Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва земеделската земя във вашия район?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

    Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
    цената на зем.земя се определя от много фактори-местоположението,на какво растояние се намира от пътя(въпреки че не винаги това е определящ фактор,и т.н. ),дали е засята с нещо,оградена,път -черен асвалтов
    и още други и други фактори.

    за пример мога да ви покажа една земя която продава баща ми,бургаско
    http://realestates.bg/explore.php?ty...&imot_id=58608
    Така е.Има други места където тази земя от 10 декара е 5000лв .А в същото време с по плодоносна почва. Важна е възможността за поливане ,а не отстоянието от пътя .На трактор или комбайн магистрала не му трябва.
    B+

    Коментар


    • #17
      До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

      основен проблем при изкупуването са безброят от наследници... а и много от нивите са вече разделени на по 1-2 дка и прехвърлянето при нотариус стига до 20-30% от цената...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

        ми добре ти на такава земя нито животни можеш да гледаш нито земеделска култура ,коли минават посотяно,шум и мръсотия от тази гледна точка казвам се пак говорим за ЗЕМЕДЕЛСКА ЗЕМЯ !!!

        Коментар


        • #19
          До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

          Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
          Volk , ако те интересуват земи , кажи , имам приятели които се занимават с изкупуване , може да ти намеря нещо по вкуса по нашия край...
          Благодаря ти приятелю, ама ми е далече...
          Виж за практически съвети за стопанството ще помагаш, нека да си изясня нещата и ще дойда да изядем по някое шкембе в твоя край!
          Поздрави

          Коментар


          • #20
            До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            основен проблем при изкупуването са безброят от наследници... а и много от нивите са вече разделени на по 1-2 дка и прехвърлянето при нотариус стига до 20-30% от цената...
            Нали за това говорим!
            В момента има много тихи комисионери, които са достатъчно търпеливи, за да окрупнят масив и да го поднесат на мистър еди кой си!

            Навремето Линднер /Бизнес парк София / наеха едни такива тарикати, тия направиха стотина копия на кадастралния план и направиха постановка, за всеки наследник очертаха, че уж около него всички земи вече са ги купили, тъпанарите, нали и без това не си говорят с братовчедите заради имотни разправии, бързаха да се отърват, вместо да се организират и да друснат здраво бюджета на семейство Линднер!

            Ама простия си е прост, взеха по 20 долара на квадрат, купиха си стари Мерцедеси и сега те и внуците им ще мият прозорците на Бизнес парка, а дядовците им ще се въртят в гроба като центрофуги, от яд че са оставили такова тъпо семе!

            Коментар


            • #21
              До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

              Така е Вальо, аз бързо проумях за какво иде реч ама съм мнооого далеч от добър търговец на имоти, но продължавам да опитвам засега неуспешно ноооо и на моето слънце ще изгрее улица или ранчо

              Реалността е, че за да вземеш хубава земя не ти трябват мнооого пари, само те не са гаранция, и със стотинки се купуват имоти ама си трябва психология на олигофренизма и селянията, малко ми е гадничко само, че земите после не винаги отиват за добра кауза

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                В момента българската земеделска земя основно е собственост на неадекватни, алкохолизирани и изключително прости и невежи хора, обикновенно скарани заради наследството....
                Изключвам тези които са купили от такива земя, те са и бъдещите български землевладелци..
                Ако някой не разбира ситуацията, ще я осъзнае след 5 години, но ще е късно.
                Обикновенно хората израснали на село са с много по-правилна и здрава преценка по въпроса, защото знаят, че софиянци ядат истински краставици и домати, нищо че по цял ден ги рисуват на фотошоп или попълват формуляри...
                Я подай на един интелектуалец препечена мръвка и ще видиш как всъщност инстинкта за оцеляване е по-силен от духовното удовлетворение!

                Тази ситуация обаче няма да е вечна, точно след година тези постове ще са излишни, много млади момчета ще са изтървали шанса си , а хер Гюнтер, ще е разширил бизнеса си, за да може да си върне парите, които е платил за данъци и евросубсидии!

