Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка?

    Здравейте.Има ли във Варна магазин или склад от където мога да си купя лебедка?Онлайн има много сайтове но все в София.Мисля 6000lb ще са достатъчни за Нивата.

  • #2
    Лебедка?

    Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
    Здравейте.Има ли във Варна магазин или склад от където мога да си купя лебедка?Онлайн има много сайтове но все в София.Мисля 6000lb ще са достатъчни за Нивата.
    Няма!?!?
    Пауъруинч тука от форума най добра дена/качество другото е Вромос.
    Но си вземи повечко от 6000 лб
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Лебедка?

      Звънни на Таргата , той ще ти реши проблема - Николай 0898502380
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Лебедка?

        Лебедката е вече тук,за което благодаря на колегата Бакалов.Сега малко въпроси относно поставянето.Разгледах много снимки на Руснаците и ми стана донякъде ясно как ще се монтира лебедката.Колко мм.да бъдат дебели тръбите и плочата ,и нужно ли е да се хваща конструкцията към гредата на предния мост.За сега съм подготвил тръба ф45 със стена 5мм и плоча 6мм.Не мисля да ползвам винкели.Плочата ще бъде огъната от двата края по дължина за стабилност.Мисля да се получи нещо подобно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:807_1.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5747869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c258ec8s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:177.3 КБ
ID:5747870Давайте акъл ако някъде бъркам.

        Коментар


        • #5
          От: Лебедка?

          Добре е да качиш плочата върху тръбите. Колкото е по-високо лебедката-толкова по няма да бъркаш в калта за да я включваш и изключваш.
          Ако, не ти е проблем да срежеш ламарината-вкарай лебедката максоимално навътре.
          Ако я вкараш назад-добре е да вдигнеш някаква защита пред радиатора(не плътна, за да минава въздух за охлаждането). Това е да пази радиатора от навитото на един куп въже. То лесно чупи тези пръчки дето държат двете половини, и ако е достатъчно близо-оставаш и без радиатор.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Лебедка?

            Аз си скъсявам въжетата с пет - шест метра, за мое успокоение.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #7
              От: Лебедка?

              Това изобщо не е гаранция.
              Когато се дърпаш под ъгъл-въжето колкото и да е скъсено-пак се навива на едната страна, и си има възможност да стане на топка, която да превиши максималния безопасен диаметър.
              При дърпане без бързане(не на състезание)-като се види, че въжето се събира на единия край-спира се дърпането(ако е възможно), въжето се развива, навива се на другия край, и новото дърпане може да започне на празен барабан, поне на тази страна на която се навива при дърпането.
              Обикновено с едно развиване и навиване се решава проблема.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Лебедка?

                Коле, ш'ма извиняваш, ама е по-добре лебедката да е по-ниско, ако търсиш по-добър ефект от нейната работа! Естетическия ефект е друга манджа!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #9
                  От: Лебедка?

                  По скоро този вариант по ми харесва.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Лебедка.jpeg
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5747880Логично е въжето да е на едно ниво с основата на роговете.Нямам практика още с лебедките и затова се нуждая от съвети за да избегна повторни монтажи и корекции.Не искам да режа престилката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лебедка?

                    Я разгледайте тази тема:

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83185
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лебедка?

                      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                      Коле, ш'ма извиняваш, ама е по-добре лебедката да е по-ниско, ако търсиш по-добър ефект от нейната работа! Естетическия ефект е друга манджа!
                      Тц,не е тъй.
                      Това се отнася за случаите когато е добре да се повдига предницата на джипа. Обаче за работата с лебедката(на човека с нея)-много по-добре е да е на по-височко.
                      Ко искаш да си преброим лебедките.

                      А естететическия ефект изобщо не ме вълнува. Как пък можа точно за мен да си помислиш такава мисъл...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лебедка?

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...
                        ...

                        ... Как пък можа точно за мен да си помислиш такава мисъл...
                        Не съм...
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лебедка?

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          Коле, ш'ма извиняваш, ама е по-добре лебедката да е по-ниско, ако търсиш по-добър ефект от нейната работа! Естетическия ефект е друга манджа!
                          Колкото лебедката е по високо , толкова по добре - търси се възможно най голям ъгъл на атака на предния скос . За работата на лебедката е без значение на каква височина е поставена , стига плочата е да е направена както трябва . Ниско монтирана лебедка понякога е неизползваема ако предницата се забие в канал ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лебедка?

                            И така може.http://www.offroad-bulgaria.com/show...20#post3021120

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лебедка?

                              Искам да прибера кутията със соленоида под капака,но за тази цел трябва да сложа кабели на мястото на мостовете.Тъй като на оригиналните не пише нищо(приличат на 16кв 8мм с изолацията),колко квадрата трябва да са кабелите.16кв ще свършат ли работа.На соленоида дават макс.250А

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X