Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

    Колебая се какво масло да сипя на двигателя- производителя е препоръчал 5w40 или за по студен климат 0w40. Двигателя е фиат 1.3 Мултиджет комън рейл /опелски 1.3 CDTI/.
    Препоръчайте ми и марка магазин вносител че вече имам усещането че всеки в тая държава се опитва да ти пробута някакво менте.

    Не ми предлагайте само вълшебната течност политрон дето уж с нея мотора живеел вечно.
    В момента за 10к км не го бута, но е с някакво италианско масло.
    Благодаря предварително
    Ники

  • #2
    От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

    За да ти се отговори, трябва да знаеш каква спецификация по GM да търсиш.За това обаче са нужни още подробности. С филтър за твърди частици ли си или не.С удължен пробег ли си или не. Защото от 5w40 до 5w40 има балкан разлика.Като е ясна спецификацията ще остане само да избираш марката.
    Последно редактирано от tiramisu; 15-05-12, 15:34.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

      аз карам с MIDLAND - вече поне от 5 години на 3-4 различни автомобила основно с 5W40 но имат и 5W30... За "0" ще те излъжа... Вносителят е на булеварда м/у Дървеница и Младост, има и канали за смяна. Много съм доволен от момчетата.
      Българският климат определено не се води "студен".
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        аз карам с MIDLAND - вече поне от 5 години на 3-4 различни автомобила основно с 5W40 но имат и 5W30... За "0" ще те излъжа... Вносителят е на булеварда м/у Дървеница и Младост, има и канали за смяна. Много съм доволен от момчетата.
        Българският климат определено не се води "студен".
        Колега, Midland имат разновидности на 5w40 и те са-Avanza, Syngron, Axxept, Synova.Това са четири различни масла с еднакъв вискозитет.Да не се подведе човека. Както казах-първо да си изясни нужната спецификация и тогава марката и модела.
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
          За да ти се отговори, трябва да знаеш каква спецификация по GM да търсиш.За това обаче са нужни още подробности. С филтър за твърди частици ли си или не.С удължен пробег ли си или не. Защото от 5w40 до 5w40 има балкан разлика.Като е ясна спецификацията ще остане само да избираш марката.
          Здравей. Филтър за твърди частици нямам, има само катализатор.
          Това за удължения пробег не зависи ли от маслото дали е т.нар. Longlife?
          Как да разбера каква спецификация по GM да търся?
          В инструкцията за експлоатация е упоменато само някакво масло
          Код:
          Selenia Wide Range for Common Rail  5w40
          и нищо друго не са казали.
          Ники

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

            Моето мнение е, че в този случай ти трябва масло със спецификация GM-LL-B-025.Всеки уважаващ себе си производител би го написал отзад на тубата, стига да е узаконил покриването на това изискване.Останалото няма как да ти се каже за да не е реклама.Остава да гледаш на тубите какво пише
            И пак да напомня че това е мое мнение, и не ангажирам никого с него.
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

              Така намерих в един сървис менюал информация че маслото трябва да отговаря на
              ACEA B4, API CF и FIAT 9.55535-M2.

              Обаче странното е че последната спецификация я покрива масло дето го дават само за бензинови мотори- Selenia K

              Насочих се към
              Castrol Magnatec Diesel 5w40 DPF

              Моторно масло Castrol Magnatec DPF Diesel 5w40 за автомобили с помпа-дюза/филтър за твърди частици.

              ACEA: C3
              API: SM/CF
              502 00 / 505 01 / 505 00
              MB Freigabe 229.31
              BMW Longlife-04
              Erfullt Fiat 9.55535-52

              или

              CASTROL EDGE - Пълна синтетика, подходящо за дизелови двигатели

              ACEA: C3
              API: SM/CF
              MB 229.31/229.51
              VW 502 00/505 01/505 00
              Fiat 9.55535-S2
              Renault RN0710/RN0700
              Препоръчва се от Фолксваген

              Масло Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 FST - моторно масло, пълна синтетика, изработено предвид спецификациите на VW и AUDI, съобразено с двигатели VW TDI с помпа-дюза. Да не се сипва в автомобили с удължен пробег с обозначено изискване OG1 на VIN plate. За такива автомобили можете да ползвате Castrol EDGE 5W30. Това масло е подходящо и за всякакви съвременни турбо двигатели с ACEA: A3/B3/B4.

              Обаче не отговарят на точно същата фиат спецификация.
              На второто какво означава да не се сипва на автомобили с удължен пробег.

              Има ли начин да позная че маслото е автентично?
              Ники

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                Събрал си доста информация колега, не подценявай маслото Selenia май си го игнорирал от списъка проучи и за него, а дали е оригинално е труден въпроса по скоро трябва да се внимава от къде се купува
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                  [QUOTE=infineon;1849748]Така намерих в един сървис менюал информация че маслото трябва да отговаря на
                  ACEA B4, API CF и FIAT 9.55535-M2.
                  Лично мнение:Ако вярваш на менюала(а все пак в даден момент трябва да повяарваш на нещо/някой),водещото ти е CF и вискозитета,макар че CF е доста остаряла спецификация.Аз винаги изхождам от следното-гарантиран произход,спецификация,вискозитет(сменявам го поне 2 пъти в годината и за това е понякога различен) и ако има варианти,отговарящи на това до тук,взети заедно-марка/производител и цена.Това одобрение от FIAT,MB.VW,BMW може и да не го четеш.От опит и със сигурност спазвам за трансмисионните масла,за които пише GM или ,,само ......''/марката на автомобила/.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                    Начи тоя мотор нема нищо общо с ГМ. И като са ти написали селения незнам си кво си вероятно са знаели кво пишат. Що трее се открива топлата вода не ми е ясно?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                      Лично карам с Motul 5W40 и съм доволен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Начи тоя мотор нема нищо общо с ГМ. И като са ти написали селения незнам си кво си вероятно са знаели кво пишат. Що трее се открива топлата вода не ми е ясно?
                        Тоя мотор има нещо общо с GM.И то е че е монтиран в техен автомобил. Когато излезе от завода , фирмата производител на автомобила има изисквания за маслото зареждано в двигателя на техния автомобил.И съответно дава изисквания за съответната спецификация която трябва да покрива.Масова практика е да се пише марка масло,но тя не е задължителна.Друг е въпроса и че може в случая да се гледа спецификацията по Фиат.
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                          Тоя мотор има нещо общо с GM.И то е че е монтиран в техен автомобил. Когато излезе от завода , фирмата производител на автомобила има изисквания за маслото зареждано в двигателя на техния автомобил.И съответно дава изисквания за съответната спецификация която трябва да покрива.Масова практика е да се пише марка масло,но тя не е задължителна.Друг е въпроса и че може в случая да се гледа спецификацията по Фиат.
                          В инструкцията за експлоатация е упоменато само някакво масло
                          Код:

                          Selenia Wide Range for Common Rail 5w40
                          А ся де
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                            Да, то и в книжката на колата ми пише да сипвам Shell. И лепенки навсякъде са налепили че го препоръчват. И кво?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми масло 0w40 или 5w40

                              Е кво, кво. Отваряш

                              http://flcf.onion.it/commonfile/ita/...2_stec_ITA.pdf

                              Виждаш спецификациите на маслото, и ако мислиш че можеш да избереш по-добро действаш. Ако не си купуваш квото са ти написали
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X