работи и усилвателят и всичко.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с радио- навигация REJ.

              Аз също смених оригиналното радио с навигация, тв и прочие. Като не съм рязал кабели, за целта си има преходни букси. Тука от България си купих буксата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160912_115739.jpg
Прегледи:4
Размер:277.8 КБ
ID:5769272
              Последно редактирано от FABARM; 08-10-17, 08:19.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с радио- навигация REJ.

                На WK/WH не може с букса защото управлението на аудио системата е по CAN. Трябва интерфейс.
                PAC RP4-CH11 има управление от волана, което за китайските не е нужно но сменя езика на колата с немски. С регионални настройки Canada езика става английски но вместо да светне мека гума на таблото светва лампата на халогените.
                Scosche CRSR01 няма управление от волана и вкарва една идея повече шум от PAC.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с радио- навигация REJ.

                  Тази мултимедия "ES6061M" няма ли да пасне точно без допълнителни интерфейси и прочие, и да работи управлението от волана? Надявам се работата да е просто разкачи, свържи, ако се наложи и запои... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6a20c14268.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5769892Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b0a35c0b7a.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5769893

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с радио- навигация REJ.

                    Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
                    Тази мултимедия "ES6061M" няма ли да пасне точно без допълнителни интерфейси и прочие, и да работи управлението от волана? Надявам се работата да е просто разкачи, свържи, ако се наложи и запои...
                    REJ е само с три куплунга отзад - единият е за аудиото и (предполагам) захранване и др.контроли, един за радиоантена и един за GPS-антена. Това със стоте кабела от снимката...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с радио- навигация REJ.

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      На WK/WH не може с букса защото управлението на аудио системата е по CAN. Трябва интерфейс.
                      PAC RP4-CH11 има управление от волана, което за китайските не е нужно но сменя езика на колата с немски. С регионални настройки Canada езика става английски но вместо да светне мека гума на таблото светва лампата на халогените.
                      Scosche CRSR01 няма управление от волана и вкарва една идея повече шум от PAC.
                      Има си и управление от волана.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с радио- навигация REJ.

                        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                        Има си и управление от волана.
                        Кое си има управление от волана?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с радио- навигация REJ.

                          Навигацията,(двоиния дин).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с радио- навигация REJ.

                            Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
                            Тази мултимедия "ES6061M" няма ли да пасне точно без допълнителни интерфейси и прочие, и да работи управлението от волана? Надявам се работата да е просто разкачи, свържи, ако се наложи и запои... [ATTACH=CONFIG]934294[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]934295[/ATTACH]
                            Там където я гледаш не пише ли дали ще стане?
                            Размерите и са като на MyGIG

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:radio_bezel_05m.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5769945

                            Два линка да си намериш отговора

                            http://wkjeeps.com/wk_nav.htm

                            http://wkjeeps.com/wk_nav_2.htm

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с радио- навигация REJ.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              REJ е само с три куплунга отзад - единият е за аудиото и (предполагам) захранване и др.контроли, един за радиоантена и един за GPS-антена. Това със стоте кабела от снимката...
                              Не съм я разкачал още, но ако е така както казваш с три куплунга: най- големия ( за аудиото, захранването и т.н.) ще се свърже за букса 12; за радиоантената за букса 1; и GPS антената за букса 17 ( самата мултимедия пише, че си идва със своя GPS антена). Ако са само това сякаш излизат всички.
                              В сайта пише:
                              Специализирана мултимедия двоен дин за модели на JEEP,DODJE, CHRYSLER:
                              • Compass: 2009-2012
                              • Caliber: 2009-2012
                              • Sebring: 2007-2012
                              • 300C: 2008-2010
                              • Grand Cherokee: 2008-2010
                              • Wrangler: 2007-2012
                              • Journey: 2008-2011

                              Не съм сигурен дали ще има разлика за 2006 и 2008 Гранд, втория е фейслифтов, но дали са пипали и по навигацията.. според сайта даден от "kinex", конкретно за MyGIG мултимедиите има разлика, но дали ще има и за тая, най- добре може би да звънна и да питам в сайта, от който евентуално ще направя поръчката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X