Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    Здравейте,

    От доста време чета, но досега не съм писал във форума.
    Преди вече близо 6 месеца купих един Range Rover Classic с идеята да го притегна и да го подкарвам, от известно време си го бях навил на пръста и накрая и стана... донякъде.
    Рейнджа е италиански внос, още няма номера, 89-та:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170910_170248.jpg
Прегледи:1
Размер:426.5 КБ
ID:6137465

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170910_170626.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:6137466

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170910_170607.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:6137467

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170910_170515.jpg
Прегледи:1
Размер:381.8 КБ
ID:6137468

    Естествено, както обикновено става, оказа се че не му е точно това което мислех, като го купих
    И другото което става обикновено - и стана и сега - е че времето е голям проблем, както и липсата на условия за нужните поправки...

    Като го взех нямаше съединител, било станало ей така, докато стоял.
    Викам си лесна работа, ще сменя помпите, все пак 30г кола. Купих нови, но се оказа че вилката е хлътнала - започна четене и се оказа че е чест проблем.
    Накратко трябва да се свали двигателя и да се види какво става там...
    А двигателя трябва да се свали и бездруго, защото се оказа че в Италия са правили едната глава и явно не много успешно - надува в охладителната система.
    Така че нещата които трябва да се случат по един или друг начин са:
    1. Ремонт на съединителя
    2. Ремонт на двигателя който така и така ще се сваля
    3. Регистрация
    4. Обслужване на скорости, окачване, спирачки, обработка за ръжда и тн и тн

    Колата в момента стои навън, иска ми се да я попритегна преди зимата и да я прибирам когато не я карам.

    Иска ми се да намеря някой читав майстор на когото да я закарам, който да знае кое как е по тези коли, и на който да му се занимава с Рейнджа - моите познати майстори не искат и да чуват за него Това е първата молба - съвет и препоръка в тази насока.
    Що се отнася до мотора - веднъж свален имам кой да го направи, ако трябва.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-09-17, 15:31.

  • #2
    От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    Честито,страхотна машинка.
    878511557

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

      Честито!

      Майстори, дет не им се пипа В8... ти да видиш какви претенции вече имали!
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

        Към пусналия темата - звънни..... Сър
        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Майстори, дет не им се пипа В8... ти да видиш какви претенции вече имали!
        Ми аз основно такива правя именно защото на "майсторите" не им харесва американския V8, предпочитат три "Голфа"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

          Здравейте

          Радвам се, че ви харесва Рейнджа. Дядо Владо - ще ти се обадя утре, благодаря!
          Иначе - за V8 мераклии се намират ама за ваденето му и другите неща по джипа.... хич

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

            Рейнджа вече е с нов временен адрес:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170922_150234 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:345.1 КБ
ID:5767435

            Малко допълнителни неща за който се вълнува от тези динозаври:
            - Имам колектори от P38 - те са от неръждавейка, единични тръби вместо чугунените отливки на 3.5-цата. Някой слагал ли е, нещо особено по въпроса?
            - Имам инжектори за BMW X5 (E53) 4.4, № Bosch 0 280 155 823, навсякъде препоръчват 280 155 746 ама няма пълно щастие, ще си покаже.
            Сега чакаме вести (като начало - чете ли се номера на шасито).
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-09-17, 12:59.

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

              Първоначално публикуван от marinRRC Преглед на мнение
              Рейнджа вече е с нов временен адрес:

              Сега чакаме вести (като начало - чете ли се номера на шасито).
              Миши гладни си точИли зъбки в боята на рамата и номера.........открили непокътнат ( благодарност към Иво-полис че насочвал миши къде да да ръпчат, та да не е по цялата рама)
              П.П. Временно е покрит със слой прозрачен лак.......
              :
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                Поздрави на всички

                Малко новини - дойде му реда на Рейнджа при Дядо Владо и нещата потръгват вече, накъде - ще видим.
                Мотора е разглобен, коляновия вал е за първи ремонт и на основните и на биелните шийки, иначе е прав.
                Главите ги занесох и чакам да ми кажат присъда.
                Цилиндрите и буталата са добре, т.е. "ще карат".
                Поръчах 1 тон части от Paddock, и ги чакам да пристигнат. При последната визита май нищо не снимах, малко снимки от предната:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_104204.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5772499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_104207.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5772498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_104209.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5772497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_104213.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5772496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_103459.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5772500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_103446.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5772501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171104_103429.jpg
Прегледи:1
Размер:212.2 КБ
ID:5772502

                Повдигачите се ронят, главите не са много свят (леглата, корозия). Мотора е стоял под вода - не се вижда на тези снимки, но на следващото гледане при свален мотор се вижда ръждясалият маховик и лагера на съединителя който е толкова гнил, че е на парчета
                Положителното/утешителното е че явно след давенето им се е наложило да сменят алтернатора и стартера - поне те са нови.