                Амин! / аз съм атеист!/

                Коментар


                • #23
                  До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                  Great minds think the same... стара арменска поговорка от нашия край...

                  Сега, идеята е как да си помогнем за да може да си помагаме?

                  Идеи , предложения, оферти от всеки - отворен съм за и 4те и съм готов и финансово да ги подплатя...

                  Трябва ми земя за ранчо.

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                    Напълно съм съгласен с Volk.Насоро нашият предцедател на кооперацията
                    се опита да кандидатства за еврофондовете.Излъга всички членкооперато
                    ри, че ако не преподпишат договори за още 4 години няма да им са
                    обработва земята и няма да получат рента.Договорите са до края на 2008
                    Познайте колко преподписаха-20%.Можеше да реши вълроса много бързо
                    и лесно, с едно общо събрание и нотариус на него.Но както и да е, все
                    пак краде най малко от всички прецедатели до сега(това на майтап не го
                    оправдава че е тъп).

                    Коментар


                    • #25
                      До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                      Напълно съм съгласен с Volk.Насоро нашият предцедател на кооперацията
                      се опита да кандидатства за еврофондовете.Излъга всички членкооперато
                      ри, че ако не преподпишат договори за още 4 години няма да им са
                      обработва земята и няма да получат рента.Договорите са до края на 2008
                      Познайте колко преподписаха-20%.Можеше да реши вълроса много бързо
                      и лесно, с едно общо събрание и нотариус на него.Но както и да е, все
                      пак краде най малко от всички прецедатели до сега(това на майтап не го
                      оправдава че е тъп).

                      Че останаха ли още кооперации? Не се ли свършиха?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                        Ела в Добруджа да видиш.Някой председатели си сменят колите на шест
                        месеца и същевременно лъжат членкооператорите че годината била
                        слаба и че нямало пари за ренти.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Ела в Добруджа да видиш.Някой председатели си сменят колите на шест
                          месеца и същевременно лъжат членкооператорите че годината била
                          слаба и че нямало пари за ренти.

                          Когато се "мотаех" из кооперациите в Добруджа ..... всички, в коитп ходих, бяха свършили. Понакупил съм някои неща от там. За цяла Варненска област има останали приблизително десетина кооперации .... Но и те ще свършат, защото отмира далаветара да си председател на малко село с много земя .... Както се казва : "който е..л - е..л, кака се ожени".

                          Коментар


                          • #28
                            До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Благодаря ти приятелю, ама ми е далече...
                            Виж за практически съвети за стопанството ще помагаш, нека да си изясня нещата и ще дойда да изядем по някое шкембе в твоя край!
                            Поздрави
                            Винаги съм насреща с каквото мога.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Трябва ми земя за ранчо.

                              Поздрави,
                              Дай някакви критерии- регион, площ, цени, изглед, комуникации и каквото имаш подобно, пък все някой ще знае и ще ти каже.
                              Поздрави!
                              На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Колко струва земеделската земя във вашия район?

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Мерцедеси и сега те и внуците им ще мият прозорците на Бизнес парка, а дядовците им ще се въртят в гроба като центрофуги, от яд че са оставили такова тъпо семе!
                                Хъм. Така както ги описваш едва ли ще се уредят и в този бизнес

                                Малко офтопик.

                                Все пак работниците, не дори шефовете на фирмите, а работниците, които мият прозорци в Бизнес парка (е, поне по-добрите от тях), често изкарват по няколко стотин лева на ден Което си е една не лоша надница. Освен това съм се качвал на няколко покрива... и човек без достатъчно акъл и познания ще си загине като едното нищо при тази дейност. Сега на последните сгради, които май още не са довършени самите фирми, които мият прозорци набиха анкерни болтове още при строежа и ще е ОК, но по-старите... На сграда 2 като видя някой да виси на страните дето не са под табелката "Бизнес парк София" и ми настръхват косите... Абе в днешно време с тия модерни бизнес сгради мияч на прозорци не е никак проста и нископлатена работа...
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X