Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WALTHER P22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: WALTHER P22

    Бонд си го е избрал... явно разбира от оръжие, заряза Берета-та...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #62
      До: WALTHER P22

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Бонд си го е избрал... явно разбира от оръжие, заряза Берета-та...
      Берета какво!!!Тоз Бонд ич го няма по пистолетите бе................!!!!
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #63
        До: WALTHER P22

        Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
        Берета какво!!!Тоз Бонд ич го няма по пистолетите бе................!!!!
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #64
          До: WALTHER P22

          Явно Румънеца разбира от .22LR и на мен ще ми е интересно с какво колегата да си смени Р22-то.
          Последно редактирано от paunoff; 19-11-08, 13:28.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #65
            До: WALTHER P22

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Явно Румънеца разбира от .22LR и на мен ще ми е интересно с какво колегата да си смени Р22-то.
            Ако е натрупал 50-60 хиляди изстрела, да го смени с ново Р22...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #66
              До: WALTHER P22

              Виждал съм Валтер ППК в калибър .22ЛР. Мисля, че е по-добър избор- по-компактен, класическа(доказана) система, метален....
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #67
                До: WALTHER P22

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Явно Румънеца разбира от .22LR и на мен ще ми е интересно с какво колегата да си смени Р22-то.
                С ето това!Наи доброто на цивилния пазар.Това е 100% спортист дигизиран за носене.Точноста му е уникална!!!Както и качеството.На които не му е говори нищо марката му се забранява да говори за 22lr.Има и модели с по къса цев ,и сменяеми чирени(от мека материя,100%захват дори и с мокри ръце).Ако нападател ми изкара това на среща ще се притесня повече от някои 44калибров кютюк
                Прикачени файлове
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • #68
                  До: WALTHER P22

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Виждал съм Валтер ППК в калибър .22ЛР. Мисля, че е по-добър избор- по-компактен, класическа(доказана) система, метален....
                  Това е добра и изпитана система.От времето когато Хитлер е бил ефреитор....................В момента сме в 21век!
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • #69
                    До: WALTHER P22

                    Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                    ...На които не му е говори нищо марката му се забранява да говори за 22lr....
                    Млъквам!
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #70
                      До: WALTHER P22

                      Aз,пък не харесвам Смит и уест.И нещата се връщат пак на положение не коя служба го носи а личното предпочитание.

                      Коментар


                      • #71
                        До: WALTHER P22

                        Моделите на Рюгер МК, едно от най-добрите оръжия в калибър 22lr.
                        Поне така съм чувал

                        Коментар


                        • #72
                          До: WALTHER P22

                          Предложението на rumaneza77 е интересно,ама за какви кинти става въпрос?И още нещо ще помоля-включете Зиг-москито в коментарите?

                          Коментар


                          • #73
                            До: WALTHER P22

                            Когато в спотрният свят става въпрос за Хамърли и знаещиоте мълчат !
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #74
                              До: WALTHER P22

                              А относно калибрите : Руменецо чест имею ! .22 е само за професионалисти ...
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • #75
                                До: WALTHER P22

                                Хамерлито като марка наистина е класика в спортната стрелба. По това две мнения няма. Въпросното оръжие което предлага Румънеца е с гражданско предназначение и аз не съм докосвал такова. Лично очаквах да предложи Москито, така че малко ме изненада с избора си - признавам. Въпросното Хамерли е съвмесно производство със SigArms, което само по себе си трябва да означава традиции и високо качество, но така трябваше да бъде и с Валтер... На запад се предлага на цена около 380-400$, което в БГ ако се внася ще се предлага на цена около 800лв. Не знам дали се внася понеже не съм виждал. Последната цена ( предполагаема ) го прави не особено конкурентно способно в този клас поне според мен. По-голямото тегло и размерите му също не са за пренебрегване. Все пак говорим за оръжие .22 калибър предназначено за скрито носене и евенуално за самоотбрана. Недостатък за последното е единично действащия регулируем спусък (наследство от спортното му минало). До колкото виждам е и със скрит ударник, което в комбинация със спусъка, не е много подходящо за скрито носене. Като цяло смятам, че от Сиг и Хамерли са направили един гражданско-спортен хибрид, който докато не го пробвам на стрелбището мнението ми си остава само едно свободно съчинение по картинка.
                                Моя личен избор преди 6-7 години беше именно Р22. Повлиян бях от малките размери, тегло и дизайна на оръжието. Предвид работата ми и начина на живот съм го носил постояно в продължение на 5 години. Изстрелял съм над 5000 патрона. Сменил съм 2 прокъсани от носене кобура. Мерните прибори ( мушка и мерник ) са с леко загладени ъгли от вадение и прибиране. Никога не ми е падала мушката, но и аз не съм я вадил след първата прострелка. Никога не ми се е развивала цевта. Единствено "шплендчето" или там както му се вика, което се намира под предпазителя има тенденция при продължителна стрелба да излиза наляво и подпира на предпазителя. Друго което съм забелязал е леко износване на затворния блок в областта на затворната задръжка предвид леката сплав от която е направен, което води до по-лесното и освобождаване. Леко капризен по отношение на патроните. Не харесва българските и стандартните чешки S&B. Първите заради ниския и никога еднакъв по количество заряд, а вторите заради меката гилза. Същия проблем го имам и при нарезното ловно, така че съм ги отказал за употреба.
                                Като цяло съм безкрайно доволен от Р22 и не ми е идвало на ум да го сменям. Вече не го нося постоянно, нито стрелям с него интензивно, за разлика от жената, която му има голям мерак. Ще изкара още поне 5000 изстрела преди да го пенсионирам. До тогава евентуално бих го преместил в разрешителното за спортни цели и бих си взел един револвер с 6 инчова цев .357 за кеф.
                                Последно редактирано от paunoff; 20-11-08, 11:01.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X