Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо яде кокошките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Нещо яде кокошките ?

    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
    Да, да !
    Аз съм чувал и други работи. Чувал съм как и вълците /но само тригодишните/ бягат от невестулката.
    А това че убива заек е вярно, все пак заекът, особено по възрастния се храни само и основно с месо от невестулки, но от по-малките. Е вярно и доказано във времето е че с модераратори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
    ИЗВИНЕТЕ МЕ АЗ ПРЕГРЕШИХ !
    Та ако утре това мнение е отсвирено от темата едвали някой ще бъде учуден.
    Ти май наистина не знаеш нищо за този гризач,попрочети малко тукhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0 и ще разбереш що за агресивно и злобно животинче говорим.
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #47
      До: Нещо яде кокошките ?

      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      Да, да !
      Аз съм чувал и други работи. Чувал съм как и вълците /но само тригодишните/ бягат от невестулката.
      А това че убива заек е вярно, все пак заекът, особено по възрастния се храни само и основно с месо от невестулки, но от по-малките. Е вярно и доказано във времето е че с модератори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
      ИЗВИНЕТЕ МЕ АЗ ПРЕГРЕШИХ !
      Та ако утре това мнение е отсвирено от темата едвали някой ще бъде учуден.
      Aко вие бяхте модератор може би щеше да е изтрито. Но понеже не сте, то ще си остане. Забелязал съм , че иронията и сарказма винаги подпомагат слабите доводи. Конкретния случай не прави изключение.
      Та значи кръвожадните зайци ги оставете за дома си , примерът който дадох с тях бе, че невестулката е едно изключително храбър хищник , позволяващ си да напада плячка неколкократно по-голяма от него. Същото и ако се наложи да се бие за живота си.
      Ама вие сте прав, извинете...

      Коментар


      • #48
        До: Нещо яде кокошките ?

        виждал съм невестулка с малки,беше "свила" бърлога в едни папури ,едно ловджииско куче явно реши ,че тва е некоя патица ,че шумули,после кучето беше с прегризано гърло,много одервания едвам оживе,а невестулката на дреб с 13/0

        Коментар


        • #49
          До: Нещо яде кокошките ?

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          виждал съм невестулка с малки,беше "свила" бърлога в едни папури ,едно ловджииско куче явно реши ,че тва е некоя патица ,че шумули,после кучето беше с прегризано гърло,много одервания едвам оживе,а невестулката на дреб с 13/0
          Колега sparow, какво говорите? Вие не четохте ли по-горе какво каза колегата vladstudio? Не прочетохте ли че само той е правия?
          Е вярно и доказано във времето е че с модератори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
          Моля за извинение за офтопиците.

          Коментар


          • #50
            До: Нещо яде кокошките ?

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            ...а невестулката на дреб с 13/0
            Можело е да бъде пощадена,докато си отгледа поколението.Няма случайни твари в природата,невестулките също не правят изключение.Регулативен орган,Ако и ние,върха на хранителната верига да не ги понасяме по ред причини.
            Между другото,за тях винаги съм мислил,че са умни,а не просто хитри.Разликата е огромна.

            Коментар


            • #51
              До: Нещо яде кокошките ?

              Ще разведря ли темата ако кажа, че и АЗ ям кокошки от време на време /последно вчера/?
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #52
                До: Нещо яде кокошките ?

                а знаеш ли какво му беше на ловджията,дето кучето му ,което си го има от 6години,щеше да умре..но звера излете от бърлогата със свръхзвукова скорост и без да мисли скочи на кучто,което не разбра откъде му е дошло,същото съм виждал и с див котак в същите условия/януари месец,папуре/..
                иначе и с въздухарката съм свалял див котарак ,мъжки около 7-8килограма.тука в нашия край ги има и двете ,понеже има много етернитени поливни тръби и се крият вътре,особено успешен е улова с тракторист,нощем,он свети с фаровете а гадовете идват да ядат из орането.айде че превърнахме темата в чат,на тема кой какво е виждал и отрепвал,
                стегайте кокошарниците,че иде зима

                Коментар


                • #53
                  До: Нещо яде кокошките ?

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Можело е да бъде пощадена,докато си отгледа поколението.Няма случайни твари в природата,невестулките също не правят изключение.Регулативен орган,Ако и ние,върха на хранителната верига да не ги понасяме по ред причини.
                  Между другото,за тях винаги съм мислил,че са умни,а не просто хитри.Разликата е огромна.
                  Вярно. И умни , и храбри.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Нещо яде кокошките ?

                    Даа.Темата доста е отплеснала,ама да се отчета и аз.Невестулката наистина е много пъргав боец с дух, и много по едри хищници странят от нея,и ако беше джип бих я сравнил с витара,но все пак темата е за зяносани пилета .По вероятно нещото което мори пилците да е по едричко, като пор или белка,просто защото на тях ще им е по лесно да ги мъкнат на гръб.Невестулката предпочита да си вземе "енергана"на място и после да остави студения труп.А капана от фи 110 работи дори и на белки защото вече хванах една,ама проблема после ми беше ,как по лесно да я приведа в мъртво и съответно ,безопасно състояние за да я извадя оттам.Тръбата е доста гладка и дори и в "предно" положение не беше успяла да излезе,и се наложи да се вихря с КНО.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #55
                      До: Нещо яде кокошките ?