                В общи линии какво ще сменим:
                • Гарнитури на главите, и всички други гарнитури и семеринги по мотора, тапи на блока, и разни подобни
                • Сегменти
                • Лагери основни и биелни (взех АЕ)
                • Съединител комплект
                • Разпределителен вал, повдигачи и прътове - взех вал за 3.9, дано не строша мотора Английските умове казват че такъв трябвало да се вземе.
                • Ангренаж (веригата и 2те колела)


                Въпрос:
                Мисля да го затворим отново с тенекиени гарнитури, и да използваме същите болтове както на главата, така и на петите на основните лагери, и на биелите. Доколкото разбирам този баш (89-та) не е със разтягащи се болтове за еднократна употреба (след 93-та нататък).
                Не можах да намеря нормални нови, само ARP-та шпилки за майка си и баща си.
                На главите мисля да стегнем 10-те болта по книга а допълнителните 4 на 25Nm както прочетох някъде - колкото да запушат отворите.
                Както и тези "композитни" гарнитури нещо не съм убеден че няма да объркат работата - хем са по-дебели (1.2мм срещу 0.5), хем май нещо със затягането трябва да се направи иначе. Иначе всичките които се изказаха твърдят, че са по-добри.
                Всякакви мнения са добре дошли.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                  Колега,здравей по темата с мнение не мога да ти помогна но мен ме чака барникане по такъв мотор но 3.9.Интересуват ме цените на гарнитурите,сегментите и разпределителния вал.Може да ми пишеш на лично или да се чуем ако ти е удобно 0899496832 Радо.Благодаря ти предварително.
                  Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                    Аз ако го правя бих сложил APR задължително, макар че чух че в последно време се излагат нещо.
                    Вала от 3.9 си е сиромашкия тунинг и с нищо няма да навреди, няма как да се счупи нещо по мотора ако центровката е правилна.
                    Проверете маслената помпа и регулатора на налягането (буталото с пружинката) Много често там прави проблеми.
                    Колекторите за гъзария ги сменете, но не мисля че ще се усети нещо. Ако ще слагате газ си помислете за коеф. на компресия.
                    Щом е 3.5 инжекция някъде долу под жабката има едни кабелчета с едно запоено съпротивление в прозрачна тръбичка. Съпротивлението е с различна цветна маркировка. Като се сменя съпротивлението (имам ги някъде показанията) компа започва да променя настройките на колата Има няколко съпротивления зависимост от пазара дали Европа, Арабския свят или другаде. Мисля,че с Арабската настройка най много върви (по памет).
                    Успех
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                      Благодаря за съветите, SIMOCOREX!
                      ARP-тата горе долу се връзват колкото всички останали части заедно, психологически не мога да го преглътна. Иначе са на добри цени спрямо за други мотори де.
                      Маслената помпа я огледахме, визуално е прекрасна. Трябва да видя какво се мери там. Както и този регулатор. Ще проверя и за датчик и уред за налягането на маслото, щом е слабо място. Колекторите - и аз така предполагам, по-зле няма да е
                      Радо - ще ти пратя на лично.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                        Лека полека напредваме.

                        Една снимка с чарколяка от Paddock дошъл преди седмица и половина:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171122_175521 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5774057

                        Главите вече са готови (с нови клапани). Возя си ги в багажника.
                        Блока, коляновия вал, новия разпределителен вал, мотовилките с буталата и лагерите са при шлайфистите.
                        И основните и биелните шийки са на 1ви ремонт (0.25).
                        Надявам се тази седмица да е готов и той, и да започнем внимателно и без стрес събирането

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                          Хубавите работи стават бавно.
                          Наложи се да поръчам втулките на РВ, хлабините бяха над допуска и то стабилно.
                          Вчера ги закарах на шлайфистите, дано другата седмица стане блока, но когато - тогава.
                          Междувременно придобих ей това в ebay:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:506.1 КБ
ID:5776096
                          Дано някой ден стигнем и до него

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                            А какво е това?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                              Може би умален резервоар с цел да събере бутилка за газ някъде...
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X