Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оргинални колани или ..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оргинални колани или ..?

    Здравейте колеги,

    ще питам за нещо малко по-нестандартно - какви колани да сложа на Нивата ? Писна ми да се мъча 15 мин. да си сложа колана, а като сляза от колата и се кача - пак така... Да не говорим, че пасажерският колан се дърпа на магия.
    Някой знае ли от какви други коли стават коланите, или дали има някаква подобрена версия на заводските. Колата е 2006-та година, ако има значение.

  • #2
    От: Оргинилани колани или ..?

    Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    ще питам за нещо малко по-нестандартно - какви колани да сложа на Нивата ? Писна ми да се мъча 15 мин. да си сложа колана, а като сляза от колата и се кача - пак така... Да не говорим, че пасажерският колан се дърпа на магия.
    Някой знае ли от какви други коли стават коланите, или дали има някаква подобрена версия на заводските. Колата е 2006-та година, ако има значение.

    Конкретно за Нива не знам, но на Кията съм с такива от Мерцедес и съм доволен.

    Коментар


    • #3
      От: Оргинилани колани или ..?

      Това, което не знам как става е - дали захващането е еднакво на повечето колани и също така този държач горе,през който минава колана как ще прекарам новия - трябва да го отрежа ли ?

      Коментар


      • #4
        От: Оргинилани колани или ..?

        Коланът не се реже!

        Резервните колани се продават в комплект с всичко за да се монтират на предвидените места с болтове.

        На моята Нива коланите бяха безпроблемен елемент.

        Коментар


        • #5
          От: Оргинилани колани или ..?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Конкретно за Нива не знам, но на Кията съм с такива от Мерцедес и съм доволен.
          Пиропатроните как си ги вързал?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Коланът не се реже!

          Резервните колани се продават в комплект с всичко за да се монтират на предвидените места с болтове.
          Как ще режеш колана, бре, човек?

          В далечната 1976, на Ладата, коланите бяха монтирани в Мототехника, и бяха една луда вариация на тема "предпазен колан" - за нищо не ставащи. Много труден индивидуален реглаж, и още по-трудна промяната му. Български бяха...

          Бяха закупени инерционни колани!!! на една интересна цена, мисля 120 USD за комплекта, и бяха поставени без никакви проблеми.
          Спомням си, че болтовете за коланите бяха с някакви много особени параметри - и като резба, и като якостни такива.

          Така се случи, че тия, инерционните, ги пробвах как работят..Факта, че пиша сега, показва, че явно са работели. Май Пирели бяха, не помня..

          Коментар


          • #6
            От: Оргинилани колани или ..?

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Спомням си, че болтовете за коланите бяха с някакви много особени параметри - и като резба, и като якостни такива.

            .

            В 99% резбите са инчови.

            Коментар


            • #7
              От: Оргинилани колани или ..?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              В 99% резбите са инчови.
              Прочетох сега - на Ладата резбата е 7/16" - силно разпространена резба е...
              Та на нея се бях удивил.

              Коментар


              • #8
                От: Оргинилани колани или ..?

                Няма да режа колана бе хора Става въпрос за тва металното което е на колоната между вратата и задния прозорец - държача, през който минава колана. Иначе в момента коланите са с някъв механизъм с топче вътре,което при съвсем лек наклон блокира колана и не може да се издърпа. Отделно,че когато се качва пътник отзад, понякога рита механизма на колана, наклонява се и до там.
                Та за тези инерционни колани - може ли някакъв линк или насока като магазин( от Пловдив съм).

                Коментар


                • #9
                  От: Оргинилани колани или ..?

                  Държачът за колонката си върви с колана.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оргинилани колани или ..?

                    Наличните ти колани са инерционни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оргинилани колани или ..?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Държачът за колонката си върви с колана.
                      Ако купя оригинални, да.

                      Щом са инерционни , то тогава какви трябва да търся ? Някакъв друг тип или пак такива, но по-качествени или просто нови. Да отбележа,че коланите не са участвали в някаква катастрофа,че да са се развалили.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оргинилани колани или ..?

                        Ако си мислиш, че лесно ще намериш колани които да не се заклещват при наклон - бъркаш. Единствената разлика е че повечето коли не се спират на такива наклони, които са нормални за Нива.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оргинилани колани или ..?

                          Служебната Нива е същата работа с коланите голяма мъка.На други Ниви си работят като хората.Моя съвет е купи един нов за Нива и виж как ще е с него чак тогава мили за колани от друга техника.Ааа освен ако нови не са една торба пари де...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X