Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ангренажен ремък за Дискавъри

    Пак по-добре повдигачи отколкото бутала и ......Като че ли са направени те да бъдат защитата при скъсан ремък.?
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #17
      До: Ангренажен ремък за Дискавъри

      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
      ,,,Като че ли са направени те да бъдат защитата при скъсан ремък.?
      Точно това ми казаха момчетата от Дару...

      Коментар


      • #18
        До: Ангренажен ремък за Дискавъри

        Това май е лендровърски фолклор. Аз пък тия неща ги чух в Мото пфое, а ето и продължението:
        Това е направено така, за да не можеш да закъсаш в пустинята?! И така отваряш мотора. Изваждаш повдигачите. Пречукваш ги / б.а. изправяш ги/. Събираш отново всичко, палиш и заминаваш. Пауза.
        Обаче имало една важна подробност, ама много важна - да имаш питейна вода за два дни.

        ПС Казаното до тук важи само за 200тди, а 300 е с горен разпр.вал
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #19
          До: Ангренажен ремък за Дискавъри

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение

          ПС Казаното до тук важи само за 200тди, а 300 е с горен разпр.вал
          Къде се намира горе разпределителния вал на 300tdi-96г.
          Прикачени файлове
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #20
            До: Ангренажен ремък за Дискавъри

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            Къде се намира горе разпределителния вал на 300tdi-96г.
            Ами горе. Там някое от 20,21 или 22. Не се ориентирам в картинката / N2/
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #21
              До: Ангренажен ремък за Дискавъри

              По въпроса, частите на Britpart за ЛандРовър са едни от най-големите ментета, които съм виждал и не ги препоръчвам на никой.За ангренажен ремък с ролки комплект най-приемливи са Dayco.Иначе фирмата Гейтс се представя доста добре както и GoodYear след оригиналните естествено.Дори и най-оригиналните ролки са с надписи INA.Повдигащите пръти да са защита на мотора при скъсан ангренаж е пълна измишльотина, просто клапаните са абсолютно вертикални а тези пръти са най-слабия елемент от кинематиката на газоразпределението и затова се огъват, което наистина е добре дошло.Интересно е да се види предлагания кит с ангренажна верига за 300ТДИ (любопитно е как е осигурено мазането й) аз лично бих си монтирал такъв кит ако имах такъв мотор въпреки, че може би се увеличава шума на мотора.Аз съм виждал по сайтовете кит с ангренажни колелета от текстолит или някаква друга лека сплав.
              Въобще съосността на ангранажните колела на 200 и 300ТДИ нещо не е наред защото ремъците им винаги са изядени с по 5 мм. от външната страна след известен брой километри понякога има случаи на срязани ремъци веднага след смяна с нов (без да ви плаша естествено).На мотора 300ТДИ след 96г. са променени ангренажното колело на коляновия вал и ролките заедно с болта на обтягащата ролка точно поради проблема с 'бягането и изяждането' на ангр. ремък но ми се струва, че не са постигнали кой знае какво подобрение.
              Напомням само, че при смяна на ангренажния ремък е хубаво да се направи финна центровка на аванса на ГНП защото винаги 'бяга' или като се обтяга ангренажния ремък да се отвият трите винтчета на ангренажното й колело при поставен точен пин/щифт и след обтягането да се стегнат това е достатъчно.

              Коментар


              • #22
                До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                Интересното е, че 1 майстор, при когото водих джипката, каза че е правил ремнот на дизелово диско, без да знае какво точно ми каза, че имало верига, а не ремък. Той не претендираше да знае за ЛР на кой модел какво и как, просто ремнотирането на 1 дизелов агрегат го бе убедило за наличието на верига, просто зашото наистина е имало такава.
                Не мога да намеря точният линк сега, но съм сигурен, че съм виждал за 300тди пълен комплект за слагане на верига. Упоменато беше повишаването на шумността

                Коментар


                • #23
                  До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                  Марката на новия ангренжния ремък, който ми смениха в Дару е точно Dayco!

                  Колега Sho, зaподозрян сте като служител на Дарукар

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                    Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
                    По въпроса, частите на Britpart за ЛандРовър са едни от най-големите ментета, които съм виждал и не ги препоръчвам на никой.За ангренажен ремък с ролки комплект най-приемливи са Dayco.Иначе фирмата Гейтс се представя доста добре както и GoodYear след оригиналните естествено.Дори и най-оригиналните ролки са с надписи INA
                    Даа..наистина като свалихме стария ангр.ремък беше DAYCO но със щампата и логото на L.R .А в новия к-т. ролките на BRITPART -са INA?Старите-TOYO.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-11-07, 21:09.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                      Ангр. ремък на 40к ли се сменя? А ако сложа верига - какво трябва да я правя? Смяна, поддръжка? Моля, осветлете ме малко по тези въпроси, че джипката е изминала около 40к от последната смяна на ремъка и подозирам, че ще трябва да го сменя.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                        На 60 хиляди. За веригите знам само, че с течение на времето се разтеглят, т.е. променя се центровката. Обаче изкарват по-дълго от ремъците и са по-надеждни...И трябва да се смазва...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                          А лесно ли се смазват?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            А лесно ли се смазват?
                            Предполагам, че е предвидена пробка или капаче а смазката най-вероятно е грес...Да не си решил да си купуваш кит?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                              Предполагам, че е предвидена пробка или капаче а смазката най-вероятно е грес...Да не си решил да си купуваш кит?
                              Проучвам възможностите, защото така или инъче ще се наложи да се смени ремъка или ако е по-изгодно да се смени с кит. А някаква ориентировъчна цена на кита знаеш ли?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ангренажен ремък за Дискавъри

                                Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                                ...А някаква ориентировъчна цена на кита знаеш ли?
                                Идея си нямам...Питай Гугъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X