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      а знаеш ли какво му беше на ловджията,дето кучето му ,което си го има от 6години,щеше да умре..но звера излете от бърлогата със свръхзвукова скорост и без да мисли скочи на кучто,което не разбра откъде му е дошло,същото съм виждал и с див котак в същите условия/януари месец,папуре/..
                      иначе и с въздухарката съм свалял див котарак ,мъжки около 7-8килограма.тука в нашия край ги има и двете ,понеже има много етернитени поливни тръби и се крият вътре,особено успешен е улова с тракторист,нощем,он свети с фаровете а гадовете идват да ядат из орането.айде че превърнахме темата в чат,на тема кой какво е виждал и отрепвал,
                      стегайте кокошарниците,че иде зима
                      Онова зъбатото на аватара определено ми е по-любимо от невестулките.
                      Помня като малък,един комшия по вила беше намерил котилото на невестулка в двора си и ги изтрепа,майката я нямало.Сутринта всичкото кокошка и патка беше фира.Само неговите,на баща ми бяха през една рехава ограда и бяха живи.Малко тунингован майчин инстинкт,явно.Не ми е познат,предполагам.
                      Последно редактирано от maxxx; 05-10-09, 22:37.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Нещо яде кокошките ?

                        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                        Ти май наистина не знаеш нищо за този гризач,попрочети малко тукhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0 и ще разбереш що за агресивно и злобно животинче говорим.
                        Аз прочетох. Току що. Освен това много пъти съм виждал невестулките наживо и дори съм успявал да снимам част от живота им. Мога да споря с часове и да оспоря с доказателства много от фолклорните легенди които се носят за тях.
                        Ха сега да те видя с какво не съм прав и доказателствата в твоя полза.Дори и в твоята препратка пише, че тя "байновата булчица" тежи окло 50 грама. Дори и не забелязах в уикипедията да се споменава за злоба и агресия. Може пък да не съм го намерил.......кой знае.
                        Та ако докажеш че не съм прав ще се извиня и ще си призная, както ти си призна че не разбираш от патрони.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Нещо яде кокошките ?

                          тези зверове се ловят най лесно с капан клетка.в нашта къща като беше в строеж и имаше пилета,се беха навъдили белки и порове,хващали сме ги и двата вида по неколко пъти.значи на белката и дадох едно арматурно желязо през решетката и го полира,такъв звер тогава не бях виждал,
                          като се хванат или се гърмят или по лесно се дават в курито на чешма.
                          разликите сугорно са споменати из темата.пора е черен,малко по дълъг от каретирица,рунтов
                          белката като пора,по кафява,рунтова и бяло по лапите и гушата.
                          ако ще ги стреляте ,в главата или гръдния кош.на други места ветър работа,ако с въздухарка като мене,поне от 30метра,много тихо,с тежък боеприпас.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Нещо яде кокошките ?

                            За сравнение - игра между сибирска невестулка и пор. Личи си колко по-бърза и смела е невестулката.


                            Коментар


                            • #59
                              До: Нещо яде кокошките ?

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Aко вие бяхте модератор може би щеше да е изтрито. Но понеже не сте, то ще си остане. Забелязал съм , че иронията и сарказма винаги подпомагат слабите доводи. Конкретния случай не прави изключение.
                              Та значи кръвожадните зайци ги оставете за дома си , примерът който дадох с тях бе, че невестулката е едно изключително храбър хищник , позволяващ си да напада плячка неколкократно по-голяма от него. Същото и ако се наложи да се бие за живота си.
                              Ама вие сте прав, извинете...
                              Ле ле ама наистина голяма тема заформихме.
                              Извини ме Тихомир, нищо лично !!!
                              Просто има неща в които съм силен и не понасям неточностите. Такъв е и сегашният случай. За невестулката мога да споря до късно, но утре съм първа смяна , така че на кратко. ТЯ НАИСТИНА Е ИЗВЪНРЕДНО ХРАБЪР И СМЕЛ ХИЩНИК !
                              Но в същото време е и много разумна твар, добре преценяваща своите и на противника сили. Никога или почти никога не напада по много по-едра плячка от нея, освен когато брани живота си или този на малките.
                              А примера с убитото куче не го вярвам. Колегата или не е видял убиеца му прегризал гърлото на кучето, или не е разпознал точно хищника.
                              Оставям темата открита /въпреки че не съм модератор/ и приемам всякакви ЗА и ПРОТИВ със съответното уважение, стига доводите да са достатъчно ясни.
                              Влад
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Нещо яде кокошките ?

                                Я да питам аз и нещо друго. Тва в Уики истина ли е? 23 см, 50 грама?!? Аз имам далечни спомени, че съм виждал такова нещо /поне това каза един опитен чичко в групата/ и ми се струваше поне 35 см, за теглото не знам, но в момента съм с телефон към 170 грама. Предишния ми беше към 100, така че 50 гр си е...

                                Отговарям си сам. Ако тва първото е невестулката /ама и другото да е все тая/ и ако тва са 23 см и 50 грама, аз съм Васко Кеца. Поправете ме ако греша. Верно ударил съм 2 Бушмилса, ама не съм пиян още.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X